sadsad x
asdasd

Bebek Yağı

21 ürün

  Anneler her bebeklerini banyo yaptırdıktan sonra iyice rahatlaması için bebek ürünleri arasında en çok bilinen bebek yağını kullanmaktadır. Bebek yağı çeşitli şekillerde kullanılsa da bebeğin sağlığı ve huzuru için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Anne ve bebek arasında tensel gücü geliştirmek adına kullanılan bebek yağı masaj ile beraber bebeğin mutlu bir şekilde uyumasına yardımcı olmaktadır. Bebek yağları cilt bakımında kullanılan dermokozmetik ürünlerle kullanılabilmektedir. Bebeklerin daha kaliteli uyku ve kaliteli zaman geçirmesine yardım eden yağ cilt kuruluğunu da önlemektedir.

  Bebek Yağı Ürünleri ve Markaları

  Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Önemli olan bu ipeksi dokuyu korumaktır. Bunun yolu ise miniklerin cildindeki nem dengesini koruyan, cildin kurumasını önleyen bebek yağı ürünlerinden geçer. Kaliteli ürün seçmek, bu konuda da dikkat edilecek en önemli husustur.

  Bu ürün grubu, bebekler için üretilmiştir ama yetişkinlerin de kullandığı bir üründür. Örneğin hamilelerde oluşan karın çatlaklarını onarmak için de kullanılabilmektedir ancak bu sorun içinde zaten hali hazırda çatlak kremleri isminde bir kategori de mevcuttur. Bu ürünler bazen makyajları çıkartmak veya dudak çatlaklarını önlemek için de kullanılmaktadır. Ancak temel kullanım amacının minik yavruların cildini nemlendirmek olduğu bilinmektedir ve onların sağlıkları ciltlerinin canlılığı her şeyden önemlidir!

  Bebekler çok hızlı büyür ve bu büyüme sürecinde gereken: Hücrelerin elastikiyetini sağlamak için bebek yağı gibi doğal bir üründen yardım alınarak tüm vücudun nemlendirilmesi sağlanır. Birçok farklı markanın bu kategoride tüketime sunduğu ürünler tercih edilebilir. Her biri aynı içeriklere sahip olan bu ürünler, oldukça kullanışlı ve zararsızdır.

  Bioderma, Sebamed, Burts Bees, Mustela ve Bio Baby markalı yağları sitemizden temin edebilirsiniz. Bu ürünleri kullanarak bebeğinizin hassas cildi için rahatlatıcı bir masaj yaparak, ona gereken bakımı sağlayabilir ona size verdiği mutluluğu fazlasıyla geri ödeyebilirsiniz!

  Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

  Bu konuda en bilinen öğüt, bebeği yıkadıktan sonra, cilt henüz kurumadan, ıslak haldeyken sürülmesidir. Minik yavrunuz küvette yıkanırken de suya birkaç damla bebek yağı katabilirsiniz. Her durumda onun cildini nemlendirmiş ve onun rahatlamasına yardım etmiş olacaksınız.

  Bebek yağları banyodan sonra hafif mesaj yaparak sürüldüğünde de huzur verecektir. Bu ürün diğer dermatolojik ürünler ile birlikte de rahatça kullanılabilmektedirler. Nemlendirici bebek yağı, rahatlatıcı masaj yağı veya yenidoğan losyonu olarak sunulan ürünlerin hepsi nemlendirme ve rahatlatma işlevine sahiptir. Bir kez daha önemli olan hususun kaliteli marka seçimi olduğunu hatırlatmak gerek. Bu seçkin ürünler doğal içeriklerden elde edilmişlerdir. Vitamin ihtiva ederler.

  Hindistan cevizli, çilekli, papatyalı gibi farklı aromalı olanları da vardır. Sonuçta iyi markadan seçilmiş bebek yağları dış etkenlere karşı onların cildini de koruma altına alır.

  Banyosunu yaptırdıktan sonra; yağı elleriniz arasında biraz ısıtın ve uygun miktarı elinizle onun cildine yumuşak hareketlerle, ıslakken, masaj yapar gibi sürün. Gülümseyerek size baktığını göreceksiniz.

  Bebeğin gaz sancıları ya da karın ağrıları olduğunda da bu yağları sürerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

  Rahatlatıcı Etkiye Sahip Bebek Yağları

  Kozmetik ürünlerin içinde en iyi bilinen markaların bebek yağlarını tercih ettiğinizde;

  • Bebeğinizin cildi nemlenecek, beslenecek ve rahatlayacaktır.
  • Akışkan bir kıvamı olmadığı için cilt tarafından kolayca emilecektir.
  • Giysilerinde leke kalmayacaktır.
  • Alerjik reaksiyon tehlikesi yaratmayacaktır.
  • İçinde paraben türü kimyasallar olmayacaktır.
  • Bu yüzden annelere her banyodan sonra az miktar bile olsa bu yağı kullanarak bebeklerini rahatlatmaları önerilmektedir.

