sadsad x
asdasd

Bebek Güneş Koruyucuları

16 ürün

  Yenidoğan bebeklerin dışarı çıkarılması için güneş koruyuculara ihtiyaç duyulmaktadır. Güneş kremleri kozmetik amaçlı ve dermokozmetik amaçlı ayrılmaktadır. Bebeklerin hassas cildini korumak için güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Bebeğin sağlığını korumak tüm annelerin önem verdiği bir konudur. Bunun için doğru markaların uygun ürünlerini seçmek gerekmektedir. Cilde temas eden dış etmenler arasında yer alan güneşin zararlı ışınları vücuda fazlasıyla zarar vermektedir. Güneş yanıkları cilt yüzeyinde lekelere ve izlere neden olmaktadır. Bebek güneş kremleri bebeklerin cildini yaz aylarında korumaya yardımcı olmaktadır.

  Bebek Güneş Kremi

  Güneşe karşı en hassas cilde sahip olanlar bebeklerdir. Her mevsim bebek güneş kremi kullanarak, bebeğinizi zararları ışınlardan korumanız için her biri farklı içeriklerdeki dermokozmetik ürünler bu kategoride sizlerin keşfetmesini bekliyor!

  Tatil hayalleriniz içinde deniz kenarındaki şezlonga uzanıp yatmanız, çocuğunuzun da sahilde kumdan kale yapması gibi görüntüler varsa size önce iyi tatiller dilemek, sonrasında da ailece güneşten korunmanızı öğütlemek gerekiyor. Herhangi bir tedbir almadan güneş altında geçen saatler uzun veya kısa vadede mutlaka cildinize ve sonuçta genel sağlığınıza zarar verebilir.

  Zararlı ışınlar altında kalan aile fertleri bebekler ise durum çok daha ciddidir çünkü bebeklerin cildi yetişkinlere nazaran çok daha hassastır, gül yaprağı yumuşaklığındadır demek sadece şairane değil, doğru bir tanımlamadır.

  Bu yüzden kozmetik üreticileri bebekler için üretilen kozmetik ürünlere ayrı bir önem verirler. Cildiye olarak bildiğimiz dermatoloji bilimi, pediatri olarak bilinen çocuk hastalıklarıyla birlikte ele alındığında çoğunlukla çocukların ve bebeklerin güneşten korunması gibi ortak bir paydaya da sahiptirler.

  Kategorideki ürünler arasından seçim yaparken günlük kullanım ve güneşle direkt temas konusunda etki gösteren, yüksek koruyucu faktör içeren kremleri tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz, çocuklarınız ve hassas cildiniz için tercih edeceğiniz birçok dermokozmetik ürün, ailece koruma altına alınmanızı sağlayacaktır.

  Bebeklerde Güneşten Korunma Nasıl Sağlanır?

  Deniz ve havuz kenarlarında, oyun bahçelerinde dolaşan, sokak yürüyüşlerine anne baba kucağında katılan ve arabaların arkasındaki oto koltuğunda giden bebeklerin ağladığı pek görülmemiştir. Fakat bu gibi keyifli durumlarda bile onu Ultra Violet zararlı etkilerinden mutlak surette korumak gerekiyor. Şapka takmak o minik kafanın korunması için gereklidir ama vücudunun geri kalan kısımlarına bebek güneş kremleri sürmek çok daha faydalı olacaktır.

  Bebek cildi için gereken güneş koruyucu bakım için kullandığınız ürünleri mutlaka güvenilirliğini ispatlamış markalardan seçmelisiniz. Kozmetik çeşitleri gibi direkt olarak cilde, yüze ve saça sürülen bakım ürünlerinde tanınmış ürünlerin tercih edilmesi doğru yaklaşımdır. Özellikle bebekler söz konusu olduğunda bu husus daha önem kazanır.

  Bebekler güneşten nasıl korunur sorusunun yanıtı, dermatoloji olarak bilinen cilt sağlığı konusunun da desteğini alarak, “kaliteli güneş korumalı ürünlerle” şeklinde veriliyor. Kaliteli olarak tanımlanan ürünler de bir çok hekim tarafından önerilen dermakolojik ürün olmaktan geliyor.

  Doğal İçerikli Güneş Koruyucu Ürünler

  Sıcak havalarda dik açıyla gelen zararlı ışınlarına karşı hassas bebek ciltlerinde korunma sağlayan bebek güneş kremi, losyon, süt gibi kişisel bakım ürünleri akışkan yapıda ve kolayca emilebilen dokudadırlar. Bitkisel özler hepsinde vardır. Örneğin avokado yağını çoğu kez içerik yazılarında okursunuz. Paraben ise hiçbirinde kullanılmaz. Paraben bakteri oluşumunu engelleyen ve bu yüzden çok kullanılan kimyasal bir koruyucudur. Kozmetik üretimde de geçen maddelerden biridir.

