sadsad x
asdasd

Bebek - Çocuk Güneş Ürünleri

70 ürün

Bebekler ve çocuklar gelişim dönemlerinde kemik sağlıkları için güneş ışınlarından doğal olarak alınan D vitaminine ihtiyaç duyarlar. Cilt yapıları çok hassas olduğu için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kullanarak ciltlerini olası güneş yanığı ve tahrişlere karşı korumak gerekmektedir. Ciltlerinde alerjik reaksiyon veya kaşıntı yaratmayacak, yaz aylarında suya dayanıklı yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem, losyon ve sütlerle sağlıklı bir şekilde güneşten faydalanabilirler. Vücutlarına ve yüzlerine ayrı formüllerle geliştirilmiş ürünler kullanarak çocuklarınızın dışarıda keyifle vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Güneş Ürünleri 

Anne ve babalar hayatlarında en önemli varlıkları olan çocuklarını hayatları boyunca, her zaman ve her yerde korumak isterler. Güneşten korumak da çocuğun sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur. Bebekler 6 aydan itibaren çocuk güneş ürünleri ile her mevsim güneşten korunmalıdır.  

Çocuklarınızı güneşe çıkaracağınız zaman uygun ve koruyucu kremler sürmeniz hassas ciltlerinin korunması açısından oldukça önemlidir. Onların taptaze olan ciltlerini bu şekilde güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Kozmetik ürünlerin içinde yer alan çocuk güneş kremleri ve çocuk güneş losyonları bu konuda ihtiyaç duyulan desteği verirler. Çocukların büyürken en doğal ihtiyaçlarından biri oyun oynamaktır, onlar parklarda, bahçelerde oynarken farkında olmadan güneşe olması gerekenden fazla maruz kalırlar. Çok sevdikleri deniz kenarlarına ya da havuza götürüldüklerinde güneş kremleri veya çocuk güneş losyonları vücutlarının açıkta kalan kısımlarına sürülmeli, cilt bakım ürünleri şapka gibi aksesuarla desteklenmelidir.

İnsan cildi bütün vücudu kaplar, iç organları toplar ve korur. Mükemmel bir biyolojik kılıftır,  aynı zamanda D vitamini sentezi yapar. D vitamini bütün iskelet sisteminin temeli olan kalsiyumun vücutta emilebilmesi için gereklidir. Sentezlemenin yapılmasıysa direk güneş ışınlarına bağlıdır. D vitamini eksikliği çocuklarda raşitizm denen bacak eğriliklerine neden olur. Fakat metabolizma için böylesi gerekli olan D vitamini almak için saatlerce güneşte kalmaya gerek yoktur.

Bilhassa yaz mevsiminde güneş ışınlarının tam dik geldiği öğle saatlerinde dışarıda kalmamak, güneş olmasa dahi çocuk güneş ürünleri kullanmak önemlidir. Bu sırada korumalı cilt ürünlerinin özellikle çocuklara sürülmesi ihmale gelmez. 

Çocuklarda Kişisel Bakım Eğitimi 

Henüz büyükler kadar belli olmasa bile çocukların da kendilerine özgü cilt tipleri tabii ki vardır, fakat hormonal açıdan fazla bir çeşitlilik görülmez. Ortalama olarak 13 yaş civarı başlayacak olan ergenlik çağında psikolojik ve bedensel değişimin yanında cilt sorunlarının da başlayacağı malumdur.

Büyüme devresindeki bütün çocuklar bir taraftan güneşin zararlı etkilerinden korunur ve bir çeşit cilt bakımına tabi tutulurken öte yandan kişisel bakım konusunda da eğitilmelidirler. Bu eğitimin aile içinde verilmesinden başka yol yoktur. Çocuk temiz olmayı, örneğin dişlerini düzenli fırçalamayı, tuvalet temizliğini ve kendi başına yıkanmayı öğrenirken güneşten korumayı diğer yaşamsal faaliyetler gibi öğrenmelidir.  Bu durumun erken dönemde öğretilmesi yetişkinlik döneminde minimum cilt sorununa neden olacaktır.

Çocuklar kişisel bakımlarını yaparken güneşin zararlarından olumsuz etkilenme durumunda da ne yapacağını bilmelidir. Doktora danışarak çocuğun cildi için en doğru ürünün seçilmesiyle cilt bakımına başlanabilir.

Güneş Neden Zararlı?

Güneşin zararlı ışınlarının artık direk olarak dünyadaki canlıların üzerine gelmesi büyüklerin yarattığı çevre sorunlarının sonucudur. Bu durumun olumsuz etkileriyle karşılaşan taraf şüphesiz uzun yıllar çocuklar olacaktır. Onların erken yaşta bunun farkına varıp güneşe karşı tedbirli olmaları, sağlıkları açısından oldukça önemlidir. 

Kanser dünyada ölüme sebebiyet veren hastalıklar listesinde ilk sırada yer alıyor. Cilt kanserleri ise yıllık yüzde 2 oranında gösterdiği artışla giderek yaygınlaşıyor. Doktorlar bu hastalığın kesin nedenleri arasında çocuklukta fazla güneşe maruz kalmayı da sayıyorlar. Bu yüzden çocukların güneşe karşı korunması aynı zamanda sağlıklı nesiller yetiştirmenin de bir parçasıdır.  

Ciltte yaşlanmalar, lekeler ve atopik sorunlara neden olabilen güneş ışınları, herhangi bir zarar vermemesi açısından koruyucu kalkan görevi gören kremlerle ekarte edilebilmektedir. Bir rüzgar karşısında bile hassaslaşan çocuk cildi, güneşin olumsuz etkilerinden uzak tutularak, bağışıklık kazanma sürecine hazır edilebilir.

