x
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Kadınlar ve erkeklerin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Erkeklerin cilt yapısı kadınlara göre daha dayanıklı ve kalın bir yapısı vardır. Vücut bakımı denilince ilk akla gelen kadınların uyguladığı bakım çeşitleri olsa da erkek vücut bakımı büyük bir önem taşımaktadır. Erkeklerin uyguladığı vücut bakımı arasında tıraş sonrasında kullanılan ürünler de yer almaktadır. Tahriş, kesikler ve yaralar onarılması gereken başlıca cilt sorunları arasındadır. Erkekler özellikle yoğun iş temposunda aşırı şekilde yorulmaktadır. Bu nedenle hormonları daha sık çalışır ve vücut daha çabuk kirlenir. Erkek vücut bakımı arasında duş jelleri de temizlik adına sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır.
Kadın duş jellerine göre daha ağır ve kalıcı kokuya sahip olan jeller vücutta etkisini uzun süre korur. Saç ve sakal temizliğinde kullanılan aletler erkeklerin bakım yaparken kullandığı malzemelerdendir. Daha kolay ve pratik bir şekilde sakal temizliği yapmak isteyen kişiler bu bakım ürünlerini kullanmaktadır. Tıraş sonrasında kullanılan losyonlar ve tonikler vücut bakımında oldukça etkilidir. Erkek vücut bakımı içerisinde yer alan, erken yaşlanma belirtilerini yok eden nemlendiriciler cilt bakımında ve erkek vücut bakımında kullanıma uygundur. Erken yaşlanmanın önüne geçen erkekler bu sayede daha genç ve karizmatik durmaktadır.

Erkek Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek vücut bakımı, genel vücut temizliği ile başlayan faaliyetlerin bütünüdür. Erkek vücut bakım ürünleri birçok çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitlere ayrılan ürünler kullanım açısından birbirinden farklılık göstermektedir. Daha temiz bir vücut ve daha bakımlı durmak için erkekler tarafından kullanılan bu ürünler kısa sürede istenilen sonuca kavuşturmaktadır. Evde doğal yoldan yapılan bu bakımlar kadınların yaptığı bakıma bir nebze benzemektedir.

Erkek vücut bakımı uygulamaları her kişi için aynı ölçüde değerli olan bir süreci ifade etmektedir. Erkek vücut bakımı ilk önce duş ile başlar. Duş esnasında kullanılan yardımcı aparatlar olan lif veya kese özellikle banyo için önemlidir. Vücut temizliğinin en iyi şekilde sağlanması erkek vücut bakımının temel öğeleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra haftada 1 veya 2 kez keselenmek de vücuttaki ölü derilerin arınması için kullanılan yöntemlerdendir. Banyo sonrasında özellikle vücut losyonu erkekler tarafından uygulanmadır. Hem nemlendirme hem de hoş bir koku veren bu ürünler, Tıraş sonrası balsamlar ile aynı işlevi görmektedir. Erkeklerde cilt katmanları daha kalın olduğu için nemlendirme konusu çok fazla önemsenmelidir. Banyo sonrasında vücut losyonu kullanmak kuvvetli bir parfüm etkisi yaratsa da erkek parfüm kullanımı çok gereklidir.

Erkek Vücut Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.