x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler

Erkeklerde cilt bakımı denilince ilk akla gelen tıraştır. Tıraş çoğu erkekte bakımlı, temiz ve genç görünmeye yardımcı olur ve aynı zamanda cilt bakımı içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Her kadın gibi erkeklerde yumuşak bir cilde sahip olmak ister. Erkeklerin cildi kadınların cildine göre daha kalın ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Fakat her gün tıraş olmak erkeklerin cildini fazlasıyla yıprattığından cilt bakımına daha da özen gösterilmesi gereklidir. Tıraş esnasında ve daha sonrasında cilt yüzeyinde oluşabilecek tahriş ve yaralar hem kötü bir görünüme neden olur hem de acı verdiğinden cilde uygun bir şekilde tedavi edilmelidir.   

Islak ve kuru tıraş, cildi kurutur. Özellikle tıraş bıçağı ile yapılan tıraşta kıl kökleri daha çok olumsuz etkiye maruz kalır. Bu nedenle de kıl dönmeleri ve iltihaplar ortaya çıkmaya başlar. Bu cildi hem rahatsız eder hem de çevresel faktörlere karşı hassasiyet oluşturur.  Erkek cilt bakımı sadece tıraş ile son bulmamaktadır. Tıraş sonrası yüz bakımı da büyük önem taşımaktadır. Çoğu erkek cilt bakımı sonrasında dezenfektan olarak kolonya veya alkollü After Shave kullanmaktadır.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Erkeklerde cilt bakımı ilk olarak yüz yıkama ile başlar. Ilık su ile yüz yıkamak cilde hasar vermeden temizlemeye yardımcı olmaktadır. Nemlendirici krem ile kırışıklıkları engellemek için oldukça etkilidir. Cilt tipleri normal ya da yağlı olan erkekler, losyon veya nemlendirici jel kullanmalıdır. Cildi kuru olan erkekler ise yoğun nemlendirici özelliği bulunan kremler kullanmalıdır. Güneş ışınları ciltte leke oluşumuna ve kırışıklıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kullanmak gereklidir. Tıraş sonrasında alkol içerikli ürünler kullanmak cildin bozulmasına ve yaraların iyileşmesine engel olmaktadır. Alkollü ürünler yerine cilde uygun After Shave veya alkolsüz losyon kullanılmalıdır. Erkek cilt bakımı yapmak için tercih edilen ürünler dikkatlice seçilmesi gerekmektedir. Cilt bakım ürünlerinin üzerinde bulunan talimatlar mutlaka okunmalıdır. Erkek cilt bakım ürünleri genellikle kokuludur. Yapay bir kokuya sahip bu ürünler cilde zarar verir. Dermokozmetik ürünler doğal bitki özlerinin karışımı ile oluşan koku sayesinde cildi rahatlatır ve ferahlatır. Ciltte oluşan kırışıklık ve lekeler cildin kötü görünmesine neden olur. İstenmeyen bu görünümden kurtulmak için her gün güneş koruyucu sürerek dışarı çıkılmalıdır. Erkek cilt bakımı, kadınların yaptığı bakımlardan daha kolay olmasına rağmen, erkekler iş yoğunluğu veya çalışmaktan bakım yapacak zaman bulamazlar.

Erkek Cilt Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.