sadsad x
asdasd

Dudak Kalemi

106 ürün

Dudak kalemi çeşitlerini kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yüz makyajının ilk dikkati çeken ve genellikle vurgulu tonların kullanıldığı kısmı dudaklardır. Dudak makyajını ön plana çıkaracak temel ürün ise dudak kalemidir. Dudak kalemi, dudakların daha belirgin görünmesini ve renklenmesini sağlar. Bazı kadınlar doğuştan dolgun dudak yapısına sahipken bazı kadınlar ise bu görünme sahip olmak için dudak dolgusu gibi estetik işlemlere yönelirler. Tercihini bu yönde kullanmak istemeyen kadınlar için dudak kalemi son derece kurtarıcı bir ürün olmaktadır.

Dudak Kaleminin Özellikleri

  • Dudak yapısını belirginleştirir.
  • Yoğun pigmentleri sayesinde ruj etkisi sağlar.
  • Dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırır.
  • Waterproof özellikli kalıcı dudak kalemi rujun kalıcılığını arttırır.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

Dudak kalemi uygulamanın püf noktası nemli dudaklardır. Kuru ve çatlamış dudaklarda kullanılan ürün homojen bir görünüm kazanmaz ve uygulama yapmak zorlaşır. Siz siz olun yaz kış dudaklarınızı nemlendirin. Dudak makyajıyla ilgili ufak bir ipucu verdiğimize göre kullanım alanlarına göre nasıl sürülmesi gerektiğini inceleyebiliriz.

Uygulama yapmadan önce karar vermeniz gereken unsur dudaklarınızda nasıl bir görünüm istediğinizdir. Çünkü dudak kaleminin kullanım olanı oldukça geniştir. Örneğin sadece dudak hatlarınızı belirginleştirmek için tercih edilecekseniz nude dudak kalemini dudak çizginizin üzerinden uygulayabilirsiniz. Günlük hayatta dudaklarınızı renklendirmek, rujunuzun kalıcılığını arttırmak için kullanacaksanız rujunuza uygun bir tonu seçmelisiniz. Dudaklarınızda olması gerekenden daha fazla bir dolgunluk istiyorsanız dudak çizginizin biraz üzerine çıkarak uygulama yapabilirsiniz. Dudağınızın iç kısmına kalemi hafifçe uyguladıktan sonra rujunuzu uygulayabilirsiniz. Dudaklarınızın daha ön planda olması için dudak çevrenize aydınlatıcı uygulamayı unutmayın!

Onlarca markanın yüzlerce dudak kalemi renklerini Dermokozmetika’da bulabilirsiniz. Flormar, Essence, Pastel, Jane Iradele, Glo Minerals daha birçok dünyaca ünlü markaların makyaj malzemelerine uygun fiyat, hızlı kargo ve hediye fırsatlarıyla sahip olmak için sitemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.