  Kansere neden olduğu hakkında henüz kanıtlanmış bir çalışma yoktur ama yukarıda da bahsedildiği gibi direkt cilde temas eden kozmetik ürünlerde kullanılmaması ürün tercihinde avantaj sağlamaktadır.

  Farklı maddelerle formüle edilmiş bulunan ürünler, bebek cildine zarar vermeyen içeriklerden oluştuğu için genelde hassas cilde sahip olanlar da bu ürünleri güvenle kullanabilir.

  Bebek Güneş Sütü

  Bebek güneş sütleri, hassas cilt bakımının temel parçasını oluşturmaktadır. Açık alana çıkmadan yarım saat önce sürülmesi gereken bu bakım ürünleri, elbiselerde iz bırakmaz. Her iki saatte bir tekrarlanan ürün kullanımı, bebeklerin de aşırı hassas cilde sahip olanların da ilk tercih edeceği seçenekler arasındadır.

  Bebek Güneş Kremi Koruma Faktörü

  50 SPF içeren bebek kremleri, sprey formunda pratik kullanımları ya da krem şeklinde sürülenleri olmak üzere iki farklı biçimde kullanılmaktadır. Bebek güneş kremi çeşitleri bebeğin cildi ve varsa cilt sorununa göre seçilerek düzenli olarak sürüldüğünde koruma sağlar; ancak krem sürüldü diye bebeği güneşle direkt temas ettirmekten çekinmemek yanlış olacaktır.

  Bebek Güneş Sonrası Sprey

  Açık alanda direk maruz kalınan ışınlar sonrasında 6 aydan büyük bebeklerde güneş sonrası spreylerle vücudun ferahlaması sağlanabilir. Güneş sonrası bakım ürünleri kullanımı, bebeğin cilt tipine uygun olan, paraben, sülfat, alkol ve phenoxyethanol içermeyen ürünlerdir. Kategorimizde Mustela, La Roche Posay, Sebamed gibi birçok farklı marka dermokozmetik güneş kremleri ve ürünleri bulabilirsiniz.

  La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics

  Güneş, ter ve kuma dayanıklı olan La Roche Posay, çocuk ve bebeklerde, aşırı hassas cilde sahip olanlarda kullanılmaktadır. Termal suyla birleştirilen özel formül, bebek ve çocukların cilt bakımının eksiksiz biçimde sağlanması için Mexoryl SX ve XL filtreleriyle birlikte UVA ve UVB koruması sağlamaktadır.

  Sebamed Güneş Kremi

  Hem ekonomik hem de erişebilirlik hususunda çok sık tercih edilen Sebamed çocuk güneş bakım serisi mikropigmentlerle kombine edilmiş olan ve leke önleyici özellikleri ile tercih edilebilir. Yetişkinlerin de tercih edeceği bu ürün, yaşlanma karşıtı etkisiyle dikkat çekmektedir.

  Solante SPF30

  Yağsız ve hipoalerjenik olan Solante SPF30 günlük kullanım için uygun olan ürünler arasındadır. Yaz kış bebeğinizi güneşin zararlarından koruyarak yararlı D vitaminin özelliklerinden yararlanmasını sağlayan Solante, her sabah temizlenmiş cilde uygulanarak kullanılıyor.

  Bioderma Bebek Güneş Kremleri

  Bioderma Photoderm serisi, sıcaklığın yüksek ve ısının yoğun hissedildiği bölgelerde yaşayan ve cildi aşırı hassas olan bebek ve yetişkinlerin tercih edeceği bir üründür. Bioderma serisi, bebek cildi için önemli olan cilt bakım ürünleri konusunda doğru seçimleri yapmak ve rutin koruma sağlamak için her mevsim kullanılabilir.

  Mustela SPF 50

  Anne ve bebek bakım ürünlerinin en popüler markalarından biri olan Mustela, Phtlate ve Phenoxyethanol içermiyor. Güneşe maruz kalındığında her iki saatte bir sürülmesi gereken, suya ve tere dayanıklı bir yapısı olan ürün, çok terleyen çocuklar için ideal bir seçim olabilir. Anneler için de tercih edilen Mustela bakım ürünleri ile sağlıklı bir güneş koruması sağlanabilir.

  Bebek Güneş Kremlerinin Kullanımı

  Sözü edilen krem, losyon, süt gibi bebek ürünleri giyeceklerde leke bırakmaz. Suya, tere, kuma ve diğer sürtünmelere karşı dayanıklıdırlar. Açık alanlara çıkarmadan önce bebeğin açıkta kalan tüm vücuduna yavaş hareketlerle ve yeterli miktarda kolayca sürülebilir.

