Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Güzelliğiniz ve sağlınız için ihtiyacınız olan en iyi Dermokozmetik Ürünleri hızlı ve güvenli olarak Dermokozmetika.com.tr'den online satın alabilirsiniz!

Pişik Nedir, Nasıl Geçer?

Pişik Nedir, Nasıl Geçer?
04.09.2023

Pişik, kızarık yumuşak görünümlü bir cilt rahatsızlığıdır. Sıklıkla bebeklerde ve çocuklarda azınlıkta olsa yetişkinlerde de görülebilir. Özellikle yaz aylarında bebeklerin bez bölgelerinde, cildin katlanma bölgeleri olan; boyun, koltuk altı ve eklem kısımlarında meydana gelir.

Pişiğin en sık karşılaşılan belirtileri; ciltte kızarıklık, kabarıklık, batma ve yanma hissidir. Bebeklerde pişiğe birçok faktör neden olur. Bunlardan bazıları;

  • Kullanılan bebek bezinin emiciliğinin az olması
  • Bebek bezinin sıkça değiştirilmemesi ve cilde uzun süre temas etmesi
  • Aşırı terleme
  • Cildin nemli kalması
  • Hijyen eksikliği

Önlem alınmazsa pişik sık sık kendini tekrar etme eğilimi gösterir ve cilt yaralarına dönüşebilir. Bazı yöntemler ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Hadi birlikte detaylıca bakalım!

·        Sık sık bez kontrolü yapmak

·        Bebek bez bölgesini temiz tutmak

·        Bez değişimi esnasında bebeğinizin altının kuru olmasını sağlamak

Bu yöntemlerin yanında pişik kremi de kullanılması pişiğin oluşmasının önüne geçer. Her bez değişiminden sonra pişik önleyici kremler, cilt bariyerini korur ve onarıcı özellikte olduğundan dolayı cildi de nemlendirir. Ancak pişik kremi kullanırken özellikle bebeklerin cildi hassas olduğu için paraben, parfüm ve alkol içermeyen nemlendirici, koruyucu özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Bu doğrultuda Mustela markasının bebekler için özel olarak geliştirmiş olduğu Mustela pişik kremi ürününü tercih edebilirsiniz. 

Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 Pişik Kremi

Mustela pişik kremi 100ml, nemlendirici ve cilt yenileyici özelliğine sahiptir. Bebeğinize en etkili ve doğal çözüm imkanı sunar. %98 doğal içeriği ve parfümsüz formülüyle doğumdan itibaren her bez değişiminde kullanabilirsiniz. Mustela krem, cildi nemlendirir, besler, cildi dış etkenlere karşı korur ve yumuşaklık sağlar. Mustela pişik kremi kullananlar tarafından da beğenilen ürünler arasında yer alır. 

Siz de pişik kreminin yanı sıra Mustela şampuan, bebek yağı, Mustela güneş kremi gibi anne-bebek kategorisinde geniş ürün skalasına sahip çeşitleri inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.