sadsad x
asdasd

Mustela

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
51 ürün
  1 2

60 yılı aşkın süredir anne ve bebek bakımında öncü marka olma özelliği taşıyan Mustela dünya çapında yeni doğanların bakımı için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Hassas ve alerjik yapıda olan bebeklerin cildine en doğal bakımı sunan Mustela ürünlerinde alkol ve paraben içermiyor.

Mustela

Yüksek kontrollü klinik testlerden geçerek bebeklerin güvenle kullanımına sunulan ürünler arasında hijyen ve banyo ürünleri, çok kuru cilde sahip bebekler için nemlendiriciler, pişik kremleri, güneş korumaları ve alkolsüz bebek kokuları bulunuyor. Bebeğin bakımını karşılarken anneleri de unutmayan Mustela’da hamilelik sebebiyle oluşan cilt çatlaklarına yönelik krem, yağ ve serumlar da bulunuyor. Anne adayları, anneler ve bebekler için güvenle kullanabileceğiniz Mustela ürünlerini Dermokozmetika’dan temin edebilirsiniz.

Anne ve bebeklerin kullandığı cilt ürünleri dendiği zaman akla gelen ilk isim olan Mustela, dünya pazarlarında uzun yıllardır tercih ediliyor.

Hamilelikte anneye gerekli olan bakım ürünleri ile kullanılmaya başlanan Mustela ürünleri yeni doğanlarla birlikte tüm bebeklerin sağlıkla büyümelerine destek sağlıyor. Anne olma güdüsünü doğuştan taşıyan kadınlar zaten doğru ürün olan Mustela’yı seçiyorlar, baba olmayı doğumla birlikte öğrenmeye başlayan erkeklerde ise bu markanın bebek bakımında en güvenilir markalardan olduğunu biliyor.

En hassas ciltlerin dahi bakımını sağlayan Mustela ürünleriyle, gebelik çatlaklarından pişik sorunlarına kadar birçok farklı cilt probleminin tedavisini sağlayabilirsiniz.

Mustela Hakkında Genel Bilgiler

1950 yıllarında Fransa’da üretilmeye başlayan marka Expanscience Laboratuvarları tarafından üretiliyor. Günümüzde dünyada 102 ülkede satışı yapılmaktadır ki bu ülkelerin içinde Kosova, Hırvatistan, Kırgızistan gibi nispeten yeni ülkelerden başka neredeyse bütün Avrupa ülkeleri yer almaktadır. 2013 yılından beri de ülkemizdeki giriş ortağını satın alarak daha geniş anlamda raflarda yer almaya başlamıştır.

Hamilelik döneminden başlayarak yeni doğanlar ve diğer tüm bebekler için kozmetik bakım ürünleri üretimi yapan Mustela özellikle pişiğe karşı ürettiği kremlerle bebek olan her evde görülmektedir. Ayrıca;

 • Yüzde 98’lere varan doğal kökenli içerikler,
 • Minimalize edilmiş ürün çeşitleri ile çevre dostu ürünler,
 • Kimyasallardan, çok hassas olan bebek ciltlerini uzak tutmak,
 • Ürünlerde paraben ve parfüm kullanmamak gibi temel üretim prensipleri, bu ünlü markanın güvenilir özellikleri içindedir.

Mustela’nın özellikleri nelerdir sorusuna ise;

