Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Kolajen (Collagen)

Filtrele

Kategoriler
Seçilen Filtreler
Filtre-Sil {{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Kargo Bedava
1.600,00 TL
1.280,00 TL
Toplam 29 ürün bulunmaktadır.

Kolajen, vücutta en bol bulunan protein türlerinden biridir ve bağ dokularında, cildin, kemiklerin, kasların, tendonların ve diğer yapısal bileşenlerin oluşumunda önemli bir rol oynar. Doğal olarak vücutta üretilen kolajen, cildin elastikiyetini, bağ dokularının dayanıklılığını ve eklemlerin esnekliğini koruma gibi bir dizi kritik fonksiyona sahiptir. Ayrıca, saç ve tırnaklarda da bulunur ve bunların güçlenmesine katkıda bulunur.

Kolajen, amino asitlerin bir araya gelmesiyle oluşan uzun zincirli bir protein molekülüdür. Farklı kolajen tipleri bulunsa da, tip I, II ve III en yaygın olanlardır. Tip I kolajen, özellikle cilt, kemik ve tendonlarda bulunurken, tip II kolajen özellikle eklem kıkırdaklarında bulunur ve tip III kolajen genellikle bağırsaklarda, ciltte ve damarlarda bulunur.

Kolajenin takviye olarak kullanımı, genellikle cilt sağlığını destekleme, kırışıklıkları azaltma, eklem sağlığını iyileştirme ve saç, tırnak gibi yapısal bileşenlerin güçlenmesine yardımcı olma amacıyla yaygındır. Ancak, bu alanlarda kolajen takviyelerinin etkinliği konusunda bilimsel kanıtlar hala sınırlıdır ve kişisel yanıtlar bireyden bireye değişebilir. Beslenme yoluyla çeşitli protein kaynaklarını tüketmek, genel sağlığınızı koruma ve kolajen sentezini destekleme açısından da önemlidir. Herhangi bir takviye kullanımı öncesinde bir sağlık profesyoneli ile görüşmek, özellikle temel besin ihtiyaçlarına odaklanmak önemlidir.

Daha fazla oku Daha az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.