x
Kategoriler

Sağlıkla ilgili konular içerisinde yer alan medikal, sağlığı yerine getirme veya sağlığı korumak için üretilmiş malzemelerden oluşmaktadır. Tıp ile beraber gelişen medikal sektörü milattan önce zamanlara dayanmaktadır. Medikal ürünlerin bulunduğu alan oldukça geniştir. Medikal ürünler en ufak sağlık malzemelerinden cihazlarına kadar uzanmaktadır.
Medikal sağlık ürünleri Türkiye’de büyük bir önem taşımaktadır. Medikal sektörü sürekli olarak artış göstermektedir. Bir dönem yavaşlayan bir döneme girmesine rağmen Türkiye’de medikal ürünler yabancıların dâhil ilgilerini çekmeyi başarmıştır. Bu sektörde yaklaşık olarak 2500 tedarikçi ve 100 üretici firma bulunmaktadır. 1980 yıllarında başlayan medikal sağlık ürünleri teknoloji ile gelişmiş ve tıbbi alanlarda bütün sorunlara çözüm sağlamıştır.  

Medikal Malzemelerin Vücuda Etkisi

Medikal ve tıp bir olmadan biri tek başına düşünülmemektedir. Şifa bulmak için kullanılan bu malzemelere sanat olarak adlandırmak yerinde bir benzetme olmaktadır. Tıp sanatı ifadesi medikal açısından uygun bir kelimedir. Vücut fonksiyonlarında oluşan düzensizlikleri ve tıbbi sorunları gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Kırılmalar, incinmeler, yaralanmalar ve zedelenmeler sonucunda oluşan zararları tedavi etmek veya daha iyi bir hale getirmek için insanlığın hizmetine sunulmuştur. Özel firmalar tarafından satışı yapılan ürünler ortopedik konularda sıklıkla yardımcı ürünler arasında yer almaktadır. Doktorların hastalarına daha hızlı iyileştirme sağlamasına yarayan ürünler evde mini boyları ile kişilerin kendi sağlığını ölçmek içinde kolaylık sağlamaktadır. Medikal sağlık ürünleri içerisinde şeker ölçüm cihazı, tansiyon ölçüm cihazı, solunum cihazı, baston veya değnekler yer almaktadır.

Medikal Ürünler

Dijital Kulak Termometresi, annelerin bebekleri için daha iyi bir bakım sağlamasına yardımcı olan ateş ölçer hastanelerde de hızlı sonuç almak adına kullanılmaktadır. İnsanlarda ateş dört farklı bölgeden ölçülmektedir. Bunlar; kulak, alın, koltuk altı ve makat bölgesidir. Ateş ölçer cihazlar kulak içerisine yerleştirilerek anında vücut ısısını ölçer. Bebeklerde ve yetişkinlerde ısı değişimleri oluşmaktadır. Yaş aralıklarına göre tercih yapılabilmektedir. Medikal Ürünler arasında yer alan Omron Gentle Temp 521 her evde olması gereken medikal malzemelerdendir.

Yorgun Gözler için Göz Damlası, insan bedeninde günde fazla yorulan organ gözlerdir. Gelişen teknoloji ile büyüyen göz sorunları günümüzde daha da çoğalmaktadır. Birçok aktivite içerisinde görmeye yarayan organ gün geçtikçe zayıflar ve detaylı olarak işlev görmez. Gözlük kullanımı ile belirli bir düzene giren gözler için geliştirilmiş yeni ürün yorgun gözler için göz damlası gözün ferahlamasına ve daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. çevresel faktörlerden etkilenmeyen gözler daha sağlıklı ve dinç görünmeye yardım eder.

Medikal

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.