 • Öncelikle “bebeklerin cilt tipine uygun ürünler yapar” diye yanıt veriliyor. Dünyada doğan her beş çocuktan birinin çok kuru ciltli olduğu bilinmektedir. Marka doğumdan itibaren başlayan “çok kuru cilde özel bakım kremleri”ni annelerin ve bebeklerin kullanımına sunmuştur.
 • Aynı zamanda normal ciltler için uzun süreli bakım sağlayan çeşitleri vardır.
 • Tabii ki her bebeğin ve dolayısıyla her annenin derdi olan pişiklere karşı uygun ürün grubuyla benzersiz bir koruma sağlamaktadır.
 • “Çevre dostu arkadaşlar” sloganıyla piyasaya verilen ürünler ise firmanın doğayı korumaya yönelik duyarlılığının örneğidir. Dünyadaki ekolojik çeşitliliğin korunması, kaynakların doğru yönetimi, çevre bilinci gibi büyüklere göre olan hususlar marka tarafından özel seri olarak üretilen Fili, Kuzi ve Babi isimlerindeki üç sevimli şişe tasarımı ile çocuklara anlatılmaya çalışılıyor. (Şampuanlar ve temizleme jelleri hiç bu kadar eğlenceli satılmamıştı!) Mustela çevre dostu özel seri olarak üretilen bu ürün grubunda fil şişeli yenidoğan şampuanlarını, yunus görünümlü papatya şampuanı ambalajlarını ya da kuzucuk biçimli vücut losyonlarını çocuklarınızın oyun arkadaşı olarak seçebilirsiniz. Aslında bütün bebekler ve çocuklar suyu sever, şimdi daha çok sevecekler.
 • Mustela’nın bebekler üzerinde yaptığı araştırmalar konusunda ise çok dikkat çekici bir özellik daha göze çarpmaktAdır.. Her firmanın önem verdiği inovasyon (geliştirme) çalışmalarında Mustela markası yapay bebek cildi üretebilme aşamasına kadar çıkıyor. Firmanın dermatologları bu konu hakkında “Bebeklerin cildi çok hassas, araştırma yapılamıyor, bu yüzden invaziv denilen derinlemesine incelemeleri yapay bebek derisi üzerinde yapıyoruz” açıklamasını yapıyorlar. Firma bu konuda dünyadaki tek örneği de yaratmış oluyor.* Tıbbi incelemeler için o yumuşak bebek ciltleri değil, yapay deriler kullanılıyor. 60 yıl önce başlayan üretim serüveni böylece o yıllarda bebek temizliğinde kullanılan tek ürün olan sabunun yerini alan sağlıklı bebek kozmetiği ürün çeşitlerini yaratıyor.
 • Ürün gamı içinde en çok satılan pişik kremlerinin yanında hamilelik sonucu oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılan anne kremleri ve çatlak önleyici yağ ise anne ve bebek bakımının anneler kısmını oluşturuyor. Karın, kalça, basen ve göğüs bölgelerinde kullanılan bu ürünlerin içinde besleyici ve cildin kurumasını önleyici serumlar bile var.
 • Genel anlamda verilmeye çalışılan bu bilgilerin özeti ise yeni doğanların bakımı için dünya çapında en çok tercih edilen marka şeklinde yapılabilir. Anneler ona her zaman güveniyorlar.

Mustela Vakfı

Yazı içinde söz çevre bilinci gibi bir konudan açıldığında Mustela Vakfı adı verilen bir kuruluştan söz etmek gerek. 1982 yılında, Fransa Hükümeti gözetiminde kurulan vakıf tüm dünyada çocuğun ve ailenin gelişimi üzerine araştırmalar yapıyor ve sonuçta çözüm için üretilen projeleri destekliyor. Vakfın rakamlarına göre “Sahadaki eylemler ve uluslararası ortaklaşa yürütülen projeler” için geçen yıl 45 bin Euro harcandı.

Firma Fransa merkezli olduğu için akla hemen bu ülke veya diğer gelişmiş Avrupa ülkeleri gelmesin. Marka Nepal, Burkina Faso, Mozambik, Lübnan, Peru, Haiti gibi bebekler açısından hayatın çok zor başladığı ülkelerdeki sosyal sorumluluk projelerini desteklemektedir. Mustela ürünleri aldıkça tüm dünyadaki çocuklara az da olsa katkı sağlamış oluyorsunuz.

Söz konusu vakfın 148 araştırma ödülü aldığını da dip not olarak ekleyelim. Konu bebek gibi çok narin bir cilt yapısı olunca dermatolojik testlerin önemi de artar. Bebekler üzerinde testler yapılamadığı için markanın bağlı olduğu Expanscience Laboratuvarları yapay bebek derisi üretecek ve onun üzerinde çalışacak kadar yüksek seviyeli araştırmalar yapmaktadır. 60 yıllık bir uzmanlığın sonucu marka “Bebek ve Anne Dostu” sıfatını hak etmiştir.

Mustela Ürün Serileri Hangileridir?

