x
Kategoriler

Kadınlar kaliteli makyaj malzemeleri kullanırken yanında kaliteli makyaj fırça ve aksesuarları kullanır. Kaliteli makyaj için doğru fırça kullanmak oldukça önemlidir. Cilde zarar vermeyen makyaj fırça ve aksesuarlar istenilen görünüme kavuşmak için yardımcı aparat görevi görmektedir. Dudak, göz ve yanaklar için ayrı ayrı makyaj fırçaları kullanmak gereklidir. Aksi halde yanlış fırça kullanımı kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Bu nedenle kozmetik ürünleri toplam yirmi iki adet makyaj fırça ve aksesuarları ile cilt yüzeyine doğru bir teknikle uygulanmaktadır.

Fondöten Fırçası 
Makyaj yaparken kesinlikle kullanılması gereken makyaj fırça ve aksesuarları arasında fondöten fırçası yer alır. BB krem veya fondöten kullanan kişilerin kesinlikle yanında bulundurması gereken malzemelerdendir. Cilt yüzeyine uygulanan makyajın ilk adımı olan fondöten, kullanılan fırçanın uç tarafının daha ince, bastırılmış görünüme sahip, keçi kılından veya sentetik kıldan üretilmiş olması gerekmektedir. Bu hem fırçanın temizliğinin daha rahat olmasını hem de fondöten veya BB kremin cilde eşit sürülmesini sağlar.


Pudra Fırçası
Fondöten sürüldükten sonra yapılan uygulama pudradır. Cilde daha iyi bir şekilde dağıtabilmek için pudra fırçası kullanılmaktadır. Küçük boylu ve uzun kıllara sahip olan bu makyaj fırçaları yoğun keçi kılından üretilmektedir.


Allık Fırçası
Özellikle fondöten sürerken kullanılan makyaj fırçasıyla karıştırılan allık fırçası bir tarafı eğimli bir yapıya sahiptir. Allık fırçasının eğimli olmasının nedeni elmacık kemiklerini daha fazla ortaya çıkarmaktır. Allık fırçası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur yumuşak uçlu olmasıdır. Sert uçlu fırçalar cilde zarar verebilir.


Göz Farı Fırçası
Kalp şeklini andıran ucu ile makyaj fırça ve aksesuarları ile arasındaki fark göz farı fırçalarının çok daha küçük olmasıdır. Renkleri birbirine karıştırmak ve gölgelendirme için kullanılan bu fırçalar farklı boyutlarda da bulunmaktadır.


Eyeliner Fırçası
Kirpik uçlarını renklendirmek için kullanılan eyeliner kalem şeklinde veya kendine ait fırçası yok ise eyeliner makyaj fırçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Eyeliner fırçası alırken dikkat edilmesi gereken özellikler sivri, ufak, düz ve yumuşak olmasıdır.


Kaş Fırçası
Kirpik fırçasından sonra gelen kaş fırçası kaş kılları seyrekse ve dolgunlaştırmak istiyorsanız kullanılan ürünlerdendir. Kaşa şekil vermek için de kaş farları kullanılmaktadır. Dış etkenlere maruz kalan kaş kıllar dökülebilir. Kaşlarınızı daha dolgun göstermek için kaşlarınızı kılın çıkış yönüne doğru fırçalayın.


Ruj Fırçası
Soğuk havalardan etkilenen dudaklar çatlar. Bu nedenle dudak bakımı içinde ideal olan ruj fırçaları diğer fırçalara göre daha settir. Ruj fırçası, rujun taşmasına engel olduğu gibi koyu renkteki rujların daha rahat sürülmesini de sağlamaktadır.

Makyaj Fırça ve Aksesuarları

1 2 3 4
1 2 3 4
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.