sadsad x
asdasd

B Vitamini

41 ürün
    1 2

B Vitamini Nedir?

B vitamini suda çözünen vitaminler arasında yer alır. Kendi içerisinde B12 vitamini,  B9, B6  vitamini gibi farklı gruplara ayrılır. Sinir sistemi, cilt sağlığının korunması ve kansızlık gibi problemlerde önemli rol oynar. Hamilelik, ilaç kullanımı, alkol kullanımı ve cinsiyet gibi faktörler kişinin B vitaminine daha fazla ihtiyaç duyulmasına neden olabilir. B vitaminin kendi arasında gruplara ayrıldığını söylemiştik o halde gelin birlikte yakından inceleyelim.

B1 vitamini, kas ve sinir sistemi için gereklidir. İştahsızlık ve hafıza kaybı gibi problemleri beraberinde getirebilir.

B2 vitamini, vücutta depolanmayan vitaminler arasında yer alır. Eksikliğinde dudak çevresinde yaralar gözlemlenebilir.

B3 vitamini, sinir sisteminin korunması için gerekli bir vitamindir. Yağ ve protein içeren besinlerde bulunur. Sağlıklı beslenmek bu noktada son derece önemlidir.

B5 vitamini, cilt sağlığı için en önemli vitaminlerden biridir. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesinde büyük rol oynar.

B6 vitamini, sinir sisteminin sağlığı ve hormonla için gerekli vitamin gurubunda yer alır.

B7 vitamini, saç ve tırnak sağlığı için oldukça önemlidir. Eksikliğinde saç dökülmeleri, tırnak kırılması gibi problemlere yol açabilir.

B9 vitamini, enerji üretimi için ihtiyaç duyulan vitamin gruplarından biridir. Yeşil sebzeler de bulunur.

B12 vitamini, büyüme ve gelişme için oldukça önemli bir vitamindir. Diğer B vitamini türleri gibi sinir sisteminin sağlığını koruyucudur. Alyuvarların üretimine yardımcı olan bir vitamindir.

B Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

  • Kilo kaybı
  • Yorgunluk
  • Unutkanlık
  • Cilt kuruluğu
  • Saç dökülmesi
  • Ağız çevresinde yara

B vitamini nelerde var? Sorusuna cevap olarak, yumurta, süt ürünleri, koyu yapraklı sebzeler, fındık badem diyebiliriz.

Sizde kategorimiz üzerinden B Vitamini takviye edici gıdaları inceleyebilir, normal beslenmenizi destekleyebilirsiniz. Tüm marka ve ürün çeşitlerine uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.