Yüksek kontrollü klinik testlerden geçerek hazırlanan bebek bakım ürünleri Mustela ürün serileri olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. İhtiyaca göre ürün seçimini mümkün kılan bu seri düzenlemesi;

 • Anne bakımı,
 • Bebek Bakım Seti,
 • Bebek Şampuanları,
 • Bebek Ürünleri,
 • Bebek yağı,
 • Çatlak Kremleri,
 • Güneş Kremleri,
 • Markanın kofre ve set olarak hazırlanmış çeşitleri,
 • Konak Önleyici Şampuanlar,
 • En çok ilgi gören ürün grubu olarak pişik kremleri,
 • Diğer kremler,
 • Nemlendiriciler,
 • Stelapoia (bebeklerde kuru cilt bakımı) şeklinde takip edilebilir. Hepsi marka güvencesinde, orijinal ürün olarak, seçkin eczanelerde ve tanınmış marketlerde bulunmaktadır.

Bebeklerin Daimi Dertleri Olan Pişikler ve Konaklar

Bezin yeteri kadar sıklıkla değiştirilmemesi bütün bebeklerde pişik adı verilen deri tahrişlerine neden olur. Aslında tahrişi yapan idrardır. Mustela pişik kremleri bu konuda en güvenilir yardımcınız olacaktır.

İlgili ana başlıkta ayrıntılı bilgileri verilen pişik kremlerinden başka bebeklerin bir başka ihtiyacı da konak oluşumlarını önleyen köpük kıvamlı yenidoğan şampuanlarıdır. Yenidoğanlarda sıkça görülen saç konakları bebeğin kafasında, saçlı deri üzerinde görülür. Kendiliğinden geçer, bebeklere zarar vermez ama anneleri daha çok rahatsız ettiği kesindir. Kafada pul pul görülen ve zamanla dökülen deri parçaları eğer bebeğin başka taraflarında, örneğin poposunda veya ağız içinde görülüyorsa doktora gitmek en iyi seçenek olacaktır. Sadece kafa bölgesindeyse Mustela konak önleyici şampuan ihtiyacınız olan tek üründür.

Bebeğin cildindeki keratin henüz yeteri kadar oluşmadığı için konaklar bir çeşit koruma da sağlarlar ama pulların kalınlaşıp sarı renge dönüşmesi bebeğin hijyeni açısından anneyi rahatsız eder. Bu yüzden Mustela konak önleyici köpük şampuan 150 miligramlık plastik şişelerde, kolay kullanımıyla annelerin hizmetindedir. Ayıklanmış avokado meyvesi özünün ağırlıkta olduğu bitkisel muhteviyat günlük kullanıma uygundur ve gözleri yakmaz. Köpük kıvamlı şampuan bebeğin ıslatılmış saçlarına yumuşakça sürülür ve birkaç dakika bekletilir. Sonra durulanır.

Nadir olarak rastlansa bile bebeklerdeki mantar oluşumlarının giderilmesi amacıyla da kullanılabilir, çünkü cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Saç konaklarının atopiye yatkın yani cilt yapısı kuru olan bebeklerde daha sıklıkla görüldüğünü de annelerin dikkatine sunmuş olalım.

Bitkisel Çözümler ve Bebekler

Kozmetik ürünlerin kullanımından söz açıldığında hemen herkesin aklına gelen “Kendim evde bitkisel çözümler denesem mi” sorusuna, özellikle konu bebeklerse, kesinlikle hayır demek gerek. Bebeklere konağı geçireceğim diye zeytinyağı karbonat işkencesi yapmaya hiç gerek yoktur. Yüksek kaliteli testlerden geçirilerek üretilen Mustela bebek şampuanları konaklara karşı kullanabilecek en pratik ve en sağlıklı çözüm olacaktır.

Doğal mı diye merak etmeyin, dünyanın güvenilir kozmetik markaları zaten artık ürünlerinde bitkisel çözümleri kesinlikle tercih ediyorlar. Mustela bebek ürünlerinin içinde ne var diye merak edenler yüzde doksana varan oranlarda bitki özlerini görecekler.

Markanın çeşitleri içinde özel seri olarak geçen sevimli ürün grubu, pişik gibi çok yaygın olan bir sorun için hazırlanan kremlerin kullanımı ve saç konaklarından başka ebeveynlerin dikkatini bebeklerin güneşten korunması konusuna çekmek de iyi olacaktır. Fazlasıyla hassas olan bebek cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı yetişkinlerden çok daha fazla korunmasızdır. Bu yüzden Mustela güneş korumalı bebek ürünleri de dışarı çıkılan yaz günlerinde annelerin çantalarında olmalıdır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.