sadsad x
asdasd

Kepek ve Pullanma

52 ürün
    1 2

Saç ve saç derisinde oluşan kepek, pullanma için bakım ürünlerini kategorimizden üzerinden inceleyebilir, uzman desteği ile en doğru ürüne sahip olabilirsiniz.

Kepek Nedir?

Saç derisinin soyulup dökülmesine kepek adı verilir. Aslına bakacak olursak kepek bir saç derisi rahatsızlığıdır diyebiliriz. Kadın ve erkeklerde sıkça gözlemlenen kepek sağlık açısından tehdit edici bir unsur olmasa da omuzlara dökülen beyaz toz görünümü kişiyi son derece rahatsız eder. Eğer bu duruma önlem alınmazsa saç derisinde ölü deriler birikerek pullanma problemini beraberinde getirir.

Kepek neden olur? Sorusuna tek bir sebep göstermek mümkün değildir. Çünkü bu problemin oluşmasına zemin hazırlayan birçok faktör vardır. O halde başlıcalarını birlikte inceleyelim.

Saç Kepeğinin Nedenleri

  • Hormonların değişmesi,
  • Mevsim geçişleri,
  • Fazla sıcak su ile saçın yıkanması,
  • Wax, jöle gibi şekillendirici ürünlerin uzun süre saçta kalması,
  • Çok sık şampuan değiştirilmesi,
  • Şampuanın yeteri kadar durulanmaması gibi birçok faktör saç kepeğinin oluşmasına zemin hazırlar.

Kepek Nasıl Geçer

Kepek saçta dönemsel olarak daha yoğun gözlemlenebilir. Fakat bu durum hiç geçmeyeceği anlamına gelmez. Aksine kepek karşıtı saç bakım ürünleri ile daha hızlı bir şekilde kepek probleminden kurtulabilirsiniz. Kepeğin geçmesi için ilk ve en önemli adım şampuan tercihidir.  Etkili bir sonuç için kepek şampuanı kullanılmalı, bakım kremi ve saç spreyi ile desteklenmelidir.

Ducray,  Bioderma, Vichy, Bioxcin gibi dünyaca ünlü daha birçok markanın kepek karşıtı saç bakım ürünlerini Dermokozmetika’da bulabilir, saç yapınıza en uygun ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve hediye fırsatıyla hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.