Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

B Vitamini

Filtrele

Kategoriler
Seçilen Filtreler
Filtre-Sil {{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
255,00 TL
140,25 TL
Hediye Fırsatı
789,00 TL
473,40 TL
Sepette Ek %20 İndirim
378,72 TL
Stokta Yok
Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

B vitaminleri, vücutta çeşitli biyokimyasal reaksiyonlarda görev alarak enerji üretiminden sinir sistemi fonksiyonlarına kadar bir dizi önemli işlevi destekleyen su çözünen vitaminler grubudur. B vitamini kompleksi, B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niyasin), B5 (pantotenik asit), B6 (piridoksin), B7 (biyotin), B9 (folik asit) ve B12 (kobalamin) vitaminlerini içerir. Her bir B vitamini farklı görevlere sahiptir, ancak genel olarak enerji metabolizması, hücresel büyüme ve gelişme, sinir sistemi fonksiyonları ve kan hücrelerinin oluşumu gibi temel biyolojik süreçleri destekler.

B vitaminleri genellikle birbirleriyle etkileşim içinde çalışarak vücutta sinerjik bir etki oluştururlar. Örneğin, B2 ve B3 vitaminleri enerji üretiminde görev alırken, B6 vitamininin sinir sistemi fonksiyonlarını düzenleme ve B12 vitamininin DNA sentezi ve kırmızı kan hücresi oluşumunu destekleme gibi spesifik rolleri vardır. B vitaminlerinin alımı, karbonhidrat, protein ve yağların enerjiye dönüştürülmesinde kritik bir rol oynar ve metabolizma üzerinde etkili bir şekilde çalışmalarına yardımcı olur.

B vitaminleri genellikle dengeli bir diyet yoluyla alınmalıdır. Çeşitli besinlerde bulunurlar, özellikle et, balık, süt ürünleri, tahıllar, sebzeler ve meyveler B vitaminleri bakımından zengin kaynaklardır. B vitaminleri eksikliği, genellikle anemi, sinir sistemi bozuklukları ve enerji düzeylerinde düşüş gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, dengeli bir beslenme alışkanlığı, B vitaminleri bakımından zengin gıdaların tüketimi ve ihtiyaç halinde takviyelerle desteklenmek, genel sağlık ve vücut fonksiyonları için önemlidir.

Daha fazla oku Daha az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.