Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Güzelliğiniz ve sağlınız için ihtiyacınız olan en iyi Dermokozmetik Ürünleri hızlı ve güvenli olarak Dermokozmetika.com.tr'den online satın alabilirsiniz!

Makyaj

Makyaj Malzemesine Uygun Fırça Kullanımı

Makyaj Malzemesine Uygun Fırça Kullanımı
07.07.2023

Makyaj Malzemesine Uygun Fırça Kullanımı

Makyajın güzel ve kusursuz görünmesi için kullanılan ürünler kadar makyaj fırçaları da son derece önemlidir. Makyaj fırçası, fondöten, pudra, allık, far gibi makyaj malzemelerinin yüze homojen bir şekilde dağılmasına yardımcı olur. Peki hangi makyaj malzemesi hangi fırça ile kullanılmalıdır? Gelin birlikte inceleyelim…

Makyajın doğru yapılması ve güzel görünmesi için fırçaların oldukça önemli olduğunu söylemiştik. Eğer makyaj fırçaları kullanmıyorsanız makyajınızda çizgi görünümü gibi hoşlanmadığınız görüntüler ortaya çıkabilir.

1-     Fondöten Fırçası

Adından da anlaşılacağı gibi bu fırça fondöten uygulamak için tasarlanmıştır. Fondöten fırçası, fondöten ürününün yanı sıra BB- CC krem gibi renkli nemlendiricilerin de uygulaması için oldukça idealdir. Makyajın ilk adımı olan fondötenin cilde homojen bir şekilde dağılması ve pürüzsüz görünmesi için fırçanın uç tarafının ince ve yassı olmasına özen gösterilmelidir. Bu fırçalar hem uygulamayı daha kolay hale getirir, hem de temiz bir kullanım imkanı sağlar.

2-     Allık Fırçası

Allık fırçası, allığın elmacık kemiklere uygulanması ve cilde canlılık kazandırması için tasarlanmıştır. Genellikle fondöten fırçasıyla sıkça karıştırılmaktadır. Bu iki fırçayı birbirinden ayırt etmek için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar;

  • Allık fırçası fondöten fırçasına göre daha eğilimli yapıdadır. Bunun sebebi allığın elmacık kemiklerde daha belirgin bir şekilde görünmesini sağlamaktır.
  • Allık fırçası daha yumuşak, yuvarlak ve ince kıllara sahiptir.

Siz de allık fırçası tercih ederken bu iki özelliği göz önünde bulundurmayı unutmayın. Böylece allığı daha homojen bir şekilde dağıtır ve yüzü canlı görünüme kavuşturur.

3-     Pudra Fırçası

Pudra, ten makyajının sabit kalmasını sağlayan önemli ürünlerdedir. Pudra fırçaları ile makyajınızı sabitleyerek tamamlayabilirsiniz. Bu fırçaların en önemli özelliği büyük tasarıma sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra yumuşak, dolu ve yuvarlak forma da sahiptir. Toz ürünlerin kullanımına oldukça idealdir. Yüz, boyun ve dekolte gibi geniş alanlara da kolaylıkla uygulanır ve ürünün dağılmasına yardımcı olur.

4-     Kontür Fırçası

Kontür, yüz hatlarının daha belirginleştirmek için kullanılan ürünlerdendir. Ten makyaj uygulamasında alın, burun çene gibi yüzün daha detay bölgelerine kullanılan bir ürün olduğu için kullanırken fırça tercih etmek oldukça önemlidir. Genellikle kontür fırçaları, eğik yapıya ve sık kıllara sahiptir.

 

 

5-     Eyeliner Fırçası

Eyeliner, göz makyajını belirginleştirmeye yardımcı üründür. Kullandığınız eyeliner kalem, ya da kendinden fırçalı bir tasarıma sahip değilse eyeliner makyaj fırçaları tam da ihtiyacınız olan fırçadır. Eyeliner fırçası tercih ederken fırçanın sivri, ufak, düz kesim ve yumuşak olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle yumuşak olması hassas göz çevresi için oldukça idealdir.

Siz de ihtiyacınıza yönelik makyaj fırçalarını belirleyerek makyaj uygulamanızı daha doğal, taze ve canlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.