x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler
  • Ağız Bakımı
Filtrele

Markalar

Ağız birçok fonksiyona sahiptir. Ağız beslenme, çiğneme, tat alma gibi işlevlere sahiptir. Sağlık ağızdan başlar. Yediğimiz içtiğimiz ürünler ağız dokusuna zarar verebilir. Ağız içerisinde yaralar oluşabilir. Bu yaralar yemek yememize, konuşmamıza ve vücut sağlığına doğrudan etki eder. Temiz olup olmadığını bilmediğimiz birçok nesneyi ağızımıza alırız. Bu nesneler üzerinde dış etmenlerden kaynaklanan bakteriler veya kir, toz bulunur. Özellikle çocuklar 6. Aydan itibaren etrafında gördükleri nesneleri ağıza alarak tanımaya başlar. Çocuk diş sağlığı içinde özel olarak pedodonti uzmanları 6-12 yaş arasındaki çocuklar için sağlıklı ağız ve diş sağlığı tedavileri uygulamaktadır.

Hamilelikte Ağız Bakım

Hamilelikte ağız sağlığı da önemli konulardan bir tanesidir. Vücut fizyolojik değişikliklere uğrar ve hormonsal değişiklikler meydana gelir. Hamilelikte ağız içerisi hassasiyet artar. Ağız ve diş sağlığı bir bütün olarak ele alındığından dolayı bakımı eşit doğrultuda yapmak gerekmektedir. Hamilelikte mide bulantısı, kusma asit salgılarını arttırır. Bu nedenle bakterilerin oluşmasına, ağız sağlığının bozulmasına ve diş ve diş eti sorunlarına, diş kayıplarına neden olur.

Ağızda Oluşan Sorunlar

Ağız kokusu ağız sağlığında dikkat edilmesi gereken konulardandır. Sosyal hayatta hoş karşılanmayan bir durum olan ağız kokusu diş ve diş etlerinde çoğalan bakterilerin bir araya gelmesiyle oluşur.
Ağız kokusunu önlemek için ağız sağlığına özen göstermek çeşitli şekillerde sakız, gargara, ağız temizleme suları gibi ürünler kullanarak çözüm sağlanabilir. Ağız kuruluğu da ağız sağlığını etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Ağız kuruluğu sıklıkla gece uyurken gerçekleşir. Burun yapısı ve sorunlarından kaynaklı nefes almak zorlaştığı için ağız açık kalır. Diyabet hastalarında da gözüken bu sorun ağız kokusuna da sebebiyet verir. Bütün vücudu etkileyen bir hastalıktır. Özellikle vücut direnci düşük kişilerde meydana gelen enfeksiyonlar kişilerin ağız içerisinde yaralar oluşmasına neden olur. Metabolizması düşük kişiler daha hassas yapıya sahip olmalarından dolayı ağız içerisi de hassasiyet kazanır. Dudak ve çevresi ve ağız içerisinde yaralar meydana gelir. Bunun için ağız bakım ürünlerinin daha düzenli ve sık kullanılması ağız içerisine yayılan virüslerin yok olmasına yardımcı olur. Ağız sağlığı için kullanılan ağız bakım suları ağız içerisinde oluşan bakterileri yok eder.

Ağız Bakım Ürünleri

Diş bakımının en son evresinde kullanılan ağız bakım suları ağız kokusunu yok ederek sağlıklı bir gülüş sağlar. Ağız bakım ürünleri dişlerin üzerinde biriken plakları yok eder ve beyaz dişlerin kalıcı olarak kalmasına yardımcı olur. Birden çok özelliğe sahip olan ağız suları çeşitli tatlarda ve çeşitli rahatsızlıklara göre geliştirilmiş formülleriyle ağız bakımında güvenli bir koruma sağlar. Ağız bakım suları gargara yapılarak yutmamaya özen gösterilerek en fazla bir dakika boyunca ağız içerisinde çalkalanarak uygulanır. En az bir dakikadan fazla ağızda tutmak diş etlerine zarar verir. İçerisinde bulunan alkol ve mentol ferahlık verse de diş etlerinde yanmaya neden olur. 0-13 yaş arası çocukların kullanımı için alkolsüz ağız bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Ağız Sağlığı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.