  Ürün grubu içinde en çok bebek güneş kremleri tercih edilir. Güneş ışınlarının çok kızgın olduğu ve dik geldiği öğle saatlerinde zaten bebeğinizi dışarı çıkarmayın ama nispeten uygun sıcaklıkta olan diğer saatlerde krem sürerek dışarı çıkarmak onun sağlıklı büyümesi ve gerekli D vitaminini sentezleyebilmesi açısından çok faydalıdır.  

  Uzmanlar altı aya kadar olan bebeklerde güneş kremlerinin kullanılmasını pek tavsiye etmiyorlar. Sonrasında ise cildi korumak açısından elzem kabul ediliyor. Bu konuda tatil hayallerinizi gerçekleştirmeden önce doktora danışmak içinizin rahat olması açısından en doğru tavır olacaktır.

  Bebek Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Bebek güneş kremi alırken dikkat edilecek hususlar arasında sayılan cilt tipini ise fazla düşünmeye gerek yok. Onların cildi henüz kuru, karma, yağlı gibi gruplandırmalar içinde yer almaz, hormonal açıdan henüz farklılık göstermezler.

  Bu yüzden kaliteli ve yüksek koruma faktörlü bebek güneş kremi almak yeterli olacaktır. Annelerin o içinden her şey çıkan bebek çantaları içinde yaz günleri mutlaka bu ürün de bulunsun. Arabada giderken bile bebeğinizi güneşe karşı koruyun.

  Atopik bebek ciltlerinde krem seçimi yapılırken mutlaka cildin nemlendirilmesine katkıda bulunan ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Cildin yıkama yağıyla temizlenmesi, güneş koruyucu kremin atopik ciltlere uygun olan çeşitlerden tercih edilmesi çok önemli br detaydır.

  Bebek Güneş Kremi Vücuda Etkisi

  Yazın bebeğe güneş koruyucu sürmek uzun süre güneşin zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı olmaktadır. Bebek güneş kremleri içeriğinde tamamen doğal özlerle formüle edilmiştir. Paraben içermeyen güneş koruyucular bebeklerin cildini mükemmel bir şekilde nemlendirerek vücut bakımı tamamlamaktadır. Bebekleri öğlen saatinde güneşten kaçırmak gerekmektedir. Güneş kremleri ile koruma sağlamak ve giysilerini uygun olarak geçmek güneşten daha iyi korumaya yardımcı olmaktadır. Yetişkinler için kullanılan güneş kremlerinden daha farklı formülle üretilen bebek güneş kremi sadece bebeklerin kullanımına uygundur. D vitamini almadan mahrum etmeyen bebek kremleri gelişim açısından oldukça önemlidir. Doğallığı ve güvenirliği açısından kullananların tercih ettiği markalar arasında Chicco, Sebamed, Derma Sun, Bioderma, La Roche Posay, Mustela yer almaktadır. Anne ve bebek açısından kolay ve pratik bir şekilde bebeğin sağlığını koruyan güneş kremleri dermatologlar tarafından organik olan içerikleri tavsiye etmektedir.

  Bebek Güneş Kremi Ürünleri

  Mustela Güneş Spreyi bebek cildini korumak üzere geliştirilmiş Mustela ürünleri annelerin bebeklerini seyahate çıkarken rahatlıkla güneşten koruması için üretilmektedir. Koruyucu özelliği yüksek olan Mustela Güneş spreyi hem bebeğin hassas cildini hem de cildinde güneş kaynaklı izlerin çıkmasını engellemeye yardımcı olur. Üç yaşını geçmiş bebeklerin kullanıma uygun olan Mustela Bebe Very High Protection Sun Spray düşük toleranslı hassas, karma, normal, yağlı tüm cilt tiplerinde göre formüle edilmiştir. Vücuda sürüldüğü andan beri etkisini göstermeye başlayan güneş spreyi içeriğinde doğal kökenli bitki özleri içermektedir. Cilt bariyerlerini destekler ve alkol, paraben ve Phenoxyethenol içermez.

  Bebek Güneş Losyonu, geliştirilmiş özel formülü ile bebeklerin hassas cildini korumaya yardımcı olan bebek güneş kremi ürünleri arasında yer almaktadır. Ultraviyole ışınlarını filtreleyen özelliği ile hem renk tonunu eşitler hem de cilt bariyerlerinin gelişmesini sağlar. İçeriğinde bulunan E vitamini ve provitamin B5 sayesinde etkin bir koruma sağlar. Yapışkan ve yağlı bir his bırakmaz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.