x
Kategoriler

Hacimli dolgun saçlara kimler sahip olmak ister? diye sorulsa ilk akla kadınlar gelir. Fakat günümüzde kadınlar kadar erkek saç bakımına özen göstermektedir. Saçlarının parlak, hacimli, dolgun ve bakımlı olması erkekler için de önem taşımaktadır. Bunun için erkekler düzenli olarak saç bakımı yapmaktadır. Erkekler saçlarına boya, maşa, ısıtıcı gibi saç tellerine zarar veren aletler kullanmadığı için saç uçlarında kırık, yanma ve kopma gibi sorunlar ile karşılaşmamaktadır. Erkeklerde sıkça meydana gelen sorunlar yağlanma, dökülme, matlaşma ve kepektir. Daha sağlıklı saç diplerine sahip olmak isteyen erkek saç bakımını ihmal etmez.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapmalıdır?

Erkekler şampuan konusunda zorluk çekmezler. Saç tiplerine uygun erkek saç bakımı şampuanları bulmak oldukça kolaydır. Erkeklerde saç kuruluğu sık rastlanmaz. Genellikle yağlanmaya meyilli saç tiplerine sahip erkekler saçları kısa olması nedeniyle her gün yıkamaya uygundur. Erkek saç bakımı maskeleri ile yağlanma sorununu tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Erkekler çoğunlukla jöle, briyantin, sprey gibi saç şekillendirici ürünler kullandıkları için, saçlarındaki en büyük sorun kepeklenmedir. Bu sorun da, saçlar her günün sonunda erkek saç bakımı yaparak kimyasal maddelerden temizlenir ve ortadan kalkar. Özellikle erkeklerde uygulanan kazıtma yöntemi saç dökülmelerine katkı sağlamaz. Saç hücre köklerini yenilemede herhangi bir işlev sağlamamaktadır.

Erkek Saç Bakımı Ürünleri

Erkek Saç Bakımı, erkeklere özel olarak hazırlanmış ürünler ile daha kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Erkek saç bakımı için dermokozmetik ürünler kullanılması saçın daha doğal ve sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Saç dökülmesine karşı bitkisel bakım şampuanları, saça dolgunluk ve hacim veren bakım ürünleri, saç serumları, saç maskeleri ve yıpranmaya karşı geliştirilmiş yoğun bakım kürleri, erkek saç bakımı konusunda mükemmel sonuçlar çıkarmaktadır. Her marka erkeklere özel saç için bakım ürünleri hazırlamaktadır. Erkek saç bakımı yanı sıra duş jeli ve saç kremleri de erkeklere özel olarak üretilmektedir. Bu ürünler sayesinde erkeklerin saç tabakasında oluşan sorunlara çözüm bulmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Kadınlar kadar saçlarına özen gösteren erkekler gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak için düzenli olarak bakım yapmaktadır. Erkeklerde bir dönem bırakılan uzun saç, bakımı en zor olandır. Uzun saçlı erkekler saçlarına normalden daha fazla ilgilenmelidir. Uzun saçlara sahip erkeklerin saç kökleri dış etkenler sayesinde zayıflar ve yavaşça dökülmeye başlar. Bu nedenle erkek bakım ürünleri kullanırken saç dökülmesini engelleyen içeriklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Erkek Saç Bakımı

1 2
1 2
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.