sadsad x
asdasd

Kadın Sağlığı

231 ürün

Bakımlı olmayı seven ve vücuduna özen gösteren kadınlar özel bakım ürünlerini de rutinlerine dahil ederler. Hem kişisel vücut temizliğini sağlamak hem güzel ve pürüzsüz bir vücutla görünmek için düzenli bir şekilde tüy temizliğine önem verirler. Bu işlemleri yaparken biraz daha keyif almak ve özel hissetmek için geliştirilen yeni ürünleri tercih edebilirsiniz. Hassas ciltlere özel tüy dökücü kremler, yeni formüllü ağda çeşitleri ve epilasyon cihazlarıyla tüy dökme işlemlerini eğlenceli anlara çevirebilirsiniz. Sonrasında vücudunuzda göreceğiniz pürüzsüz, yumuşak ve hijyenik görüntü sizi çok mutlu edecek.

Kadın Sağlığı Ürünleri


Genital bölge temizliği
, sağlık ve kozmetik açıdan önemli bir yer tutmaktadır.nGenital temizlik düzenli bir şekilde sağlanmazsa genital de bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar.

Adet döneminde en sık meydana gelen rahim ağzında bakteriler, bu dönemde esas olarak karşımıza çıkar. Genital bölgede yanma, batma, koku gibi birçok rahatsız edici sonuçlar meydana getirir.

Hatta bu bakterilerin temizlenmemesi kısırlığa neden olan genital enfeksiyonlara neden olur.

Jinekoloji ve jinekolog denildiği zaman bütün kadınlarda aynı hissiyat oluşur. Kadınların korkulu rüyası haline gelen muayeneler aslında bildiğimizin aksine kolay ve acısız geçmektedir. Düzenli bir şekilde gitmek gereken muayenelerde en az 6 ayda bir kontrollerinin yapılması gereklidir.
Jinekolojik muayene esnasında kadının organında herhangi bir hastalık ortaya çıkabilir. Müdahale gerektiren operasyonlarda kadınların endişelendiği tek konu genital temizliktir.
Cinsel hayatın başlaması ile de büyük etken gösteren enfeksiyonlar kadınların yıl içeresinde birçok kez karşılaştığı sorun haline gelmiştir.

En çok tercih edilen jinekolojik ürünler arasında, Sebamed, Cumlaude Lab, gibi markalar bulunmaktadır.

Bakterilerden kurtulmak ve enfeksiyonlara neden olmamak için yapmak geren altın kurallar vardır.

Tuvalet sonrası temizlik!

Tuvalet sonrasında mutlaka su ile bir temizlik sağlanmalıdır. Taharet temizliği adı verilen bu ilkel yöntem el ile yapılmaktadır. Günümüzde bunun yerine kullanılacak pek çok aparat bulunur. Genital bölgeyi önden arkaya doğru temizlemek gerekir. Aksi şekilde yapılırsa makatta bulunan enfeksiyonlar vajinaya doğru yol alır.

Genital bölgenin korunması!

Günlük hayatımızda alışveriş yaparken aldığımız iç çamaşırları genital temizlikte önemli bir rol oynar. İnce pamuksu kumaşlar tercih edilmelidir. Zira naylon gibi cildi tahriş eden kumaşlar bakterilerin yaşamasına en uygun nem oranını sağlamakla kalmaz bir de mantar oluşumuna neden olur.

Vajinal duş!

Kadınlar cinsel ilişki sonrasında ya da tuvalet ihtiyaçlarından sonra vajinayı yıkar. Vajina, basınçlı su ile yıkanması doğru değildir. genital bölgeyi basınçlı suya maruz bırakmak vajinanın kendine has PH değerini bozar. Asit ve baz dengesine sahip olan vajina su ile bakteri oluşturur. Hastalıklara neden olur.

Dar pantolonlardan uzak durun!

Gün içinde giydiğimiz pantolon, tayt vb. dar kumaşlardan meydana gelmesi nedeniyle genital bölgedeki nem oranı yükselir. Nem oranı yükseldikçe cilt tahriş olur ve bakterilerin yayılması kolaylaşır.

Kimyasal maddelerden uzak durun!

Sıklıkla tuvalete gidiyoruz her tuvalet içerisinde bulunan parfümlü tuvalet kâğıtları, genital parfümler gibi ürünler kimyasal madde içerir. Bu ürünlerin kullanımı vajina temizliğine engel olur.

Cinsel ilişki de prezervatif kullanın!

Vajina enfeksiyonların, genital bakterilerin büyük bir kısmı da cinsel ilişki sırasında oluşmaktadır. Direk temas halindeyken kullanılan jinekolojik ürünler güvenli bir koruma sağlar.

Genital bölge tüy temizliği!

Kadınlar genellikle genital bölgede çıkan kıllardan rahatsız olur. Jilet ya da ağda yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirler. Genital bölgede alınmış kıl kökleri açıkta kalır ve enfeksiyonu kolaylaştırır. Doktorların tavsiyesi üzerine genital bölgeyi makasla kısaltmak daha sağlıklıdır.

Düzenli ve doğru kontrol

Eğer vajinal enfeksiyon vb. bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız bilmediğiniz ilaçlar kullanmayın, bilinmeyen ilaçlar can güvenliğinizi tehlikeye atar. Doktorunuzun verdiği reçete doğrultusunda ilerleyerek tedavi uygulanır. Herhangi bir şikâyetiniz yoksa bile her sene iki kere jinekolojik muayeneden geçerek sağlığınız için smear testi yapabilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.