sadsad x
asdasd

Pişik Kremi

33 ürün
    1 2

Bebeklerin cildi bilindiği üzere oldukça hassastır. Yenidoğan bebeklerin tuvalet eğitimi olmadığı için belirli bir yaşa kadar altları bez ile kapatılır. Eski zamanlardan beri bu yöntemi uygulayan anneler son zamanlarda çıkan bezler sayesinde bebeklerinin hassas poposuna daha iyi bakıyor. Fakat daha önemli bir sorun ki altları düzenli değişmeyen bebekler pişik olmaktadırlar. Bele bağlanan bezin içerisinde uzun zaman bekleyen idrar veya dışkı cilde temas ederek içeriğinde ki asit cilt yüzeyini yakar.

Bebek Pişik Kremi

Bebeklerin sindirimini sağlayan katı ve sıvı dışkı, doğru bakım yapılmadığında pişiklere neden olabilir. Bu durumda popoya bağlı bez, sık sık değiştirilse de sorun yaşanması olasıdır. Çözüm olarak bebek pişik kremi kullanılarak, bebeğin cildindeki yaraların dermotoljik olarak önlenmesi sağlanabilir.

Son zamanlarda bebek bezi ve pişik kremleri ile ilgili üstün dermatolojik korumalı ürünler üretilse bile bebeklerde bu sorun her zaman yaşanabilir. Hassas cilde sahip olan bebekler bu sebeple korunmasız olduklarından birçok sorunla baş etmek zorunda kalabilirler.

Pişik kremleri, beyaz tenli ve alerjik bünyeye sahip bebeklerde daha sık görülen alerjik reaksiyon sorununun giderilmesinde kullanılmaktadır. Düzenli temizlik ve bakım yeterli gelmediğinde, cildin hassasiyetine uygun ürünler tercih edilebilir.

Bez kullanan bebeklerde pişik kremi satın alırken bilindik markaların tercih edilmesi, kremin zamanında ve düzenli olarak kullanılması son derece önemlidir.

Düzenli değiştirilmeyen bebek bezleri zamanla cildin tahriş olmasına ve alerjik reaksiyon geçirmesine neden olmaktadır. Anneler bebeklerinin hassas poposuna bebek pişik kremi kullanarak bu reaksiyonların düzelmesine yardımcı olur. Dışkı veya idrar değmesi haricinde çok kalın giyinmek ve daha birçok sebep bebek pişik kremi kullanımına yol açar. İçeriğinde tamamen doğal olan bu kremler bebeklerin huzurlu ve mutlu olmasına yardımcı olmaktadır. Altı değişen ve yatışan cilt sayesinde bebekler oldukça mutlu olurlar.

Cilt yüzeyine uygulanan bebek pişik kremi bebeklerin cilt bakımına destek olur. Kızarıklık, tahriş ve yanmaya karşı etkin iyileştirme özelliği sayesinde bebek pişik kremi kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dermatologların güvenle tavsiye ettiği bebek pişik kremi her an annelerin yardımcısıdır. Dermatolojik testlerden geçmiş araştırmalar üzerine güvenirliliği kanıtlanmıştır. Bebeklerin cildine gereken vücut bakımı için yardımcı bakım ürünü insanlığın hizmetine sunulmaktadır.

Pişikler Neden Olur?

Tuvalet eğitimini öğreninceye kadar her çocuğun altı bağlanır. Çiş ve kaka beze yapılır. Normalde idrarın içinde bulunan üre ciltte herhangi bir tahrişe neden olmaz. Sorun ıslak bezin popoda uzun zaman kalması ile ortaya çıkmaktadır.

Bu zaman zarfında idrardaki bakteriler üreyi amonyağa çevirir ve amonyak da cildin koruyucusu olan ince yağ tabakasını tahriş eder. Kızartılar şeklinde görülen bu tahribat günlük konuşmada pişik olarak geçer. Tıp sözlüğünde ise adı diaper dermatitidir.