Çocuk Güneş Ürünlerinin Özellikleri 

Güneş altında fazla kalan çocukların cildi hemen kızarır, tahrişler başlar, canları yanar. Zaten onlarda koruyucu cilt bariyerleri zamanla gelişecektir. Özellikle güneşli havalarda dışarı çıktıkları zaman, tatillerde ve seyahatlerde çocuk güneş kremi ürünleri kullanılmadığında cildin zarar görmesi söz konusu olur.

Bu konuda çocuğunuzun doktorundan da nasıl bir krem kullanması gerektiği hakkında tavsiyeler alabilirsiniz. Gelişen kozmetik ürünleri sanayi bugün için çocuklara özel çok sayıda güneş korumalı ürünü yaratabilmiştir. Cildi nemlendirmekten başka vitamin ve mineral takviyesi de yapan bu ürünler doğal içeriklerle hazırlanmıştır. Hepsi kolayca sürülür ve emilir.

Direk olarak deri üzerinde etkilerini gösterirler. Anti alerji testlerinden geçirilmişlerdir. Esans gibi ağır kokular, renklendiriciler, katkı maddeleri ve en önemlisi bakterilere karşı bir çeşit koruyucu kimyasal madde olan parabeni kesinlikle içermezler. Kıyafetlerde herhangi bir leke bırakmadıkları için bu ürünler güvenle kullanılabilir.

Bebekler ve Güneş 

Bebeklerin gerçekte suyu ve denizi sevmesi onları güneşe maruz bırakmayı gerektirmez. 6 aydan küçük bebekler güneşle temas ettirilmeli, 6 ay üzeri tüm bebekler deniz kenarında da sokağa çıkarıldıklarında da güneşten korunmalıdır.

Küçük yaştan itibaren bebeklere güneş kremi sürme çocuk alerjisi uzmanlarının bu konuda ortak görüşü doğrultusunda gereklidir. 6 aydan küçük bebeklerde bu çeşit ürünlerin kullanılmaması öğütleniyor. Bebekler üzerinde alerji testleri yapılamadığı için durum riskli kabul ediliyor ve kullanım tavsiye edilmiyor.

Bir yaşından büyük bebeklerde ise 30 faktörlü kremlerle güneşten korunma çabası başlayabilir. Bu kremler çocuğun durumuna göre, günde dört beş kez, denize her girip çıktığında sürülebilir. Üç yaşından küçük bebeklerin hiçbir zaman güneş altında çırılçıplak bırakılmaması da doktorların yaptığı uyarılar arasında bulunuyor. 

 Bu genel bilgiler yaz mevsimi için verilmiştir. Fakat Ekim ayından Nisan’a kadar olan kış döneminde de çocuklarınızı mümkün olduğunca güneşe çıkarın. Bu sırada yine koruyucu güneş kremlerini az miktarda olsa bile çocuklarınıza sürmeyi ihmal etmeyin. Büyükler açısından da bu genel tavsiyeler geçerlidir. Yazları yapılan uzun araba yolculuklarında koruyucu kremlerinizi yanınıza almayı unutmayın. Bu arada güneş kremlerinin son kullanma tarihleri konusunda da dikkatli olun. Özellikle çocukların ciltleri eski ürünlere karşı çok daha hassas ve tepki vericidir.   

Çocuğu güneşten koruma hakkında en iyi çözüm doktora danışmak ve kullanılacak çocuk güneş ürünleri hakkında bilgi almaktır.  

Ergenlik Çağında Cilt Bakımı ve Güneşten Korunma 

Çocuğunuz ergenlik dönemi denen yaşlara geldiğinde hormon üretimi değişir ve bunun da en bilinen örneği ünlü sivilce sorunu olarak yaşanır. Deride yağ salgısı üretimi artar ve bakteriler nedeniyle yağ bezleri iltihaplanır. 14-16 yaş arası erkek çocuklarında çok görülen akne problemi ortaya çıkar. Kız çocuklarında bu durum daha da erken yaşanabilir. Bütün bu anlatılanlar aslında normal süreçlerdir. Temizlik ve uygun cilt bakımı ürünleri gençlerin akne tedavisi sürecine yardımcı olmaktadır.

Güneşe karşı cildin korunması özellikle akne sorunu yaşayan ergen çocuklar açısından önemlidir. Bu durumda ciltteki yağlanmayı dengeleyecek yağsız ve hafif dokulu kozmetik ürünler çok işe yarar. Zaten çocuklar ve gençler için üretilmiş güneşe karşı koruma sağlayan kozmetik ürünler doğal içeriklerle üretilmişlerdir, özellikle yağlı cilt tipleri için üretilenler bütünüyle az yağlıdırlar.   

Çocuklar için seçilecek güneş korumalı ürünlerin kaliteli markalar olmasına özellikle dikkat etmek gerek. Aynı konu yetişkinlerin kullanacağı cilt bakım ürünleri ve güneşe karşı koruma sağlayan krem veya losyonlar için de geçerlidir. Ama çocukların ciltlerinin çok daha hassas olduğu unutulmamalı.

 

Bu dönemde de cilt tipine uygun güneş koruyucu ürünler tercih edilerek, cilt bakımının kusursuz bir hale getirilmesi mülkün olmaktadır. Cilt bakımında en iyi sonucu alabilmeniz için en kaliteli dermokozmetik markaları tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.