sadsad x
asdasd

Bebek Bakımı

775 ürün

Doğdukları andan itibaren özenli bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan bebeklerin ciltleri çok hassas ve tahriş olmaya müsait bir yapıdadır. Bu sebeple bakımları, zararlı kimyasallardan arındırılmış, ciltlerinde herhangi bir reaksiyon yaratmayacak ve kurutup tahriş etmeyecek doğal formüllerden oluşmuş ürünlerle yapılmalıdır. Bebeklerin temel temizlik ve bakım ihtiyaçları için gereken vücut losyonu, pişik kremi, şampuan, ıslak mendil, masaj yağı ve güneş koruyucu gibi ürünleri bu alanda öncü olan Sebamed, Mustela, Burt’s Bees ve daha nice markanın güvencesiyle sitemizde bulabilirsiniz.

Bebek Bakımı

Dünyaya gözlerini açan bebekler savunmazsız bir bağışıklık sistemine sahiptir. Bu sistemin 2 yaşına kadar özenle korunması gerekir. Bu yüzden bebek bakımı ürünleri seçilirken, bu hassasiyetin göz önünde tutulması son derece önemlidir.

Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan bebekler de dahi cilt bakımı ve temizlik son derece önemlidir. Yetişkinler için kullanılan ürünler, bebeklerin hassas cildine uygun değildir. Kimyasal içerikli olan bu ürünler yerine daha özel içerikleri bulunan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Bebek ve çocuklar için kullanılacak ürünlerin, önemi büyüktür. Paraben, sülfat ve benzeri birçok kimyasalın bulunmadığı ürünler tercih ederek bebeğin banyosu, vücut ve genel bakımı için temin edeceğiniz birçok ürün kullanabilirsiniz.

Dermokozmetika, bebeğinizin bakımı için gereken birçok ürünü uygun fiyatlara temin etmenizi sağlıyor. Farklı ürünler tercih etmek istediğinizde, dünyanın en önemli laboratuvarlarında üretilen bebek kozmetiği ürünlerini bebeğinize ve size sunuyoruz.

Yenidoğan bakımından çocukluk dönemine kadar tercih edeceğiniz birçok ürün, bebeğiniz için uygun olan temizlik ve hijyen için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Bebek Bakım Ürünü Setleri

Bakım ürünü kofreleri,  minikler için gereken temel bakım malzemelerin ekonomik bir biçimde alınmasını sağlamaktadır. Özellikle yenidoğanlar için hazırlanan bu kofreleri, sitemizden satın alabilirsiniz.

Bebek bakım ürünleri ve güneş ürünleri gibi birçok farklı ürünü, seçkin markaların ürettiği özel paketlerle ister kendiniz isterseniz yakınlarınız için satın alabilirsiniz. Miniklerin bakımında dünyanın en önemli markalarını sizlerle buluşturan Dermokozmetika, bebeğiniz dünyaya geldiği ilk günden itibaren en uygun ürünleri sizlerle buluşturuyor.

Set olarak tercih edeceğiniz ürünleri, bebe yağı, şampuanı ve bakım kremi şeklinde farklı markalardan da oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin cildine özen gösterecek içeriklerle kullanılan bu ürünler, cildini en iyi şekilde koruyacağı gibi, rutin cilt bakımının da yapılmasını sağlayacaktır.

Bebek Temizlik Ürünleri

Bebekler için öncelikle temizlik söz konusu olduğundan, sabun ve şampuan seçimi ilk günden itibaren önem taşır. Yenidoğanların her gün banyo yaptırılması gerekir ve bu sırada kullanılan ürünlerin içeriği incelenerek satın alınmalıdır.

Bioderma, Burts Beets, Bio Baby, Mustela ve Sebamed gibi ürünleri bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Paraben, sülfat, alkol ve parfüm içermeyen bu ürünler bebeğin saç ve vücudu için kullanılabilir. Bebek bakımında günlük kullanıma uygun olan birçok ürün, tüm vücut için tercih edilebilmektedir.

Bebeğin banyo suyuna katılacak olan bu şampuanlar, deride yağ ve kiri temizleyerek eksiksiz bir bakım sağlar. Bebeklere özel üretilen bu ürünler, onlarca laboratuvar testinden geçirilerek hipoalerjenik özelliği kanıtlanmış olan ürünlerdir.

Bebek Pişik Kremleri

Bebek pişik kremleri, bez değişiminin sürekli olmadığı durumlarda idrar ve dışkı nedeniyle oluşan amonyak etkisinin giderilmesini sağlar. Önce kızarıklık ve kaşıntı, daha sonra da su toplaması şeklinde ciddi bir cilt sorununa dönüşebilir, bu kadar ciddi sorunlar yaşanmadan bu problemin önüne geçmek için üretilen cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Bu durumda ciddi sorunların yaşanacağı pişik problemleri için bir hekimi ziyaret etmek gerekebilir. Hekim ziyaretleri sonrası ihtiyaç duyulan tedavide gereken tedbirlerin alınması, farklı ilaçların kullanılmasını gerektirebilir. Ancak standart tahriş problemlerinde Bioderma, Mustela, Sebamed ve Burts Beets gibi markaların ürünleri kullanılabilir.