Aynı tahrişler yatalak olan ve altı bağlanan yetişkin hastalarda da görülür. Bezin sık sık değiştirilmemesi ve amonyağın yakıcı etkisi asıl nedendir.

Bebeklerin altı açıldığında kolayca görülebilen bu durumun belirtileri derideki kızarıklıklar ve nemlenmelerdir. Yetişkinler dertlerini bir şekilde anlatabilirler ama sorun bebeklerde ağlamanın çoğalması şeklinde yaşanır, bebeğin uyku düzeni bozulur, çünkü hafif kabartılı kızarıklıklar kaşınma hissi yaratmaktadır, sonuçta bebek pişikleri ailede küçük çaplı bile olsa huzursuzluk sebebi olur.

Aynı zamanda bebek çamaşırı yıkamada kullanılan deterjanlar da pişik nedeni olabilirler. Temizlik için annelerin sıkça kullandığı ıslak mendiller bebek cildinde alerjik etki yaratabilir. (Bu yüzden gerekli temizliğin suyla ıslatılmış pamuklarca yapılması çok daha iyidir.) Özellikle ishal durumlarında pişik tehlikesi artar, bezin sürtünmesi popoda can yakabilir. Bütün bu anlatılanlar da çare olmadıysa dermotolojik testleri tamamlanmış hassas bebek ciltlerine uygun kremler kullanılarak derinin dayanıklılık derecesine katkıda bulunmak en iyi önlem olacaktır.

Çocuğun bedenine uygun bez kullanmakta da önemlidir. Sıkı bezler pişiğe neden olup rahatsızlık yaratmaktadırlar. Bu konuya bebeklere sentetik kumaşlardan yapılmış giysileri giydirmeyin cümlesini de eklemek gerek. Pamuklu çamaşırlar her zaman için çok daha sıhhatlidir, bu öğüdü yetişkinler için de verebiliriz.

Pişik Tedavisi Nasıl Olur?

Bebeklerde pişik tedavisi nasıl olur gibi bir sorunun en pratik çözümü uygun bir krem kullanmaktır. Günümüzün gelişen kozmetik sanayi içinde evde hazırlanan bitkisel kremlere veya diğer eski usul yöntemlere hiç gerek yoktur.

Kaliteli kozmetik markalarının imzasını taşıyan bebek pişiği kremleri sorunu en hijyenik biçimde çözecektir. Onarıcı ve yatıştırıcı krem, cildi onaran pişik bakım kremi ve merhemi gibi tanımlamalarla piyasaya sunulan kaliteli ürünlerin hepsi annelerin yardımcıdır. Aynı zamanda önleyici anlamda çalışan kremler de vardır. Tahrişlerin oluşmasını önleyen bebek tahriş kremleri, yağsız kremler ve bir set halinde sunulan bakım setleri içinde bulunan pişik kremleri veya losyonları gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Hekim tarafından yapılan muayeneler sonucu farklı ürünlerin kullanılması tercih edilebilir. Bu durumda pişik tedavisi hekimin tavsiye ettiği kremlerle birlikte devam edilebilir.

Pişik Kremlerinin İçeriğinde Neler Var?

Örneğin vücut için tahrişlere karşı destekleyici bakım kremi olarak üretilen güvenilir marka bir ürün ile bebeğinizin cildinin kendini yenilemesine destek olabilirsiniz. Söz konusu ürünlerde bakır, çinko, manganez gibi cildi tazeleyen mineraller vardır. Bebeklerde pişiklere karşı kullanılan kremler bakteri oluşmasını engeller ve cildi rahatlatır. Bu çeşit kaliteli ürünler hassas bebek ciltleri tarafından kolayca emilecek yapıdadırlar, gözenekleri tıkamazlar.

Alerjik reaksiyon riski de sözünü ettiğimiz ürünler içinde en aza indirgenmiştir. Bebeklerin poposuna günde iki üç kere sürülebilen pişik kremlerini kullanmadan önce bölgenin iyice kuru olmasına dikkat edin. Eğer hassas bölge tahrişlerin artması sonucunda yara haline gelmişse bu kremlerden başka yoğun destekleyici yara merhemlerine ihtiyaç vardır. Bebek pişik kremlerini açık yaralar üzerinde kullanmayın.

