sadsad x
asdasd

Çatlak Kremi

24 ürün

  Yeni anne adayları ve anneler doğum öncesinde veya doğum sonrasında en fazla sıkıntı yaşadığı sorunları arasında çatlaklar gelmektedir. Hormonsal değişimler, hızlı kilo alma, verme ve gebelik süreci çatlak oluşumunu arttırmaktadır. Bu nedenle kadınlar çatlak öncesinden veyahut çatlak oluştuktan sonra özel olarak hazırlanmış doğal çatlak kremleri ile cildin düzenini geri kazanmaya başlar. Cilt bariyerlerinin düzensiz olarak yapılanması sonucu oluşan çatlaklar için çatlak kremleri hamilelik ve günlük yaşantı içerisinde yardımcı olmaktadır.

  Çatlak Kremi

  Günümüzde güzellik prototipi kusursuz ve pürüzsüz bir tendir. Bu yüzden insanlar kusursuz tene ulaşmak için kozmetik ürünler ve doğal bitkilerden yararlanır. Dermokozmetik çatlak kremi olarak tercih edilecek çatlak bakım ürünleriyle, göbek, bel ve kalça bölgesindeki çatlakların görünümünün azaltılması hedefleniyor.

  Çatlak kremleri, çatlak önleyici ve çatlak görünümünü düzeltici olmak üzere iki şekildedir. Bu kremlerin kullanılması, ciltteki deformasyonların ortadan kalkması için yardımcı görevi görür. Çatlakların sebebi, kilo alıp vermek, ince bir deriye sahip olmak ve kuru bir cilttir.

  Selülit gibi çatlakların beslenmeyle ilgisi yoktur. Bu yüzden çatlak tedavisinde kesin sonuçlar olamamakla birlikte, bazı kişilerde çatlakların zamanla görünümlerinin azaldığı bilinmektedir. Derin çatlakların daha az belirgin olması, hafif çatlakların ise görünümlerinin azalması son derece önemlidir.

  Çatlak serumu ve çatlak bakım yağı gibi ürünler mevcut çatlakların görünümünü azaltırken, henüz oluşmamış çatlaklar için de çatlak önleyici krem çeşitleri kullanılabilir.

  Çatlaklar Neden Olur?

  Çatlak oluşumu birçok kişinin en büyük estetik kaygısı haline gelebilir. Bazı ciltlerin daha hassas olması nedeniyle yoğun biçimde yaşadığı çatlak sorunu, aşağıdaki durumlarda ortaya çıkar;

  • Hızlı kilo alma ve hızlı kilo verme,
  • Hamilelik,
  • Doğum,
  • Şok diyetlerle ani kilo verme,
  • Bazı ilaçların yan etkileri,
  • Kortizonlu krem ve ilaç kullanma.

  Bu durumda herkeste çatlak olmayabilir. Ancak birçok kadın, çatlak sorunuyla baş etmek durumunda kalır. Çatlak kremi ve çatlak bakım ürünleri kullanarak cildinizin hasar görmesini azaltabilirsiniz. Bunun için birçok bitkisel yağ kullanılmakla birlikte hazır olan çatlak kremleri de tercih edilebilir.

  Çatlak tedavisinde krem ve yağlar kadar beslenmeye de özen gösterilmesi gerekiyor.  Bol lifli besinler tüketmek, cildi genç bırakmak için bol su içmek bu problemin giderilmesinde önemli detaylar arasındadır.

  Çatlak Kremleri İşe Yarıyor Mu?

  Çatlak kremleri, cildin yarık yarık görünümünü önlemeye yardımcı olur. Derin çatlakların görünümlerinin hafiflemesi, hafif çatlakların giderilmesi ve çatlak oluşmaması için çatlaklar ortaya çıkmadan bakım yapılmalıdır. Bakım sırasında gereken kremlerin seçimi için bütçenize uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Pratik ve güvenilir bir çatlak bakımı istediğinizde günde bir iki kez kremleri sürerek cildin bakımını gerçekleştirmeniz uygun olacaktır. Çatlak kremi yerine bitkisel yağlar da kullanabilirsiniz. Bunun için en iyi bakımı sağlayarak, cildin kusursuz hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Çatlak Bakımı Nasıl Olmalı?

