sadsad x
asdasd

Makyaj Süngerleri

30 ürün

  Makyaj Süngeri

  Makyajın olmazsa olmazları arasında yer alan makyaj süngeri pratik bir makyaj için hayat kurtarıyor! Fondöten, pudra, kapatıcı ve aydınlatıcı gibi likit ve krem makyaj ürünlerini cilde kolay bir şekilde uygulanmasına yardımcı olur, ürünlerin kapatıcılığını arttırır. Cilde eşit ve doğal bir görünüm kazandırır.

  Makyaj Süngeri Kullanımında Püf Noktalar

  • Öncelikle size pratik uygulama sağlayacak makyaj süngeri edinmelisiniz.
  • Huni makyaj süngeri bu adım için doğru bir tercih olabilir.
  • Süngerin sivri ucu kontür uygulaması, gözaltı, burun kenarı, dudak çevresi bölgelerine kolay uygulanırken, geniş ve yuvarlak tarafı sayesinde alın ve yanak bölgelerine profesyonel uygulama sağlayacaktır.
  • Uygulama yapmadan önce süngerinizi hafifçe ıslatın. Bu adım süngerin uyguladığınız ürünü emmesini engelleyecektir.
  • Makyaj süngeri hakkında doğru bilinen yanlışların başında ise sadece fondöten için kullanıma uygun olduğu algısı yer almaktadır. Makyaj süngeri sadece fondöten uygulaması için değil likit veya krem yapıda aydınlatıcı, pudra ve allık ürünlerin uygulanması içinde idealdir.
  • Hijyenik uygulama için süngeri bir kutuda muhafaza etmeyi unutmayın!

  Makyaj Süngeri Nasıl Uygulanır?

  Makyaj süngeri uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sürüş tekniğidir.  Süngeri cilde sürterek uygulamak doğru bir işlem değildir. Uyguladığınız ürünün cilde eşit ve homojen yayılmasını engeller ve süngerin daha hızlı deforme olmasını sağlar. Bu sebeple makyaj süngeri kullanırken ürünün cildinize tampon hareketi ile yayılmasını sağlayanız. Yüz hatlarınızı daha ön plana çıkarmak için sivri ucu ile kontür uygulaması da yapabilirsiniz.

  Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

  Makyaj fırçalarının temizliği kadar sünger temizliği de son derece önem taşır. Çünkü yapılan makyaj sonrası makyaj kalıntıları sünger üzerinde birikir ve zamanla bakteri oluşumuna sebep olur. Bu nedenle kullanım sıklığına göre belirli aralıklarla makyaj süngerinin de temizlenmesi gerekmektedir. Nasıl temizlendiğine birlikte göz atalım;

  Süngerinizi su dolu bir kabın içine koyun, suyun ısısının ılıktan sıcağa doğru olmasına özen gösterin. Birkaç dakika bekledikten sonra süngeri temizleyin ve bol su ile durulayın. Suyun süngerden arınması için elinizde sıkın ve oda sıcaklığında kurumaya bırakınız.

  Sizde Real Techniques, Nascita, Ecotools, Missha gibi dünyaca ünlü markaların makyaj sünger çeşitlerini kategorimiz üzerinden inceleyebilir, uygun fiyat ve hediye fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.