Güvendiğiniz markalardan aldığınız tahriş önleyici ve tedavi edici kremler yenidoğan bebekler için de uygundur. Emici kaolin  (beyaz kil) ve mineral talk pudra yani magnezyum silikat bu çeşit ürünlerin içeriğinde yer alan ortak maddedir; ancak bazı bebekler için pudra cilde zarar verebilir.

Bioderma ABCDerm Pişik Kremi

Bebeğin cildini yatıştırıp onararak çinko oksit ve d pantenol içeriği ile tahriş önleyen bu krem beyaz kil ile doğal bir bakım sağlıyor. Bebek cildinde oluşan kızarıklık, tahriş ve pişikler için kullanılabilen ürün, parfümsüz ve paraben içermiyor. Pişiği giderdiği gibi önleme özelliği de olan ürün, günlük bakım için kullanılabilir.

Burt’s Bees Pişik Kremi

Burt’s Bees markasının özlerinde papatya, lavanta, aynısefa ve A ve E vitaminleri içeren bitkisel yapısıyla sunduğu bu krem her bez değişiminde kullanılabiliyor. Özellikle uyku öncesi uygulandığında rahat bir uykuyu garantileyen Burt’s Bees pişik kremiyle mis gibi lavanta kokusu sayesinde bebeğinizin rahat bir uyku çekmesini de sağlıyor.

Mustela Vitamin Barrier

0-2 yaş bebeklerde cildin yangıya eğilimli olduğu bilinir. Henüz gelişimini tamamlayan cildin sağlığına ulaşması için idrar ve dışkının yarattığı amonyak etkisinden kurtulmak gerekir. Avokado özlü kremle cildin sorunlarının giderilmesi mümkün olmakla birlikte, her bezleme sonrası krem uygulanabiliyor.

Bepanthol Pişik Kremi

Doğumdan itibaren kullanılabilen Bepanthol, pişiğe karşı koruma ve önleme özellikleri ile tercih ediliyor. En hassas ciltlerde dahi tercih edilen pişik kremini ince bir tabaka halinde sürerek kullanabiliyorsunuz. Bebeğinizin günlük cilt bakımı için tercih edeceğiniz bu kremi, tüm genital bölgeye sürebilirsiniz.

Bebek Pişik Kremi Ürünleri

Biobaby Pişik Kremi, organik içeriklere sahip bebek pişik kremi bebeklerin tahriş olmuş cildini yumuşatır ve anında etki ederek sızıntıların giderilmesini sağlar. Acı veren bu tahriş kısa sürede yok olarak bebeklerin rahatlamasını sağlar. İçeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 sayesinde bebeklerin gelişim sürecini destekler ve sadece beyin gelişim döneminde değil tüm hayatına olumlu etkiler sağlar. Anzer doğal kaynak suyu ile birleştirilerek zenginleştirilen bebek pişik kremi çörek otu yağ, Hindistan cevizi yağı ve çinko ile mükemmel bir cilt bakımı sağlar. Biobaby markası dermatologların güvenle tavsiye ettiği ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır. Biobaby Pişik Kremi kullananlar tarafın oldukça sık tercih edilir.

Ekstra Korumalı Pişik Kremi, cilt onarıcı ürünler içerisinde yer alan Bepanthol tarafından üretilmektedir. İçeriğinde bulunan organik özler sayesinde cilt yüzeyinde oluşan tahribatların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bepanthol ekstra korumalı pişik kremi bebeklerin cildini uzun süre tahriş olmasını engeller. Dermatolojik araştırmalar ve klinik çalışmalardan olumlu bir şekilde geçen pişik kremi yapılan testler sonucunda da kullanan annelerin bebeklerinin cilde mükemmel sonuçlar ortaya koyduğu tespit edilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.