  Bebek yağı kullanımında birçok farklı ürünü tercih ederek, o minik vücudunun nemlenerek elastikiyet kazanmasını sağlayabilirsiniz sitemizdeki tüm markaların ürünleri dermokozmetik ürün statüsünde olduğu için hassas ciltlere uygundur.

  Bebek Bakımında Bebek Yağının Önemi

  Bebek yağlarının kullanımı hakkında sorulan sorulardan birisi de yenidoğanlar için uygun olup olmadığıdır. Kesinlikle uygundur. Hatta bu konuda yenidoğan losyonu olarak satılan ve tanınmış kozmetik markalarının ürünü olan birçok çeşit annelerin kullanımına sunulmuştur.

  Zaten günün çoğunu uykuda geçiren yenidoğan bebeğiniz bu losyon ile çok daha rahat uyuyacaktır. Yatıştırıcı ve nemlendirici etki yarattığı birçok testlerce kanıtlanan ürünler, rutin bakımda çok önemlidir.

  Her banyodan sonra nemli cilde sürülen yağ cildi yumuşatır ve güzel kokmasını sağlar. Ayrıca onların kurumaya eğilimli ciltlerinde de bakım sağlar. Anneler de her banyodan sonra bebek yağını güvenle kullanabilir.

  Bebek Yağı Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

  Bebek yağları özellikle kadınlar için cilt bakım ürünü olarak kullanılır. Örneğin; sertleşen topuklara sürülüyor, üzerine çorap giyilip yatılıyor. Birbirine dolanmış kolye zincirlerini açmada, yüzükleri şişmiş parmaktan çıkarmada, saça yapışan sakızları sökmede, yara bantlarının can acıtmadan çıkartılmasında hep birkaç damla yağ kullanılabilir.

  Fakat bu ürün öncelikle bebeklere aittir. Büyükler soğuk havalarda dudaklarının  çatlamaması için ya da ellerini nemlendirmek için bile bu ürünü kullanıyor. Bebek yağı yetişkinler için zararlı mı gibi bir soruya ise hayır cevabı veriliyor ama sağladığı nemlendirme ve yumuşatıcı etki yetişkinlerin ciltleri için yeterli gelmeyebilir.  

  Bebek yağlarını sivilce ve akne sorunlarını çokça yaşayan ergenlik çağındaki çocuklar da kullanmamalıdır. Bu dönemde zaten cilde kendi yağını veren sebum enzimi yeterince artmıştır, kulaktan dolma bilgilerle bebek yağı cilde faydalıymış diyerek yetişme çağındaki çocuklar üzerinde denenmemelidir ki bu sorunun çözülmesi için spesifik olarak üretilmiş sivilce kremi ürünleri kategorisinde onlarca markanın dermokozmetik ürünleri sizleri bekliyor!

  Makyaj çıkartmak için de yine kaliteli kozmetik markalarının bu amaçla ürettiği çeşitleri tercih edin. Yağlı ciltlerde bebek yağı kullanımı sivilcelerin artmasına ve komedon oluşmasına yol açabilir.

  Mevsimsel Bebek Yağı Kullanımı

  Kış aylarında daha sık kullanılan bu ürün grubu, yaz aylarında güneşe çıkarken kullanılmamalıdır. Güneş koruyucu sürmeden kullanılırsa, bebeğin cildinin güneşe karşı zayıf olmasına neden olur ve yanıklara neden olabilir.

  Yaz sezonunda yıkama suyunun içine katılarak tercih edeceğiniz bebek yağları, güneşin zararlı etkileri söz konusu olduğunda dikkatli kullanılması gereken ürünler arasındadır. Minikler için üretilen bu ürünün kullanımı ve diğer hassas cilt ürünleri onların alerjik cildine zarar vermeyecek özelliklerde olmalıdır. Kış ve bahar aylarında ise, alt değiştirirken masaj yapılarak sürülebilir. Gaz sorunu yaşayan minik yavrular için annenin avuçlarına sürerek ellerinin ısıtacağı bebek yağı, dairesel hareketlerle sürülerek onların rahatlamasını sağlanabilir.

  Nadiren de olsa bazı bebeklerin cildi kuru olduğu ve atopi sorunu yaşadığı bilinir. Bu durumda bu yağlar tek başına yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden cilt sorunlarında nemlendirme amaçlı kullanımı hekime danışılarak yapılmalıdır.

