sadsad x
asdasd

Bebek Sabunu

13 ürün

  Yenidoğan bebekler ilk doğdukları anda itibaren temizliğine özen gösterilmelidir. Hassas ciltlerine uygun bakım ürünleri ile sağlanan temizlik düzenli hale getirilmelidir. Bebek şampuanları yanı sıra bebek sabunları da bebeklerin günlük temizliğinde büyük bir yardım sağlamaktadır. Sağlıklı bir cilt için derinlemesine temizlik gereklidir. Bunun için bebeğin banyosu için oldukça titiz olunmalıdır. Anne ve bebek arasında güçlenen sevgi ile iletişim bu sayede büyük önem kazanmaktadır.

  Bebek Sabunu

  Sabun, yıllarca en yaygın temizlik malzemesi olarak kullanıldı, kullanılmaya da devam edecek ancak konu bebekler olunca kullanılacak sabun seçimi de önem kazanıyor. Natürel olanları günümüzün doğaya dönüş özlemi içinde yeniden öne çıktılar.

  En iyi bebek sabunu hangisidir sorusu konunun bebek bakımının bu evresinde mutlaka sorulacaktır. Yanıtımız ise bilinen markaların güvenilen ürünleri olmalıdır şeklindedir. En doğal temizlik ürünlerinden biri olan sabun, kostik ve yağ asitlerinden oluşur.

  Bu madde, vücut temizliğinde kullanılarak hoş bir koku bıraktığı için temizlik için tercih edilmektedir. Bebekler söz konusu olduğunda ise bu ürünün içeriği ve içindeki kimyasal maddeler daha fazla önem taşır.

  Bebek cildine uygun, musluk suyunun kurutucu etkisini önleyen doğal bebek sabunları ile bebeğin temel bakımını sağlayabileceğiniz seçenekler bulacaksınız. Cildi kurutmayan bir temizlik ürünü istediğinizde tüm ciltler üzerinde gözlemlenmiş olan dermokozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Sabun Nasıl Yapılır?

  Basit bir kimyasal tarif verildiğinde sabun bir yağ asidinin bir baz yani alkali özellikler taşıyan madde ile reaksiyona girmesi sonucunda oluşan kimyasal tuzdur. Yapımı sırasında kimyasal bağlar yeniden oluşur ve zeytinyağı gibi ana maddesi yağ olan bu temizlik ürünü kendisi yağ çözücü bir maddeye dönüşür.

  Günlük hayat içinde o kadar alışılmıştır ki kimse onun nasıl yapıldığını düşünmez. Yetişkinler için durum normaldir ama konu bebek sabunları olunca ürün seçimine daha ihtimam gösterilmesi gerekir. Çok hassas olan bebek ciltleri için her zaman kaliteli markaları tercih edilmesi gerekir ve bu konuda da dermokozmetik markaların ilk sırada olması gerekmektedir! Böyle bir ürünle bebeğinizin hem saçını hem de vücudunu yıkayabilirsiniz. Bebekler için ürtilen ürünlerin içinde koruyucu katkı maddeleri olmaz. Bu yüzden onun çamaşırlarını bile bu dermatolojik sabunlar ile içiniz rahat olarak yıkayabilirsiniz.

  Bebek Sabunları ve  Büyükler

  Bebek sabunlarının kullanımı konusunda tıpkı bebek yağlarında olduğu gibi yetişkinlerin ürüne ortak çıktığına rastlanılıyor. Bu organik ürünlerin cildin pH değerini düşürdüğü ve yüzü kuruttuğu iddia edilince bebek sabunları büyükler tarafından cilt güzelliği ve saç bakımı için kullanılmaya başlandı.

  Bu konuda yarı mizahi bir anlayışla hatırlatmak gerekir ki bebek sabunlarının içerikleri bebeklere göre düzenlenmiştir. Yetişkinlerin yüzlerini bebek gibi yapmak için değillerdir. Çocukların ve bebeklerin saçlarında kepek oluşumu henüz görülmediği için yetişkinlerin özellikle saç temizliğinde yeterli etkiyi sağlamazlar. Günümüzün gelişen kozmetik dünyasında yetişkinliklerin her türlü saç ve cilt sorunu yeteri kadar ürün vardır. Güvenilir markalardan alınan kişisel bakım ürünleri yetişkinlerin sorunlarını rahatlıkla çözecektir. Bebek sabunlarının faydaları konusunu, tıpkı bebek yağlarında olduğu gibi, bebeklere bırakın.

