x
Kategoriler

Bedenin salgıladığı ter doğal ve hormonsal bir olaydır. Terleme esnasında meydana gelen kokunun etrafa dağılmasıyla çevrede bulunan kişilerin rahatsız olmasına neden olmaktadır.  Günümüzde insan ilişkilerinde oldukça önemli olan kişisel bakım aynı zamanda kullanılan kokular kişiliklerini yansıtmak adına kullanılmaktadır. Vücuda sıkılan kokular zaman geçtikçe kalıcı ve hoş bir hale gelir. Sık sık terleyen kişilerin metabolizması ve vücut hareketlerini kısıtlar. Ten kokusunun üstünü örten bu ter kokusunun azalmasını ve yok olmasını sağlamak mümkündür. Gün içerisinde sıklıkla deodorant kullanımı ter kokusunun önlenmesi adına tavsiye edilmektedir. Doğaya ve vücuda pek zararı dokunmayan deodorantlar cilt yapısını korur ve cildin zarar görmesine izin vermez.

Deodorant Vücuda Etkisi

Gün içerişinde her birey ter kokusundan rahatsız olur. Bu kokunun etkili bir şekilde önlenmesi kullananların güvenini olumlu olarak kazanmaya yardımcı olmaktadır. Kariyer, okul ve seyahat sırasında vücudun hareketle normalden fazla salgıladı kokular kadınlar ve erkekler üzerinde aynı etkiye sahiptir. Kapalı ortamlarda daha belirgin olan kötü kokuları önlemek için uygulanan yöntemlerden biri sık sık duş almak ve deodorant kullanmaktır. Deodorant ürünleri kullananlar tarafından büyük memnuniyet görmektedir. Deodorant kullananlar tarafından tercih edilen deodorant ürünleri arasında Vichy, Femfresh, Bioderma, Brut, Chloe gibi markalar yer almaktadır.

Deodorant Ürünleri

Dermalogica Deodorant, bedenin terlemeye karşı verdiği mücadele de yardım sağlayan Dermalogica Environmental Control Deodorant karma, hassas, normal ve yağlı tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Stick şeklinde görünüme sahip olan Dermalogica deodorant bitki özlerinin karışımı ile oluşturduğu hoş kokusu cildi rahatsız etmez. Rahatsız edici ter kokusunu uzun süre kaybolmasını sağlayan deodorant ürünleri çeşitli alınan ilaçlar, stres, korku ve heyecan gibi ter bezlerinin hızlı çalışmasına neden olan anlarda etkisini iki kat daha fazla gösterir. Günlük kullanıma uygun olan Dermalogica Environmental Control koltuk altı kısmına ihtiyaç sıklığında kullanılması önerilmektedir.

Vichy Deodorant, diğer deodorant ürünlerine oranla daha fazla etki gösteren Vichy Deo Aerosol Anti-Transpirant soğutucu etkisi ile cildin nem seviyesini dengelemeye yardımcı olmaktadır. Terlemeyi önlemeye ve kötü kokuların giderilmesini sağlayan Vichy deodorant karma, yağlı, hassas ve normal tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Hoş kokusu ile istenmeyen kokuların giderilmesini sağlar. Kıyafetlerde ve elbiselerde iz bırakmaz. Cilde uyumluluğu test edilip kanıtlanmıştır. Kullanımı sonrasında kurumasını beklemek zorunluluğu yoktur. Anında etki gösterir ve alerjik reaksiyonların oluşmasını engeller. Ciltte yanma, batma ve sızlama gibi etkiler gözlenmez

Deodorant

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.