x
Kategoriler

İnsanların yüz hatlarını oluşturmada kaş ve kirpikler taslak olarak kullanılabilir. Kadınların bakışlarına anlam ve güzellik katan kaş ve kirpikler zamanla dökülmeye ve seyrelmeye başlar.
Yanlış alınan kaşların sonucunda vücudun verdiği tepkiyle birlikte kıl köklerinde incelme veya dökülmeler meydana gelir. Kaş ve kirpik saçlarımız gibi bakım ister. Saç bakımı kirpik bakımından daha kolay olmasına nazaran kaş ve kirpikler saçlar kadar kolay uzamıyorlar. Günlük yapılan makyaj ürünlerinin ardından içerisinde kimyasallarında bulunduğu temizleyicilere temas ederek zamanla yıpranır.

Kaş ve kirpik genetik olarak aileden geçerek seyrek olarak çıkabilir. Bunun için çoğu insan kaş şekillendirici, kaş doldurma takma kirpik veya kirpik katkılı maskaralar kullanır. Son dönemler de ise dökülen kaşlara yapılan kalıcı makyajla kaş kontürü yapılarak kaşların şeklini düzeltmek mümkündür.

Düzenli Beslenme

Vücutta gelişimi sağlamak için önemli olan beslenme birçok konuda da karşımıza çıkar. Saç bakımı, cilt bakımı, göz çevresi bakımıdudak bakımında etkisini gösteren düzenli beslenme kaş ve kirpik bakımında da işlev sağlar. Düzenli olarak alınan vitamin ve besinlerle vücut beslenir. Kaş ve kirpik olarak adlandırdığımız küçük saçlar zaman içerisinde güç kazanarak uzamaya başlar.

Göz Makyajını Temizlemek

Günlük yapılan makyajlarda en çok kullanılan rimel, eyeliner ve kaş kitleri kadınların ok gibi attığı bakışlarında uzun kirpikler muhteşem sonuçlar ortaya çıkarıyor. Fakat daha sonrasında göz diplerini kapatan bu maddeler günler sonra kıl köklerinin hava almasını önleyerek kaşların uzamasını ve gürleşmesini engeller. Yapmamız gereken gece yatmadan önce makyaj temizleme ürünleri ile göz çevresinde kullanılabilen temizleyicilerle cildi temizlemektir.

Besleyici Yağlar ve E Vitamini

Kirpik uzatmak için ne yapmalı diye soracak olursak piyasada birçok kaş ve kirpik uzatıcı ürünler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra evde doğal olarak kullanılan yağlarda bulunmaktadır. Kirpik uzatmada her zaman sonuç veren zeytinyağı ve Hint yağı ile her gün düzenli bakım yapılabilir.
Kirpik uzatma yöntemlerinden bir o kadar etkili olan E vitamini yeni kirpik çıkarmaya ve kirpik ve kaşların bakımını yaparak gürleşmesini ve onarımını sağlar.

Maskara ve Kirpik Maşası

Maskara kullanmak kirpikleri olduğundan daha dolgun ve uzun göstermek için kullanılır. Dolgun ve uzun görünen kirpiklerin yanı sıra bir o kadar zararları bulunan kirpik maskaraları kirpik diplerini havasız bırakır ve güçsüzleştirir. Kirpik maşası ile şekil verilen kirpikler belli bir süre dipten tutularak eğildiği için kirpiklerin kırılmasına ve dökülmesine neden olur.

Göz ve Kirpik Masajı

Gün içinde gözler çok fazla yorulur ve ağrı yapabilir. İstemsiz olarak göz ovuşturmak aslında kirpik diplerinin havasız kalmasından kaynaklanan ihtiyaçtır. Gün içinde birkaç kere gözlere ve kirpik diplerini parmak uçlarıyla gerdirip bırakarak masaj yaparak kirpik diplerinin hava almasını sağlayın.

Doğal Nemlendirici

Dudak bakımında nemlendirici etkisi ile yumuşatan ve cildi onaran vazelin kirpik ve kaş bakımında da etki sağlar. Kirpik diplerine ve kaş aralarına bir miktar yedirilen vazelin kıl köklerini besler.

Kaş & Kirpik Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.