  Bebek Yağı Vücuda Etkisi

  Bebek yağı, hassas ciltlere sahip bebeklerin cilt bariyerlerini desteklemek ve gereken bakımı sağlamak adına kullanılan yardımcı ürünlerdendir. Anne ve bebek arasında ki ilişkiyi tamamlayan yağlar içerisinde birden çok vitamin ve çeşitli yağlar içermektedir. Nemlendirici özelliği bulunan bebek losyonu banyo ve gaz birikmesi için oldukça sık kullanılmaktadır. Bebeğin cildini yumuşatan ve parlaklık kazanmasını sağlayan bu ürün bebeğin cildinin çevresel faktörlerden korunmasını da sağlamaktadır. Uzmanlara göre güneş ışınlarına maruz kalmaması gereken bebekler dermokozmetik ürünler ile korunarak ve gereken tedbirleri alarak gün ışığına çıkarılabilir. Doğa da bulunan bitkiler cilde herhangi bir zarar vermez. Bu nedenle doğal özlerden yapılandırılmış bebek yağını kullanmak ciltte tahriş, kızarıklık, dış etmenler gibi zararlı alerjik reaksiyonların oluşmasını engeller. İçeriğinde bulunan özler hoş bir koku yaymasını sağlar.

  Bebek Yağı Ürünleri

  Yenidoğan ve Bebek Yağı, Biobaby markasına ait bebek losyonu içeriğinde bulunan ceviz yağı ve zeytinyağı ile bebeklerin vücuduna gerekli olan bakımı yapmaktadır. Cildin nemlenmesinde büyük katkı sağlayan losyon Yenidoğan ve bebekler üzerinde etkisini göstermektedir. Organik içeriklerle taçlandırılmış içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulundurmayan Biobaby Bebek Yağı ürünleri cildin Ph değeri ile uyum sağlamaktadır. Zekâ gelişimi desteklemeye yardımcı olan Omega3 ve Omega6 içeren bu ürün tüm bebeklerin gelişimine katkı sağlar. Paraben, ftalat, alkol ve renklendirici içermeyen bu yağ dermatolojik testlerden ve araştırmalardan başarılı bir şekilde geçmiştir. Banyodan sonra bebeğin vücuduna uygulanan bu yağ yapışkan bir his bırakmaz. Masaj yaparak uygulanır ve bebeklerin uyku düzenine de olumlu şekilde etki eder.

  Mustela Stelatopia Milky Bath Oil, Seboreik dermatit rahatsızlığı yaşayan atopik ciltlere özel olarak hazırlanmış bebek yağı ürünleri arasında yer almaktadır. Çok kuru ve kuru ciltlerinde kullanımına uygun olan losyon cildi tahriş etmez ve kuruluk sağlamadan derinlemesine temizlik sağlar. Kuru ciltlere sahip bebeklerin vücudunu içeriğinde bulunan lipidik yapısı ile destekleyerek yumuşaklık sağlar. Banyo sonrasında kullanılan bu ürün tamamlayıcı özelliktedir.

  Bebek Yağı Markaları

  Bioderma Bebek Yağı

  Anne ve bebek bakım ürünleri konusunda en iyi seçimlerden biri olan Bioderma bebek yağı, musluk suyunun kurutucu etkisini azaltarak cildin nemlenmesini sağlar, çok iyi bir masaj yağı olarak da kullanılan ürün onun rahat bir uykuya hazırlanması için idealdir.

  Sebamed Bebek Yağı

  Miniklerin bez takılan yerlerinde kullanılan bu ürün, masaj yapılarak kullanıldığında gaz probleminin hafiflemesini sağlar. İçeriğindeki özel formüller sayesinde bebeğin rahatlamasına yardımcı olur ve bez bölgesindeki pişiği hafifletir. Her bezleme sonrası bir miktar yağ sürülerek, tahrişer sonucu hassaslaşan bölgenin acıması azaltılabilir.

  Burt‘s Bees Bebek Yağı

  Kayısı ve üzüm çekirdeği yağı, antioksidan etkisi ve hipoalerjenik formülü ile yağ seçiminiz için bu markanın ürününü tercih edebilirsiniz. Buğday yağı ve biberiye özüyle zenginleştirilen yapısıyla onların hassas cildini nemlendirirken besler. Nemli ve atopik olmayan bir cilt için bebek yağı olarak seçeceğiniz bu ürün

  Mustela Bebek Yağı

  Mustela, bebek ve anne ciltlerinin bakımında çok sık tercih edilen ürünler arasındadır. Mustela bakım ürünlerini kullananmak isteyenler için sağlık açısından zararlı bileşenler içermeyen bebek yağıyla, banyodan sonra suyun kurutucu etkisinden kurtulmayı sağlıyor. Mustela yağı cilt bakımında her zaman iyi sonuçların alınmasını sağlar ve ailece kullanılacak ürünlerden biri olarak bilinir.

  Bio Baby Bebek Yağı

  Bu ürün grubu serisi de onların hassas cildi için en uygun ürünler arasındadır: Günlük hassas cilt bakımı için ideal bir ürün olarak tercih edeceğiniz Bio Baby bebek yağını nemli cilde ya da direkt cilde uygulayarak hafifçe masaj yapabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.