Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Lierac Çatlak Kremi

Filtrele

Kategoriler
Seçilen Filtreler
Filtre-Sil {{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Lierac Çatlak Kremi

Genellikle ani kilo değişimi, hamilelik, hormonal değişimler veya beslenme gibi faktörler sonucu gelişen vücutta çatlak problemi için Lierac Phytolastil ürünleri hedefe yönelik bir bakım sunmaktadır. Formülü büyük oranda bitkisel ürünlerden oluşan Phytolastil serisinin çatlak görünümünü azaltan krem ve çatlak oluşumunu engelleyen jel şeklinde ürünleri bulunmaktadır. Aslanpençesi, sarmaşık ve kırık kilit otlarının kompleksinden oluşan Phytolastil, hücrelerdeki kolajen üretimini arttırarak çatlak oluşumunun önüne geçer. Hamilelik döneminde de güvenle kullanılabilir.

Vücut Çatlakları Neden Olur?

Bu sorunun yanıtı söz konusu olduğunda doğru bilinen yanlışlar gibi bir alana giriyoruz. Cevap çoğu kişi tarafından cildin gerilmesi diye verilmektedir. Örneğin kilo almak ve hamilelik cildin gerilmesine neden olur, böylece cilt çatlar diye açıklamalar bu yanlış yanıtın peşinden gelmektedir. İlk bakışta insana doğru gelen bu cümleleri cilt uzmanları kabul etmiyorlar.

Cilt, hacmi genişleyen vücuda ayak uydurabilmek için gerilmez. Çatlakların nedeni yaşanan olaylar sonucu hormonlarda görülen değişimlerdir. Hamilelerin cildi bu yüzden bu görüntüyü alır, çünkü hormon değişimi tavan yapmıştır. Erkeklerde de çatlak oluşuyor diyebilirsiniz, normaldir, çünkü erkeklerde de hormonal yapı çalışmaktadır, fakat bu yapı bir kadına oranla çok daha sadedir. Ergenlerde de zaman zaman görülen cilt çatlağı durumun hormonlarla olan bağlantısını ispatlamaktadır. Düzenli spor yapanlar da bu çatlaklarla zaman zaman karşılaşabilirler.

En çok görüldüğü yerler vücudun yağlı kısımlarıdır. Karın, baldır, göğüs, sırt ve özellikle kalçalarda oluşur.

Konuyu daha iyi anlamak için cildin yapısına biraz daha yakından bakılabilir. Yüzde 80 kolajen ve yüzde 4 elastin maddesinden oluşan cilt aynı zamanda gözenekli bir ağ dokusuna sahiptir. Elastin cilde esnekliğini veren bir protein bileşiğidir. Elastin lifleri hasar görürse cildin görünümü çatlak benzeri bir hal alır. Ve bu liflerin onarılması kolajen proteinlerinin yenilenmesinden çok daha zordur. Görünüm kolay kolay değişmez. Yani hamilelik bitince ya da kilo verince cilt çatlakları da düzelecektir gibi bir sonuç çıkarılamaz. Hatta çoğu çatlak kalıcı görünümdedir. Özellikle beyaz renkli cilt çatlaklarını lazer tedavisi bile ancak orta düzeyde onarabilmektedir.

Cilt Çatlakları Zararlı mıdır?

Medikal açıdan cilt çatlağı (stria) denen oluşumların zararı yoktur. Ancak estetik açıdan problem yaratabilirler. Sorunu kafanıza takar, büyütürseniz sonuçta cerrahi müdahaleye kadar çıkabilirsiniz ama çatlaktan daha kötü duran bir ameliyat iziyle baş başa kalabilirsiniz. Bütün bu telaşı yaşamadan kullanacağınız Lierac çatlak kremleri sorunun çözümünde çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Hangi Lierac ürünü çatlaklara iyi gelir sorusunun yanıtı şimdi ayrıntılı verilebilir.

Lierac Phytolastil Solute Creme

Markanın Phytolastil serisi içinde yer alan krem çatlak görünümünü azaltır. Lierac çatlak görünümünü azaltma etkili krem olarak da arayabilirsiniz. 200 miligramlık ambalajlarda piyasaya verilen krem çatlak ve benzeri sorunların onarılmasında baş yardımcınızdır. Onun sayesinde cilt çok daha yumuşak dokuya kavuşur. Çatlak bölgesini ellediğinizde duyumsadığınız sanki cilt yokmuş hissi zamanla ortadan kalkar, kuruluk kaybolur, cilt nemlenir. Her cilt tipinde çatlak oluşabildiği için bu krem de her cilt tipine uygun olarak hazırlanmıştır. Günde bir defa sürülmesi yeterlidir ama sekiz haftalık düzenli bir kullanım önerilmektedir.

Lierac çatlak önleme kremi içeriği bitkisel özlere dayanmaktadır. Aslan pençesi, sarmaşık, kırk kilit otu, at kuyruğu bitkisi muhteviyatta görülmektedir. Markanın hedefe yönelik bakım kategorisinde yer alan bu kremini sorunlu bölgeye, günde bir defa yavaş yavaş sürün. Yapılan yorumlardan birisi uzun süre ayakta kalmaktan dolayı bacaklarda oluşan kılcal damar çatlamalarına karşı da etkili olduğunu anlatmaktadır.

