x
Kategoriler

Kişinin cinsel yaşamında rahatça, seçimleri doğrultusunda mutlu ve zarar görmeden hayatını sürdürmesidir. İnsanların cinsel alanlarını paylaşmaları oldukça normaldir. Cinsellik kişilerin toplumda yaşayış biçimine göre şekil almaktadır. Cinsel hayat ergenlik sonrası başlar ve ömür boyu sürer. Tanımları kişiye ve topluma göre değişme gösterse de cinsellik çağlardan beri önemini kaybetmemiştir. Cinsel sağlığın bozulması ise kişilerin tüm hayatını etkilemektedir. Birbiri ile bağlantılı olan bu ilişkiler ruh sağlığını, fiziksel sağlığı ve en önemlisi sosyal sağlığın bozulmasına neden olur. Cinsellik hayatın her alanında var olmasına rağmen hem çok merak edilen hem de hiç konuşulmayan konulardan bir tanesidir. Cinsel sağlık, genel sağlık açısından kişi ve toplumu en çok ilgilendiren konulardandır. Cinsel sağlık bozulması insanları fazlasıyla mutsuz eder. Bozulan cinsel sağlık, fiziksel sağlığında bozulmasına neden olmaktadır.

Cinsel Sağlık İçin Neler Yapılmalıdır?

Cinsel sağlık için her zaman dikkatli olmak gerekmektedir. Kişi sağlıksız gördüğü ortamlarda bulunmaktan kaçmalıdır. Cinsel hastalıklar kişinin sağlığını kolayca etkilemektedir. Tuvalet, dişçi, ameliyat sırasında temiz olmayan aletlerin kullanılması ile hastalıklar kişiden kişiye dağılmaktadır. İnsan psikolojisi dâhil tüm hayatını etkileyen bu durum için çeşitli yöntemler ile korunma sağlanmaktadır. Cinsel sağlık mahrem bir konu olması nedeniyle çoğu insan rahatsızlığını anlatamaz ve bu nedenle hastalığın geç teşhis edilmesine neden olmaktadır. Cinsel sağlık her yaş ve her cinsiyet için aynı önemi teşkil etmektedir.

Cinsel Sağlık Ürünleri

Durex Play O Jel, duyguları hareket ettirmeye yardımcı olan Jel kadınlar için daha kolay ve rahat orgazm olması için üretilmiştir. Kadınlar tarafından hazırlanmış bu ürün kadınların istekleri doğrultusunda daha fazla zevk almak için en uygun ürünlerdendir. Durex üreticileri tarafından yapılan araştırmalarda kadınların cinsel yönden tatmin olamadıkları gerçeğini gözler önüne sermiştir. Orgazmı yaşamak veya yaşanan orgazmı arttırmak adına kullanılan Durex Play O Jel kullanımı oldukça kolaydır. Pompalı ambalajı bölgeye yerleştirerek bir miktar sıkılarak masaj ile dağıtılmaktadır.

Durex Karşılıklı Zevk, erkekler tarafından kullanılan kauçuktan üretilen kondom esnek bir kılıftır. Cinsel ilişki anında erkekten atılan sıvının hazneye dökülmesini engeller. Hem gebelikten hem de cinsel yolla bulaşan hastalıktan korumaya yardımcı olur. Kadınlarda sıklıkla rastlanan rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Durex Karşılıklı Zevk her biri tek kullanımlıktır. Prezervatif kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında şüpheli kişilerle ilişkiye girerek kullanma, bir kez kullanma, ilişki sonrası imha etme ve ilişki esnasında kayıp çıkmasına dikkat edilmelidir. 

Cinsel Sağlık

1 2
1 2
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.