x

Yıllar geçtikçe insanların yaşlanma belirtilerini ilk ele veren yüzleridir. Yüzün ovalinde meydana gelen kırışıklar ve gözaltlarındaki morluklar cildin erken solmasına neden olur. Zamanla ciltte yıpranmalar ve cilt sorunları meydana gelir. Bunun için ilk yapması gereken cilt temizliğidir. Günlük olarak cilt temizliği cildi yumuşatır ve dışarıdan gelen kir, kullanılan kozmetik ürünlerinin artıklarını, gözeneklerin kapanmasını engeller. Cilt temizliğinin ardından cildin nemlendirilmesi ve bakım yapılması kolaylaşır.

Yüz Bakımı Nedir?

Yüz bakım temizliği, bayanların ve erkeklerin cilt tipini öğrenmesi ile cilt bakım maske ve ürünlerin kullanılmasıdır. Temiz bir cildin ardından evde kendiniz kolaylıkla yapabileceğiniz doğal yüz bakım maskeleriyle cildin görünümünü güzelleştirebilir, kırışıkları yok edebilir, sivilce ve akne izlerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yüz Bakımının Önemi

Günlük yüz temizliği yapılmasının ardından, yüzünüzde kullandığınız ürünlerin öncelikle cilt tipinize uygun olması gerekmektedir. Cilt tipinize uygun olmayan ürün ve tarifleri uygularsanız cildinizde sivilceler çoğalır, kızarıklar meydana gelir ve istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Bunun için de aldığınız yüz bakım ürünlerinde kaliteli olması cildiniz için önem teşkil etmektedir.
Yüz bakımı ilk olarak yüzün soğuk suyla yıkanmasıyla başlar. Soğuk su cilt yüzeyinde biriken yağların giderilmesini sağlar. Yüzün temizliğinin tamamen sağlanması ve sıkılaşması için kullanılan süt ve ya tonikle iyice arındırılır. Daha sonra cilt tipinize uygun olan nemlendirici ile cildi yumuşatarak düzenli nem dengesini korur. Günlük ve haftalık yapılan bakımlar cildin ihtiyacına göre belirli periyodiklerle yapılır.

Günlük yapılan temizlik yüzün sebum dengesini koruyarak kirlerden arındırır. Uygulanan temizleme sütü ile arta kalan kir ve yağ birikintilerinin temizlenmesine yardım eder. Cildin sıkılaşması, gözeneklerin daralması için ise tonik kullanılmalıdır. Son olarak nemlendirici ile cildin nem oranı düzenlenir ve yumuşar. Haftalık olarak yapılan bakım maskeleri her cilt tipi ve her bölge için ayrı ayrı tariflere sahiptir. Göz ve çevresi için yapılan bakımlar gözaltlarında oluşan ince çizgileri ve kırışıkları yok eder. Yüz için yapılan maskeler ise cildin yapısını yeniler siyah nokta ve kirlerden arındırarak sivilce çıkmasına engel olur. Cilt parlak bir görünüm alır.

Günlük ve Haftalık yapılması gereken yüz bakımı ve temizliği bayanlar ve erkekler için de geçerlidir. Yıllar boyunca erkekler bayanlara göre daha avantajlı olarak vücut yapısı bakımından oldukça geç yaşanır ve daha az cilt sorunuyla karşılaşır. Daha az cilt sorunu yaşamasına rağmen yine de cilt bakımına ihtiyaç duyarlar. Kadınların olduğu kadar erkeklerinde yüz ovalinde kir, leke, sivilce ve siyah nokta oluşarak kötü bir görünüme sahip olabilirler. Erkekler cilt temizliği için yüzü soğuk suyla yıkayarak cilt temizliğinin ilk adımını gerçekleştirir. Yüz bakımı için geriye kalan en kolay işlem cildin tipine göre kullanılacak nemlendiricinin tıraş öncesi uygulanması ve tıraş esnasında cildi yumuşatarak kolay kesilmesini sağlamak. Erkekler haftalık veya aylık yüz bakımlarını, evde yüz bakımı nasıl yapılır bilmediklerinden hazır ürünler kullanmayı tercih eder.

Yüz Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.