  Bebek Sabunu Kullanmanın Bebeğiniz Üzerindeki Etkileri

  Annelerin çok iyi tanıdığı, güvenilirliği kanıtlanmış bir bebek sabunu aldığınızda;

  • Bebeğinizin cildinin tahriş olmadan, nemlenerek temizlendiğini,
  • Yumuşacık kaldığını,
  • Herhangi bir yan etki görülmediğini,
  • Gözlerinin yanmadığını,
  • Saçlarının da ipeksi bir yumuşaklığa kavuştuğunu göreceksiniz.
  • Bebeğinizin el, yüz ve bütün vücut temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz.
  • Aldığınız ürün bebeğinizin ilk banyolarından başlayarak rahatça kullanabilir, çevreden gelen etkilere karşı ona doğal bir koruma sağlar.
  • 100 gramlık ölçüde piyasaya sunulmuştur ve kavisli yapısı elde tutmayı kolaylaştırmaktadır.
  • Organik zeytinyağının esas madde olduğu bebek sabunlarında paraben, fenoksietanol gibi koruyucular ve boya ya da parfüm gibi katkı maddeleri (alerjenler) kullanılmaz.

  Bebek Sabunları Hakkında Dikkat Çekici Uyarılar

  Günümüzün bilgi kaynağı olarak geçen internette bebek sabunlarının evde yapımı, kendiniz kokulu sabunlar yapın gibi başlıklar altında yazılmış değişik yazılar olduğunu göreceksiniz. Bu konuda söylenecek olan; her şeyin herkes tarafından evde yapılamayacağıdır çünkü o hassas ciltler her şeyden önemlidir.

  Günümüzün kozmetik ürünleri içeriğini en ince ayrıntısına kadar veren, doğal malzemenin kullanıldığı, kaliteli ürün olduğunu ispatlanmış çeşitlerdir. Bu ürünler kişisel bakımda, bebekler dahil, her zaman rahatlıkla kullanılabilirler. Bu yüzden evde bebek sabunu yapma merakına düşüp ortaya garip bileşikler çıkarmayın. Sonuçta bir dermatoloji laboratuvarının kalitesine ulaşamazsınız ki sözü edilen ürünler buralarda özenle testlerden geçirilmektedirler.

  Evde bebek sabunu nasıl yapılır diye uğraşmamanızı, kalitesine güvendiğiniz, yıllardır üretilen markalardan almanızı, onu yapmak için harcayacağınız zamanı ise bebeğinizle oynayarak geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

  Bebek Sabunu Markaları

  Bebek sabunu markaları, dermatolojik laboratuvar testlerinden geçirilmiş olan ve hijyenik koşullarda üretilmiş olan ürünler üreten firmalardır. Bu yüzden kalitesini kanıtlamış olan sitemizdeki tüm markaları güvenle tercih edebilirsiniz.

  Bioderma Atoderm Pain

  Atopik bebek cildinde görülen kuruma ve pullanma sorunu daha sonra kızarıklıklara neden olur. Bu durumda cildin dengesini bozmayacak doğal sabunlar kullanılması gerekir. Atoderm serisinin en iyi ürünlerinden olan Bioderma Atoderm pain ile cildin doğal bir temizlenme sağlaması mümkün olmaktadır. Atoderm kullanarak tercih edeceğiniz cilt temizliği sonrası uygun bir krem kullanarak atopik dermatit sorununu çözebilirsiniz.

  Sebamed Sabun

  Yıllardır bilinen markalardan olan Sebamed sabun çeşitleri, cildi tahriş etmeden temizler. El, yüz ve vücut temizlenmesinde kullanılır. Kanserojen ve cildi kurutan maddeler içermeyen bu ürün bebek cildinin ipeksi bir yumuşaklık kazanmasını sağlar.