  Mevcut çatlaklar varsa, bunların rengini açmaya yarayan çatlak serumları ve çatlak bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Çatlak bakım kremleri çatlakların giderilmesini %100 sağlamaz. Ama çatlak görünümlerinin azalmasına yardımcı olur. Bazı çatlaklar zamanla açılır ve görünümleri yok olan çatlaklar da vardır. Bunların tedavisi için Dr Murad Firm and Tone serum kullanabilirsiniz. Bu ürün çatlakların rengini açacak görünümlerini azaltacaktır.

  Çatlak Bakım Kremleri Nasıl Kullanılır?

  Çatlaklar oluşmadan, günde bir iki kez çatlak önleyici krem kullanabilirsiniz. Hamilelik dönemindeki anne adayları ilk günlerden itibaren çatlak önleyici krem kullanabilir.

  Düzenli kullanılan çatlak kremleri, bereliin ilerleyen aylarında çatlak oluşumunu büyük ölçüde önleyecektir. Bebe yağıyla da destekleyebileceğiniz bu bakım rutinini aksatmadan uygulamanız gerekecektir.

  Var olan çatlak varlığında ise çatlakların görünümünü azaltıcı kremlerin tercih edilmesi gerekir. Çatlak tedavisi ve çatlak bakımında gereken tedavi için, cilt tipiniz de önemlidir. Eğer cildiniz kuruysa ihtiyacınız olan krem daha fazladır ve daha sık aralıklarla bakım yapmaz gerekir. Cildiniz yağlıysa biraz daha şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.

  Çatlaklar çok derinse, lazerle çatlak tedavisi uygulanarak çatlakların görünümünün azalması, kremlerle de tedavinin desteklenmesi gerekebilir.

  Çatlak Kremi Vücuda Etkisi

  Çatlak genetik bir sorun olarak addedilse de görülen o ki araştırmalar ve testler bunun doğru olmadığını kanıtlamaktadır. Çatlak oluşumu beslenme ile ilişkilidir. Çatlaklar; diz arkası, karın, bacak, kalça bölgelerinde sıklıkla görülmektedir. Kötü bir görüntüye neden bu çatlaklar, çatlak kremi sayesinde eski haline dönmektedir. Çatlak kremi ürünleri kullanan kişiler bölgesel çatlak görünümünü en kısa sürede yok etmişlerdir. Kadınların daha çok kullandığı çatlak kremi erkekler tarafından da kullanımı uygundur. Erkekler vücut bakımına dikkat etmese bile çatlak oluşumu erkeklerde de var olmaktadır. Çatlak kremi ürünleri içeriğinde bulunan doğal bitki taneleri karşımı oluşan kıvamı ile sürüldüğü andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Kadınların en çok tercih ettiği bir üründür. Özellikle hamilelik döneminde büyük bir rahatlama sağlayan ürünler pürüzsüz ve kusursuz cilt için elinden geleni yapar. Uzmanların güvenle tavsiye ettiği dermokozmetik markalar içerisinde yer almaktadır.

  Çatlak Kremi Ürünleri

  Çatlak bakım yağı, hamilelik öncesi ve sonrası vücut liflerinin esnemesi sonucunda oluşan ince derin çizgiler görüntü olarak kötü bir izlenim bırakmaktadır. Vücudun neredeyse her bölgesinde oluşan çatlaklar bakım yağı sayesinde eski görünümüne kavuşuyor. Hamile bayanların sıklıkla kullandığı yağ, tekrar oluşmasını engeller. İçeriğinde bulunan doğal yağlar sayesinde vücudu besler ve onarır. Sağlık bakanlığından onaylı Mustela ürünleri çerisinde yer alan Mustela Strech Marks Prevention Oil korfe şeklinde formları bulunmaktadır.  Mustela Strech Marks Prevention Oil korfe kullanımı oldukça kolay ve basittir. Günde iki kere kullanılan bu ürün etkili bir şekilde sorunlara hemen cevap verir.

