sadsad x
asdasd

Gebelik ve Ovülasyon Testi

3 ürün

  Kadınların ve henüz anne olmak isteyen kişilerin en doğru ilişki gününü saptamaya yarayan bir alettir. Hormon seviyesini analiz ederek doğru tahminler sonucunda ilişki için doğru günün olup olmadığını belirterek gebe kalma şansını yükseltmektedir.

  Gebelik ve Ovülasyon Testi Nasıl Yapılır?

  Evde ve hastanelerde kolayca yapılan Gebelik ve Ovülasyon testi kap içerisinde bulunan idrarın damlatılması ile gerçekleştirilmektedir. Gebe kalmak için kullanılan bu yöntem kendine has bir formül ile hesaplanmaktadır. Bunun için adet döngüsünü düzenli olarak takip etmek gerekir. Düzenli olarak görülen âdetin ortalama bir gününde hormonlar değişir ve daha hassas bir dönem oluşur. Bu dönem içerisinde belirli günlerde ilişki yaşamak planlı olarak hamile kalmaya yaramaktadır.  Adet süresi düzensiz kişiler ise en kısa adet tarihini seçerek ortalama gününü esas alarak bu Gebelik ve Ovülasyon Testini uygulamaktadır. Beş dakika içerisinde sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Çift çizgi ve tek çizgi ile gösterilen bu cevaplar çift ise olumlu tek ise olumsuz olduğu belli olmaktadır. Yapılan gebelik ve Ovülasyon testi sonucunda pozitif çıkarsa buna eş zamanlı olarak 24-36 saat içerisinde ilişki kurmak gerekmektedir. Bu sayede hormonlar doğru çalışır. Bu test her gün kullanmaya uygun bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğru gün bulunana kadar bu işlem devam edilebilmektedir. İlişki sonrasında hemen sonuç almak kesin değildir bu nedenle doğru günler tespit edilerek birkaç ay denenmelidir. Olumsuz sonuç devam etmekte ise bir uzmana görüşülmelidir.

  Gebelik ve Ovülasyon Testi Ürünleri

  Predictor Ovülasyon Testi 7li, Luteinik hormono idrar içerisinde bulunmaktadır. Kadınların uygun günü bulmasında yol gösterici olan bu hormon artış göstermeye başlar. Bu artış yumurtlamamanın gerçekleşmesine işarettir. Bu yumurta ise sadece 6 ile 24 saat içerisinde etkinliğini göstermektedir. Hamile kalmak isteyen bayanların sıklıkla takip etmesi gereken bu evre büyük bir önem taşımaktadır. Her sabah on ve akşam on arasında yapılması gereken bu test idrarın damlatıldığı numune penceresinden ve ufak bir ekrandan oluşmaktadır. Bu alana idrar damlatıldığında ve beklenildiğinde sonuçlar yansımaktadır. Doğru sonuç alabilmek için kullanım talimatlarını tek tek yerine getirmek gerekmektedir. Bu deney oda sıcaklığında yapılmalıdır. Buzdolabında saklanabilen ürünler kullanılması için oda sıcaklığında bir müddet bekletilmelidir. Son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Uygulama esnasında zararlı madde ve içecek tüketilmemelidir. Her test için bir tane atılabilir idrar kabı kullanılmalıdır. Gebelik ve Ovülasyon Testi Ürünleri tek kullanımlıktır.

  Gebelik Testi

  Bayanların ve anne olmak isteyen kadınların şüphelerini gidermek amacıyla gebelik testi yapmaktadır. İdrar ile yapılan bu test kadınlarda bulunan HCG hormonunun olup olmadığı test edilerek ortaya çıkmaktadır.

  Gebelik Testi Nasıl Yapılmalıdır?

  Hamile olup olmadığını anlamak isteyen kadınlar genellikle doktora gitmeden önce şüphelerini gidermek amacıyla evde gebelik testi yaparak emin olmak isterler. Gebelik testi hangi marka olduğunun önemi yoktur. Her marka aynı şekilde işlev sağlamaktadır. Hamilelik testi uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri öncelikle kullanılan ürünün son kullanma tarihine bakmaktır. Henüz hamilelik belirtisi göstermeyen vücutta erkenden teşhis edilmesi için bu tür ürünler bulunmaktadır. Hamilelik belirtileri başlamadan daha önce hormonlar değişmeye başlar. Bu nedenle içerisinde iki adet çubuk bulunan gebelik testi ürünü birer hafta arayla kesinliği belli olmaktadır. Gebelik testi ürünlerini alınması halinde bekletilmeden kullanılması gerekmektedir. Bekleyen ve uzun süre duran testler yanlış sonuç verme olasılığı bulunmaktadır. Üzerinde bulunan ekranda tek çizgi veya çift çizgi ile olumlu olumsuz sonuç veren ürünler kadınların HCG hormonunun yükselmiş olması nedeniyle yanlış sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle doktora giderek kan tahlili yaparak daha kesin sonuçlara varabilmektedir. Regl döneminin gecikmesi ile uygulanan bu testler kesin olarak cevap alabilmek adına bu sürenin biraz daha uzatılması gerekir. Regl süresi en az bir hafta geçen kişiler bu testi rahatlıkla uygulayabilmektedirler.

  Gebelik Testi Ürünleri

  Predictor Early Gebelik Testi, normal şartlar altında bir kadında bulunan HCG hormonu 5ml’in altındadır. Yoğun hassasiyet gösteren Predictor ürünü adet gecikmesinden 6 gün öncesine kadar kullanım sağlamaktadır. Günün her saatinde uygulanabilen bu ürün sabahın ilk saatlerinde daha fazla doğru sonuçlar vermektedir. Regl dönemi geçmesine rağmen vücutta yeterli düzeyde hormon salgılanması gerçekleşmediyse olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Gebelik konusunda emin olmak adına adet süresine daha az bir zaman kala yeniden uygulanması gerekmektedir. Düzensiz bir adet döngüsüne sahip kadınlar en uzun adet dönemini esas almalıdır. Gebelik testi ürünleri kullanıldığı üzere 15 dakika içerisinde en geç doğru sonucu göstermektedir. 15 dakikadan daha sonra çıkan sonuçlarda gerçeklik payı aranmamaktadır. Predictor Early Gebelik Testi kolay ve pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle çift çizgi çıkması durumunda kesinliğinden emin olmak adına doktorla görüşülmelidir. Negatif çıkarsa ve adet gecikmesi devam ederse testi birkaç gün arayla yeniden denemek gerekmektedir. sonuç hala negatif çıkarsa ve adet görülmezse doktora başvurmakta yarar vardır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.