x

Dış etkenlere maruz kalan organlardan yüz ovali haricinde bir de eller etkilenir. Ellerimiz tutmaya, dokunmaya, yeme içme, kaldırma gibi fonksiyonlara sahiptir. Bunları yaparken vücudun bir parçası olarak görmek gereklidir. Nasıl ki yüzümüz, saçlarımız bakıma ihtiyaç duyuyorsa ellerimizde aynı şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Ellerimiz en çok kullanılan organımızdır. Gün içinde çok fazla yıkadığımız ellerimiz kalitesiz kullanılan ürünlerle ve çevresel faktörlerden etkilenerek yıpranmaya başlar. Zararlı maddeler ve içerisinde ne kullanıldığını bilmediğimiz ürünler cildin nemini azaltır. Cildi kurutur ve çatlamasına neden olur. Kadınların en çok ellerinin kuruyup çatlamasının nedeni evde yaptığı temizlik ürünlerine direkt temas etmesidir. Temizlik ürünlerinde bulunan deterjan cildin yağ dengesini bozar.

Ayrıca sıcak ve soğuklardan etkilenen eller ani hava değişimi ile cilt sorunlarına yol açar. Kuruyan cilt damar çatlamalarına, sarkmalara ve kırışıklıklara sebep olur. İnsan ilişkilerinde de ilk etapta göze çarpan eller dikkat çekici ve bakımlı durmalıdır.

El bakımı için en çok tercih edilen markalar arasında Avene, Bioderma, La Roche Posay, Burt Bees, Eubos, Sebamed, Neutrogena yer almaktadır.

El bakımı için evde yapılan maskeler cilt tipine uygun olarak hazırlanıp uygulanabilir. Kadınlar günlük yaşantısında kendini şımartmak ve ellerine istediği özeni göstermek adına bakım merkezlerinde vakit harcayarak haftalık el bakımlarını gerçekleştirir. El bakımına ilk önce el temizliği ile başlanır. Kuruyan, çatlayan eller için ilk önce nemlendirici bakım yaparak cildin yumuşaması sağlanır. El ve avuç içine masaj uygulanır. Parmak uçlarından dibine kadar nemlenmiş elleri ovalayarak rahatlatın.

Tırnak kesimi de el bakımı için yardımcıdır. Tırnak kesiminde tırnakların yuvarlak kesilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. El bakımında manikür yaptırmak hem el bakımı hem de tırnak bakımı için en kolay yöntemlerden biridir. Manikür yapımında tırnaktan oje varsa asetonla silinir ve tırnak kenarında oluşan etler yardımcı bir aparatla yukarı doğru kaldırılır ve kesilir. Manikür tırnak bakımı bir yana ellerin güzel gözükmesinde fayda sağlar.

La Roche Posay Xerand kuru ve tahriş olmuş ciltler için onarıcı bakım yapar. Yetişkinler için üretilmiştir. Yenileyici ve besleyici özelliğe sahip olan nemlendirici krem yüksek tolerans sağlar.

Bioderma White Objective Hand Cream tüm ciltler için uyumludur. Ellerin yumuşaması ve lekelerin giderilmesi için kullanılır. Güneş ışınlarının zararlı etkenlerine karşı koruma sağlar. Nemlendirici formülü ile cilde pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Burt Bees Shea Butter Hand Repair Cream tüm cilt tiplerine uyumlu olan soğuk ve sıcak havalarda meydana gelen hasarlı cilt için içerisinde shea yağı, E vitamini bulundurur. Gliserin, susam, hodan, kuşburnu özleriyle canlandırıcı ve onarıcı el bakım kremidir.

Neutrogena Nordic Berry El kremi böğürtlen özlü el bakım ürünü tüm ciltler için kullanıma uygundur. Cildi normalden üç kat daha fazla nemlendirir. Yumuşatır ve besler.

El ve Tırnak Bakımı

1 2 3 .... 7 8 9
1 2 3 .... 7 8 9
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.