sadsad x
asdasd

Bebek Cilt Bakımı

77 ürün

Bebeklerin cildi yetişkinlerin cildine göre tam olarak gelişmemiştir. İnce, hassas ve az yağlı bir yapıya sahip olan bebek cildi kendini tek başına koruyamaz. Tahriş ve bakterilere karşı direnci gelişmemiş cilt bağışıklık sisteminde gelişmesi için bebeklere düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Bebekler doğduğu anda verniks diye anılan bir deri ile kaplıdır. Uzun bir süre sonra cilt koruması bu doku zamanla kaybolur. Dış etmenlere direkt olarak maruz kalan bebek cildi kızarma ve ufak sivilcelenme gibi reaksiyonlar gerçekleşir. Bu reaksiyonların önlenmesi için eksiksiz bir vücut bakımı gereklidir.

Bebek Cilt Bakımı Vücuda Etkisi

Bebeklerin cildi yumuşak ve pürüzsüzdür. Dokunmamak elde olmayan pürüzsüz ciltleri oldukça hassastır. Bedeni saran deri, sürekli olarak kendini yeniler. Pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme doğum sonrasında sahip olur. Nemlendiriciler sayesinde cilt yumuşak bir dokunuşa sahip olur aynı zamanda deri dökülmesi ve kızarıklıklarında giderilmesine yardımcı olmaktadır. Yenidoğan bebekler güneşin zararlı ışınlarına karşı kendini koruyamaz. Uzmanlar bebeklerin en fazla on dakika güneş altında kalmasını tavsiye ederken bir yandan vücudun D vitamini karşılayabilmesi için güneş ışınlarından yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Bebeklerin cildini korumak için dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kremler sürülmelidir. Giysilerinde uygun olarak giydirilmesi ile bebek cilt bakımı tam olarak gerçekleştirilmektedir. Cilt bakım ürünleri ile desteklenen koruma için bebeğin cilt tipine uygun hassas bakım sağlayan ürünleri kullanmak gerekmektedir.

Bebek Cilt Bakımı Ürünleri

Yumuşatıcı Saç Spreyi, saç bakım ürünleri arasındadır. Bebekler ve çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilmiştir. Saçların kolay bir şekilde taranması ve şekil almasını sağlamaktadır. Bebeklerin hassas cildini korumak oldukça zordur. Bunun için uygun kaliteli ve doğru ürünler kullanılmalıdır. Sprey formuna sahip yumuşatıcı saç spreyi bebeklerin cilt bakımını desteklemeye yardımcı olmaktadır. Saçları yıpratmaz ve kolay bir kullanıma sahiptir. Bioderma ABCDerm Detangler Sprey parlaklık ve yumuşaklık sağlar. Cilt toleransını yükseltir ve nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Atopik Ciltlere Özel Banyo Yağı, bebeklerin doğum ile ciltlerinde meydana gelen rahatsızlıklarından biri atopik dermatittir. Burun, dudak ve kulak arkasında belirmeye başlayan kuruluk ve pullanma genetik olarak nesilden nesile geçmektedir. Uzun süre bakım yapılan ciltlerde kendiliğinden de geçmektedir. Bunun için üretilmiş Mustela Stelatopia Cleansing Cream yüz ve vücut temizliği için oldukça önemlidir. Banyo suyuna eklenen krem cildi yumuşatır ve tahrişi azaltarak kalıcı çözüm sağlar. Cildin nemini sağlayan temizleme kremi düzenli kullanıldığında cilt döküntülerini ortadan kaldırır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.