Lierac Phytolastil serisi firmanın ilk yarattığı ürünlerden birisidir, yaklaşık 40 yıldır ihtiyacı olanların hizmetindedir.

Lierac Çatlak Kreminin İçeriğinde Neler Var?

Yukarıdaki satırlarda kısaca bahsedilse bile Lierac çatlak kreminin içeriği kullanıcılar tarafından her zaman sorulmakta ve ayrıntıları öğrenilmek istenmektedir. Muhteviyatta gözümüze ilk çarpan bitki de aslan pençesidir.

Aslan Pençesi Otu – Alternatif tıp reçetelerinin vazgeçemediği otlardan biri olan aslan pençesi aynı zamanda aslan kulağı veya aslan kuyruğu olarak da bilinir. Pek çok derde derman olan bu ot kozmetik üretiminde de kullanılıyor, çünkü özellikle kadınlara sağladığı faydalarla tanınıyor. Doğada yaralı aslanların bu ot üzerinde yuvarlanıp kendilerini tedavi etmeye çalıştıkları görülmüştür, zaten bitki insanlar için çıbanların iyileştirilmesinde doğal bir merhem olarak kullanılır. Testere dişli aslan pençesi olarak bilinen çeşidi ise yağmur öncesi terleyerek adeta hava durumunu belli eder. Bu bitkiler doğada kadınların dostu olarak bilinmektedir, Lierac kozmetikleri de aynı amaçla üretildikleri için iki olgunun çatlak önleyici kremde birleşmesi normal bir sonuçtur.

Kırk kilit otu – Yol kenarlarında, sulak alanlarda büyüyen, en az yedi çeşidi olduğu bilinen, biberiye benzeri biçimde olan ama sonuçta kimsenin pek dikkat etmediği kırk kilit otu her yerde bolca görülür. Paris taraflarında yetişenler ünlü kozmetik markası Lierac tarafından çatlak önleme kremlerinin içeriklerine yıllardır katılıyor. Böylece doğanın iyileştirici gücü firmanın teknik kozmetik anlayışı ile bu kremde buluşuyor. Kırk kilit otunun kepekli saç derisinin tedavisinde de kullanıldığını eklemek isteriz.

Ürün İçerikleri Hakkında Diğer Açıklamalar

Laboratuvar araştırmaları destekli üretim yapan ünlü kozmetik markaları içeriklerinde doğal hammaddeler kullanmaya özellikle dikkat etmektedirler. Bu, günümüz insanının doğaya dönüş özleminin bir göstergesidir. Şüphesiz sağlıklı bir yaşama biçimidir ama durumu abartmaya gerek yoktur. Evde hazırlanan bitkisel tedavi reçetelerinin çoğu bu abartının sonucudur. Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, örneğin aslan pençesi bitkisinden bir araştırma laboratuvarının aldığı verimi alamazsınız. Bu yüzden kaliteli kozmetik markaların ürünlerine kullanıcılar olarak güvenin. “Bana pek öyle gelmedi” türü kulaktan dolma yorumların ötesinde ünlü kozmetik markaların yüzde 90’ları geçen ölçüde doğal içeriklerle üretim yaptıkları bir gerçektir. Bahsedilen Lierac Phytolastil Salute çatlak kremi marka güvencesi taşıyan ve hamile kadınların bile rahatlıkla kullanabileceği bir ürün çeşididir. Zaten kelime olarak “phyto” bitkisel kaynaklı anlamına gelir.

Cilt Çatlakları ve Hamilelik

Cilt çatlakları gibi bir konuda hamileler hakkında daha çok konuşulması onların hakkıdır, çünkü bu sorunu en çok onlar yaşıyorlar. Beyaz ve mor çizgiler karın, uyluk, kol ve göğüste oluşuyor. Bir kez daha belirtmek gerekir ki bu oluşumları ortadan kaldıramaz, ancak etkilerini en aza indirgersiniz. Çatlak önleyici krem çeşitleri cildi esnek hale getirirler ama cildin orta tabakası olan dermis içinde başlayan çatlakları önleyemezler. Kremler epidermis yani cildin en üst tabakasında etkilidirler. Bu ürünler zaten destek verici, düzeltici ürünlerdir. Tedavi edici, sorunu ortadan kaldırıcı, iyileştirici iddiaları yoktur. Siz hamile bir kadın olarak, her gün Lierac çatlak kremi ile sorunlu bölgelere hafif masajlar yaparsanız cildinize destek verecek, kendinize de rahatlama sağlayacaksınız.

İnternet siteleri içindeki aramalarda cilt uzmanları tarafından tavsiye edilen çatlak kremi çeşitleri içinde markamızın adı her zaman görülmektedir. Bu, onun yıllardır yaptığı araştırmaların ve oluşturduğu güvenin sonucudur. Pazar ekonomilerinde bazen marka ürünün önüne geçer, ihtiyaç olan ürün aranmaz, direk markanın ismi sorulur. Lierac Phytolastil çatlak önleyici krem tüketicisinin gözünde bu seviyeye gelmiş bir üründür. Firmanın en bilinen ürün çeşididir, güvenle kullanabilirsiniz. Böylece hamilelikte bile kendinizi çok daha güzel hissedeceksiniz.

Daha fazla oku Daha az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.