x
Kategoriler

Soğuk havalarda meydana gelen semptomlardan bir tanesi de kışın çatlayan dudaklardır. Kışın çatlayan dudaklar yazın tam aksine nemsiz kalır ve kabuklanma başlayarak soyulur. Göz ve göz çevresi hassas olduğu kadar dudaklar da hassastır. Dudak bakımı yapılmadığı zaman meydana gelen kabuklanmayla beraber deri kalkar ve boş anımızda istemsiz olarak soymaya başlarız. Böylece soyulan dudak derisi kanar ve tahriş olur.

Dudak Bakımı Nedir?

Dudak ve dudak çevresi için bakım yapmak denilince akla ilk gelen nemlendiriciler veya günlük kullandığımız rujlardır. Dudak bakımı için ilk yapmamız gereken düzenli bakım uygulamaktır. İnsanların yüzüne baktığımız zaman gözlerden sonra dikkat çeken ilk yer dudaklardır. Bu yüzden kocaman bir gülüşle taçlandırdığımız dudaklarımız düzenli yapılan dudak bakımları ile kusursuz bir görünüme sahip olabilir.

Dudaktaki Ölü Derilerden Kurtulun!

Dudaklar zaman içerisinde soğuk ve sıcak havalarda gördüğü etkilerden kurtulmaya çalışırken dudak derisi soyulmaya başlar. Bu esnada bakımsız kalan dudak derisi cansızlaşır ve matlık kazanır. Soyulan deriden kurtularak dudakların canlılığını yerine getirebilmek için uygulanan yöntemlerden biri diş fırçası ile dudak üzerinde pul pul duran ölü deriyi kaldırmaktır.

Dudaklarınıza Bakım Yapın!

Çatlayan ve soyulan dudaklarınıza yapılacak bakımlardan bir tanesi dudak stickleridir. Dudak derisinin nemlenmesi ve canlandırması için yaz kış kullanıma uygundur. Dudak stickleri balm şeklinde de bulunur. Eski zamanlarda kullanılan bakım yöntemlerinden biri olan vazelinde dudak bakımında etkilidir.

Dudaklarınızı Islak Tutmayın!

Birçok insan dudakları kuruduğunda diliyle ıslatır veya dudağı içeri bastırarak ıslanmasını sağlar. Kurumuş dudak için iyi geldiği sanılsa da aslında bilinen yanlışlardan biridir. Dudak rüzgârlı veya soğuk havada ıslak kalır ise olduğundan daha hassaslaşır. Bu durumda yapılması gereken dışarı çıkmadan önce dudakları iyice kurulamaktır.

Dudaklarınıza Doğal Bakım!

Dudaklar yüzümüzün en dikkat çekici yeri olmasına rağmen yeteri kadar bakım yapmayız. Doğal yollarla evde yapılan maskelerle dudakları olduğundan daha güzel bir görünüm sağlayabiliriz. Dudaklarınıza doğal yöntemlerle nemlendirici bakım yapabilirsiniz. Doğal dudak bakımı kolay ve pratik olarak yapılacak tariflerle hazırlanabilir. Doğal dudak bakımı için en basit evde bulunan esmer şeker ile peeling yaparak ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Daha sonrasında zeytinyağı veya kakao yağı gibi doğal yağlarla dudaklarınızı besler ve canlılık sağlanır.

Yanınızda Nemlendirici Bulundurun!

Yaz ve kış aylarında nemsiz kalan dudaklarınız için çantanızda yer ayırıp yanınızda taşıyarak canlı, parlak ve doğal dudaklara kavuşmak için düzenli bakım yapabilirsiniz.

Bunların aksine kışın soğuk havalarda dudak çatlaklarını önlemek için yapılacak bir yöntem soğuklardan dudaklarınızı atkı veya şal ile kapatarak korumaktır. Soğuk havadan etkilenmeyen dudaklar canlılığını yitirmeden parlak bir görünüme kavuşur. Kadınların bir diğer arzusu ise dolgun dudaklara sahip olmaktır. Bunun için evde kendiniz yapabileceğiniz dolgun dudak makyajları ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Dudak Bakımı

1 2 3
1 2 3
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.