sadsad x
asdasd

Protez Diş Bakımı

17 ürün

  Hem sağlık hem de estetik görünüm açısından diş bakımı son derece önem taşır. Ağız ve diş bakımı düzenli ve doğru yapılmaz ise çeşitli problemleri beraberinde getirir. Bu problemlerin başında, ağız kokusu, çürük, tartar, diş eti hastalıkları ve vb. sorunlar gelmektedir. Bu problemlere karşı önlem alınmaz ve diş bakımı yapılmaz ise dişler zamanla çürümeye başlayarak diş kaybına kadar gidebilir.

  Tüm bunların yanı sıra diş kaybına genetik faktörler, yaşlılık, aşırı ilaç kullanımı gibi sebepler de etki sağlar. Bu anlamda kaybedilen dişin yeri protez diş ile doldurulur.

  Protez Diş Nedir?

  Herhangi bir sebepten dolayı kaybedilmiş dişlerin yerine kullanılan çıkarılıp, takılabilen özelliğe sahip yapay dişe protez diş denir. Protez dişlere sahip kişiler özel bir ağız bakımına ihtiyaç duyar. Çünkü gün içerisinde tüketilen gıda artıkları yapay damağın etrafında kalır. Bu kalıntılar temizlenmediği zaman ağız kokusuna, bakteri oluşumuna ve bakteriden kaynaklı ağız yaralarına sebep olur. Klasik diş macunları çoğu zaman protez dişlerin temizliği için yetersiz kalabilir. Etkili bir temizlik için protez temizleyici özel ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

  Sizde Corega protez temizleyici tablet, protez diş macunu ve daha fazla ürün çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, uygun fiyat, hızlı kargo ve hediyeni sen seç imkanıyla hemen sahip olabilirsin.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.