  Bio Baby Sabun

  Organik zeytinyağından oluşan ve boya, sülfat ve paraben içermeyen bu ürün grubu ile temel cilt bakımını sağlayabilirsiniz. Bio Baby ürün çeşitleri ile bebeğin temel cilt bakımını kolay biçimde gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Bebek Sabunu Seçimi Neden Önemli?

  Normal sabunlar cildimizi kurutur ve bu da sertleşmesine yol açar. Bebekler için üretlen üürnlerde amaç, bu kurutucu etkiden uzak bir bakım ve temizlik sağlamaktır.

  Bebeklerin ciltleri henüz kendi nemini kendi üretemez. Bu yüzden sabun seçerken bebeğin cildini nemlendirecek olan ürünler seçilmesi gerekir. Bebeğin cildi için uygun olanlar, bu kurutucu etkiye neden olmaz ve bebeğin doğal bir nem kazanmasını sağlar.

  Bebeğin sadece yüzü değil tüm vücudu ihtiyaç duyulan nemi kazandığında ipeksi yumuşaklığa sahip olacaktır. Bebek için sabun seçiminde güvenilir markalar tercih edilerek, cilt pH değerine uygun olan ürünler tercih edebilirsiniz.

  Bebek Sabunu Vücuda Etkisi

  Anneler ilk zamanlarda minik yavrusunu tutmaya bile kıyamaz fakat sağlığı için temizliğini asla ihmal etmez. İlk zamanlarda bebek ıslak mendil ile temizlenen bebekler daha sonra ılık su eşliğinde banyo ile devam eder. Banyo esnasında bebeklerin cilt bariyerleri güçlenir ve daha sağlıklı cilde kavuşur. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı bebeğin ilerleyen zamanlarda mümkün oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Anne ve bebek ilişkisi için önemli olan bu işleme bebek sabunu kullanarak son verilmelidir. Bebek sabunu cildin alkalisini bozmadan derinlemesine temizlik sağlar.  Bebek şampuanları saç bakımında kullanırken vücut bakımında ise bebek sabunlarını kullanmak cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Sağlık bakanlığından onaylı cilde dost bebek sabunu ürünleri dermatologların tavsiyesi üzerine annelerin bebeklerine uyguladıkları cilt bakımı ürünleri arasında dermokozmetik markaların arasında yer alır. Tamamen doğal bileşenlerle oluşturulmuş bebek sabunları cilde herhangi bir zarar vermez ve cildi kurutmaz. Bebek sabunu kullanan annelerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir.

  Bebek Sabunu Ürünleri

  Sebamed Sabun, cilt hasarlarına neden olmadan derinlemesine temizlik sağlayan sabun cildi nemlendirerek etkileyici bir bakım sağlar. Cildin koruyucu ve asit dengesini düzenleyici formülü sayesinde bebeklerin hassas cildine bakım yapan bebek sabun ürünleri uzun ve düzenli kullanım ile etkisi arttırmaktadır. Vücut bakımında yardımcı olan bu ürün el, yüz ve boyun bölgesinde kullanıma uygundur. Yenidoğan bebeklerin dâhil kullanabileceği bebek sabunu ürünleri arasında yer alan Sebamed Sabun Bebe annelerin sıklıkla tercih ettiği anne ve bebek için oldukça kullanışlı ve pratiktir. Bebeklerin cildini düşünen annelerin tercih ettiği diğer markalar arasında Bioderma, Mustela ve Biobaby gelmektedir.

  Göz yakmayan Temizleme Jeli, bebeklerin cildini göz yakmadan temizleyen Bioderma ABCDerm Foaming Cleanser bebek ve çocukların yüz ve vücut bakımında etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildi tahriş etmeden temizlik sağlar. Nemlendirme özelliği ile cildin yumuşamasına yardımcı olur. Formülünde parfüm esansı içermektedir. Sabun ve alkol içermez. Köpük şeklinde kullanılan temizleme jeli nemli vücuda uygulanır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.