  Çatlak Serumu, içeriğinde zenginleştirilmiş bileşenlerden oluşan çatlak serumu cildin elastikliğini güçlendirmektedir. Cilt bariyerlerinin güçlenmesini sağlayan çatlak serumu yeni anne adaylarına özel olarak tasarlanmıştır. Çatlak kremi sonrasında kullanılan Mustela Stretch Marks Recovery Serum vücudun deformasyonlarını kalıcı olarak yok etmeye yardımcı olur. Cilt yapısını korur. Günde iki kere kullanılan ürün masaj yaparak doğru bölgelere uygulanmalıdır.

  Burts Bees Çatlak Bakım Ürünleri

  Arı sütü, bal özleri ve hindistan cevizi yağı içeriğinden oluşan Mama Bee Belly Butter çatlak kremi çatlak tedavisi için çok sık tercih edilen ürünler arasındadır. Bakım yağıyla birlikte kullanabileceğiniz çatlak kremi, kuruluk ve çatlak oluşumunu %98 oranında azaltır. Düzenli olarak 6 ay kullanıldığında, kusursuz görünümü garanti eder. 

  Dr Murad Çatlak Bakımı

  Selülit ve çatlak görünümünde %69 oranında iyileşme sağlayan Dr. Murad çatlak bakım kremi, cildin genel görünümünde de yüksek oranda düzelme sağlar. Liposom, Cayenne Pepper, Horse net tree özleri ve tiger’s Herb ile ciltteki çatlak görünümünü ve selülitleri onarmayı sağlar. 

  Elacyl Çatlak Bakım Ürünleri

  Elancy slim ventre plat, prévention vergetures hamilelik dönemi çatlak önleyici, correcteur vergetures çatlak azaltıcı, Huile de soin vergetures çatlak önleyici krem çeşitlerini kullanarak cildiniz için en uygun bakımı yapabilirsiniz. Tüm vücudunuz için en doğru bakımı yapabileceğiniz ürün çeşitleri ile çatlak bakımında sorunsuz bir tedavi yapabilirsiniz. Elancyl birçok çatlak bakım ürünü olan markalardandır ve birkaç ürünü aynı anda da kullanabilirsiniz. 

  Mustela Çatlak Kremleri

  Çatlak önleyici yağ ve krem çeşitleriyle anne bebek bakım ürünleri arasında çatlak bakımını da sağlayan Mustela, çatlak serumu ve yağlarla var olan çatlakların görünümünü azaltıyor. Çatlakların oluşmaması için de hamileliğin üçüncü ayından itibaren düzenli kullanımda çatlak oluşumunu önlüyor. 

  Lierac Çatlak Kremleri

  gebeliğin ilk üç ayından itibaren kullanılabilen Lierac çatlak kremi, ciltteki deri yırtılmaları olan çatlakların onarılmasını sağlıyor. Lierac çatlak kremi, doğuma kadar kullanılabilir. Çatlak oluşumunu engelleyen ve var olan çatlakların ortadan kalkmasına yardımcı olan Lierac, günde bir kez kullanılarak etkisini gösterebilir. 

  Sebamed Çatlak Kremleri

  hamilelik, obezite ve vücut geliştirme durumunda vücutta ortaya çıkan çatlakların onarılmasını ve önlenmesini sağlayan Sebamed çatlak kremleri, ciltteki pembe ve beyaz çatlak görünümlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. 

  Bioderma Çatlak Kremleri

  Bioderma ABCDerm çatlak kremi olarak tercih edeceğiniz bir cilt bakımı sağlıyor. Çatlak oluşumu öncesi kullanılarak etkin bir cilt bakımı sağlayan çatlak kremleri, anne vücudunun kusursuz görünüm süresini uzatır. Her gün kullanıldığında etkisini gösteren ürünü çatlak kremi kategorimizden satın alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.