sadsad x
asdasd

Manikür - Pedikür

96 ürün

Her birey manikür ve pedikürünü güzellik salonlarında gerçekleştirmez. Evde kolaylıkla yapılan bu bakım için manikür ve pedikür malzemelerine ihtiyaç duyulur. El bakımı için oldukça önemli bir yere sahip olan bu ürünler kadınların boş zamanlarında sıklıkla uyguladıkları aktiviteler arasında yer almaktadır.

Manikür ve Pedikür Malzemeleri Vücuda Etkisi

Genel olarak el ve tırnak yapısı evde kullanılan temizlik malzemelerinin kullanılması ile yıpranmaya başlar. İçeriğinde kimyasal bulunan temizlik ürünleri tırnak ve el derisinin hasar görmesine neden olur. Bu nedenle her temizlik sonrasında el kremi ve manikür pedikür malzemeleri kullanılarak sağlıklı bir şekilde cilt yüzeyine bakım yapılmalıdır. Cilt yüzeyine bakım yapabilmek adına kullanılan malzemeler sırasıyla tırnak makası, et makası, et pensi, törpü, manikür kabı ve manikür petinden oluşmaktadır.  Manikür ve pedikür yapmak için ilk önce tırnaklarda varsa eğer oje sökülmelidir. Tırnaklar eşit ölçüde kesilerek aynı boyda olmaları sağlanır. Bu işlemin ardından ılık suda bekletilen el ve ayak tırnakları yumuşama sağlandıktan sonra kenarlarda biriken et fazlalığı alınır ve törpü ile şekil verilmeye başlanır. Böylece hem cildin rahatlaması hem de güzel ve bakımlı tırnaklara kavuşmak mümkün olmaktadır. Her kadın kendi evinde bu işlemi kolaylıkla uygulayabilmektedir. Sevilen ve beğenilen renklerle tırnak süslemesi yapıldıktan sonra tırnaklar daha çok hoş bir görünüme sahip olur. Manikür ve pedikür malzemeleri kullanım bakımında oldukça kolay ve pratik bir yapıya sahiptir.

Manikür ve Pedikür Malzemeleri Ürünleri

Solingen Tırnak Pensi 258 N, tırnak bakımında kullanılan bu alet, makasla kesilen tırnak etlerinin kolayca kesilmeye uygun bir hale getirmeye yardımcı olur. Tırnakların kesilmesi için ayrılmış olan kenarlarında kalan etlerin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Böylece bölgeye pürüzsüz bir his ve görünüm vermek için oldukça kolay bir yönteme sahiptir.  Eğer batık tırnak veya nasır gibi tırnak sorunları mevcut ise, bunların çıkarılması için de kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Kullanım bakımından oldukça kolay olan bu ürün manikür ve pedikür yaparken kullanılan malzemeler içerisindedir.

Lionesse Manikür Makası 101G, Pense sonrası kullanılan bu ürün tırnak etleri birbirine çok yapışık değilse, fazla duran ölü deri veya sadece tırnak etlerini iterek işlev sağlamaktadır. Manikür makası kullanarak manikürü tamamlamak mümkün olmaktadır. Malzemeler kişiye özel olması veya doğru şekilde dezenfekte edilmesi gereken kişisel temizliğin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Çünkü kesilen etler sebebiyle yaşanacak kanamalarda enfeksiyon ve iltihap kapma riski oldukça yüksektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.