Her bezleme sonrası sürülen kremler, bebeğin yangısını azaltır ve düzenli kullanıldığında bebek cildi için gereken korumayı sağlar. Pişik kremi bebek bakım çantalarında olmaz olmaz ürünler arasındadır. Bu ürünleri kullanırken son kullanma tarihine dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Bebek Bakım Kremleri

Banyo sonrası ihtiyaç duyulan cildin nem dengesini korumak ve vücudun elastikiyetini arttırmak için bebek bakım kremleri kullanabilirsiniz. Bebeğiniz için her banyo sonrası nemli cilde uygulayacağınız kremler ile cilt beslenmesi ve temizliğinin eksiksiz biçimde yapılması mümkün olacaktır. Krem seçiminde de onlar için özel üretilen bakım kremlerini tercih etmeniz gerekecektir. Bebeklerin hassasiyet gerektiren ciltlerini korumak ve nem dengesini sağlamak için kimyasal içeriği az olan ürünler tercih edilmelidir.

Bebek Yağı

Bebek yağı, onların hassas ciltlerinin korunmasında önemli bir işleve sahiptir. Yetişkinlerin de kullandığı yağ ürünleri, cildin doğal neminin korunması açısından son derece önemlidir. Onların hassas çitleri için üretilen besleyici ve nem dengesi koruyucu yağ ürünlerini kullanarak cildin nemini geri kazanması mümkün olmakla birlikte, sağlıklı bir cilt bakımı da sağlanır.

Bebekler için ilk 2 yıllık süreçte cilt bakımının yağlarla sağlanması yeterli olacaktır. Her banyo sonrası nemli cilde uygulanacak besleyici ve nem dengeleyici yağlar, en iyi markaların ürünlerinden yana tercih edilmelidir. Katkısız ve doğal olan bu yağlar bitkisel içerikleriyle cildin yumuşak ve ipeksi dokusunu kazanmasını sağlar.

Bebek Bakım Ürünleri Nasıl Olmalı?

Hijyenin ilk aşaması olan temizlik ürünleri, bebek saç ve vücut şampuanı, sabunlar olarak tercih edilmektedir. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz arındırma grubu ürünlerde göz yakmayan formüllerin tercih edildiği bilinmektedir.

Minikler için üretilen şampuan ve sabunlarda köpürme ve koku ne kadar fazlaysa, üründe o kadar fazla fazla katkı maddesi içeriyor demektir. Bu yüzden ürün seçimi söz konusu olduğunda nasıl koktuğundan ziyade etiketinde yazan içerikler incelenerek karar verilmelidir. Yavruların bakım ürünlerinde yetişkin ürünlerinde tercih edilen birçok kimyasal madde yoktur.

Bu maddelerin yer aldığı birçok ürün bebeklere zarar vereceği için miniklere özel bakım ürünlerinin kimyasal içermemelerine özen gösterilmesi gerekmektedir. Hassas çocuk vücudu ve cildi için tercih edilen ürünler, cildin sağlığının korunması açısından son derece önemlidir.

Annelerin de kullanabileceği bebek bakım ürünleri seçimi bir uzmana danışarak kullanılabileceği gibi dermokozmetik çocuk ürünleri kategorimizden de temin edilebilir.

Bebek Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Bakım rutinde, ilk doğum haftasından itibaren temizlik ve hijyen son derece önemlidir. Bunun sağlanması için aşağıdaki bebek bakım rutini uygulanmaktadır.

  • Her gün yıkanması gereken minikler, ciltlerine uyum sağlayan sabun ya da şampuanın sulandırılmasıyla temizlenir.
  • Temizlenen bebek, bebe yağıyla masaj yapılarak nemlendirilir.
  • Bezlenmeden evvel pişik kremi sürülerek cildin pişikten korunması sağlanır.
  • Bebeğin atopik bir cildi varsa cilde uygun olan kremler kullanılır.
  • Güneş koruyucu etki sağlayarak cildi güneşin zararlı etkilerinden uzak tutarak bakım rutini tamamlanır.

Bebek cildinde gereken tedbirlerin alınması ve isilik, atopik dermatit gibi birçok sorunun giderilmesinin sağlanması durumunda bakım için yapılacak son koruma, güneşe karşı tedbir alınmasıdır. Özellikle açık renk teni olan bebekler, her mevsim güneşten korunmalıdır. 50 SPF güneş koruyucu ürünlerin tercih edilerek güneş korumasının sağlanması gerekmektedir.

Bebek Bakım Ürünleri Ne Kadar Kullanılmalı?

Bebekler dünyaya geldikleri ilk andan iki yaşına gelene kadar zayıf bir bağışıklık sistemine sahiptir. Bu dönemde cildin hassasiyet gerektiren bir koruma kalkanıyla koruması gerekir.

Bu süreçte bebek bakım ürünlerinin ilk 2 yıl kullanılması gerekir. Aileler, çocuklar okul dönemine gelene kadar hassas ciltler için üretilen özel ürünleri kullanmayı tercih etmektedir. Ancak ergenlik dönemi itibariyle cilt özellikleri değiştiği için alt ihtiyacına uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Yağlı ya da çok kuru ciltler için bakım farklıdır. Bu yüzden doğru ürünleri seçmek için çocuğun cilt tipinin ortaya çıkacağı ergenlik dönemini beklemek uygun olacaktır. Ancak bebe yağı kullanımı ilk 2 yıldan sonra gerekmez.

Kimyasal ürünlerin bulunmadığı saç ve vücut ürünlerini kullanarak yetişkinlik döneminde de kimyasal içermeyen ürünler tercih edebilirsiniz. Bebekler için bakım ürünleri hassas cilde sahip ebeveynler için de kullanılmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.