x
Kategoriler
Filtrele

Makyaj yaparken son olarak vurgulamak istenilen bölge dudaklardır. Dudak bölgesini renklendirmek için kullanılan ürünler genellikle ruj ve dudak kalemleridir. Dudakların nemlenmesine ve kuruluğunun giderilmesine de yardımcı olan rujları kullanırken dudak kalemleri ile çevrelemek dudakların hem daha bakımlı hem de dolgun bir görüntü sağlamaktadır.

Dudak Kalemi Vücuda Etkisi

Yüz çevresinde kozmetik ürünler ile cilt görünümünü değiştirmek oldukça kolaydır. Bu işlemler makyaj malzemeleri ile yapılmaktadır. Dudak bakımı için kullanılan ürünler arasında yer alan dudak kalemleri makyajın son halini almasında büyük bir etki yaratmaktadır. Göz kalemlerine benzeyen renk tonları bulunan kalemler dudakları ince bir şekilde çevreleyerek uygulanmaktadır. Bu sayede ince dudak tiplerine sahip kişilerin dudakları daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Dudak kalemlerini kullanırken ruj ile kullanılması daha uygundur. Kalemler dudakların kurumasına neden olur. Nemlendirici özelliği bulunan dudak rujları kuruyan bölgelerin yeniden yumuşamasına yardımcı olur. Kırmızı ile büyük bir uyum sağlayan dudak kalemleri sürülen rujdan bir veya iki ton daha koyu olmalıdır. Dudak bölgesinde kalıcılığını sürdüren bu ürünler ruj silinse bile etkinliğini kaybetmez. Dudakların biçimini şekillendirmede daha çok kullanılan bu ürünler dış tarafa sürüldüğünde daha dolgun görünmesine iç tarafa sürüldüğünde ise büyük dudakların daha küçük görünmesini sağlamaktadır. İstenilen tonda sürülen dudak kalemlerinin ruj doldurulması yapılan uygulamanın tamamlanması için yapılan son adımdır. Dudak makyajı üzerine üretilen bu ürünler kadınların en sık kullandığı uygulamalardandır.

Dudak Kalemi Ürünleri

Jane Iredale Crimson Renklendirici Kalem, dudak makyajı yaparken ihtiyaç ürünlerden biri olan dudak kalemi ürünleri ruj kullanılmadan önce dudak çevresine şekil vermek adında kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan özel polimerler gün içerisinde oluşan terleme ve yüksek neme karşı bozulmadan etkinliğini sürdürmektedir. Canlı renk tonlarına sahip kalemler kadınların vazgeçilmezlerindendir. Dikkat çekici dolgun dudaklara sahip olmak isteyen tüm kadınların denemekten çekinmediği bu ürün zarar verici herhangi bir özelliğe sahip değildir. Formülünde bulunan E vitamini ile dudak bakımını aksatmadan göz alıcı canlılığa sahip renk tonları ile gerçek bir kusursuz görünüm yaratır.

Gloprecision Lip Pencil, dudakların şekil almasına yarayan bu ürün diğer ürünlerden faklı olarak iki başlığa sahiptir. Bir ucunda yer alan renkli kalem diğer tarafta bulunan dudak fırçası ile dudağı renklendirmede büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Glo Minerals tarafından özel olarak tahtadan yapılmıştır. Bu ürünün en farklı yönü ise dudaklarda var olan su kapasitesinin azaltmadan dengelemeye yardımcı olur.

Dudak Kalemi

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.