x

Hamilelik döneminden yeni çıkan anneler ve anne adayları bebekleri için özel olarak bakım listeleri oluşturmaktadır. Yeni doğan bebekler heyecan vericidir. Doğumdan sonra ilk yirmi sekiz günlük sürede bebeklere yeni doğan adı verilir. Annelerin bu dönemde ihtiyacı olan bebek bakım çantası annelerin yanında bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bebeklerin ihtiyaçları büyüme ile doğru orantıda hızla değişmektedir. Yeni kıyafetler, bebek bezleri, biberonlar bebeklerin en temel ihtiyaç ürünleri arasında yer almaktadır.

Bebek Ürünleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar?

Yeni doğan ve bebeklerin ihtiyaçları aydan aya farklılık göstermektedir. Annelerin en sık bilgi almak istediği konular arasında yer alan bebek ürünleri, yeni doğan bebeklerin hassas cildi için oldukça önemlidir. Anneler bebek ürünleri seçerken dikkatli olması gerekmektedir. Öncelikle bebek ürünlerini alırken içeriğine bakılması gerekmektedir. İçeriğinde kozmetik ve kimyasal madde bulunan ürünler bebeklerde alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olur. Bu yüzden bebek ürünleri alınırken bilinen ve güvenilen markaları tercih etmek gerekmektedir. Yeni doğan ve bebekler için alınan ürünlerin son kullanma tarihide oldukça önemlidir.  Süresi dolan bebek ürünlerinin kullanılması sakıncalı durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bebek ürünleri alınırken mağaza görevlilerinden ve internet sitelerinden doğru bilgi almak mümkün mertebede kolaylık sağlar. Bebek ürünleri arasında yer alan kıyafet ve arabaların pamuklu ve ter emici kumaştan elde edilmiş olması gerekmektedir. Birçok mobilya ve oyuncakların ise içerisinde ham madde olarak “kurşun” bulundurmaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra; oyuncakların özenle seçilmesi ve bebeklerin yutabileceği küçük parçalarının bulunması bebeklerin ilk iki yılında oldukça zararlıdır. Mobilyalarda ise çocuğun kafasının ve parmaklarının sıkışabileceği boşluklar olmamasına özen gösterilmelidir.

Bebek Ürünleri Nelerdir?

Uyumaya yardımcı olan ürünler

Oyuncaklar, Temizleme ürünleri, Beslenme ürünleri, Uyku seti, Bebek odası takımları, Emekleme ve yürüme aparatları, Losyonlar, kremler, pişik önleyiciler,

Bebek oyuncak ürünleri
Figürlü oda ışıklandırmaları, Gece lambaları, Ayakkabılar, Eğitici ve öğretici videolar, Bebek battaniyeleri, Ana kucakları, Pusetler ve bebek arabalarıdır.

Bebek bakım ürünleri

Emzik, biberon, diş çıkarmasına yardımcı ürünler, mama, kişisel elbise ve uyku takımlarını yıkarken bebeklerin hassas cildinde alerjiye neden olmayan özel deterjanlar, şampuan ve sabunlardır. Bu ürünlerin güvenilir ve kaliteli olması bebeklerin cildi için oldukça önemlidir. Anneler, bebeklerinin cildi için bitkisel içerikli doğal ürünler kullanmaya özen göstermelidir.

Bebek Kıyafetleri

Kaban, mont, kışlık ayakkabı, atkı bere takımları, el örgüsü hırkalar, kazak ve patikler, bebek çantaları, bebeğin altını temizlemek için kullanılan bezler yer almaktadır.

Bebek Ürünleri

1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.