x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler

Yüz makyajı yapılması dışarıdan çok kolay görülse de aslında dikkat ve vakit ayrılması gereken özel işlemlerdendir. Cilt yüzeyi için kullanılan ürünler arasında allık, pudra, fondöten, BB krem, göz farı ve ruj yer almaktadır. Makyaj yapılırken ilk olarak uygulanan işlem zemin kata sürülen fondötendir. BB kremler iyi bir makyaj bazı olarak fondöten kullanımına destek olmaktadır. Kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm sağlayan fondöten kullanımı ciltte oluşan ton eşitsizliğini ortadan kaldırır. Her cilt tipine göre rengine göre çeşitleri bulunan yüz makyaj ürünlerinin uygulanma sırasına göre ardından gelen ürünlerden bir diğeri kapatıcılardır. Gözaltlarında bulunan mor halkalar ve yaşlanma belirtilerini kapatmaya yardımcı olan kapatıcılar fondötenlerden daha açık renkte kullanılmalıdır. Allık ve göz makyajı ile tamamlanan yüz makyajı kalıcı olması isteyen kişiler tarafından sabitleyici kullanarak gün boyu rahatça dışarıda vakit geçirebilirler.

Yüz Makyajı Vücuda Etkisi

Kozmetik ürünler doğru seçimler yaparak kullanılması gerekmektedir. Makyaj malzemeleri olarak kullanılan kozmetik ürünler hem tedavi edici hem de görünüm iyileştirici özelliğe sahiptir. Üretilen birçok yüz makyaj ürünü cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olmaktadır. Fondötenler tüm cilt tiplerine uygun olmasına karşın özel olarak cilt tiplerine uygun olan fondötenler bulunmaktadır. Yağlı ve akneye meyilli ciltlere özel olarak hazırlanmış fondötenler cildin parlaklığını alarak daha mat bir görünüm sağlar. Mineral fondötenler ise akne sorunu yaşayan ciltlerin kullanımına göre hazırlanmıştır. Formülünde bulunan mineraller cildin beslenmesine yardımcı olur. Yüz makyaj ürünleri arasında yer alan bir diğeri ise pudralardır. Fondöteni sabitlemek için kullanılan pudralar daha iyi bir görünüm için cilde uygulanmaktadır.

Yüz Makyajı Ürünleri

Kalem Kapatıcı, temel yüz makyajı tamamlandıktan sonra uygulanan kapatıcı gözaltlarına, burun kenarlarına ve yüzde oluşan istenmeyen lekelerin üzerine uygulanarak mükemmel bir görünüme vesile olur. Kalem şeklinde kullanılan Globrightener Highlight Concealer kalın tabakası ve içeriğinde bulunan mineraller sayesinde yüz makyajına yardımcı olmaktadır.

Toz Pudra, fondöten kullanımı sonrasında kalıcılık sağlamak adına kullanılan pudra cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Gloloose Base normal ve karma ciltler için hazırlanmış orta ton yüz pudrasıdır.

Sıkıştırılmış Pudra, normal toz pudralardan farklı olarak kullanılan bu pudra çeşidi fondötensiz kullanım için daha uygun bir kullanıma sahiptir. Ciltte oluşan parlaklığı ve yağı emerek daha kusursuz bir görünüm sağlar.

Saten fondöten, yüz makyajı yaparken ilk adım olarak kullanılan Gloliquid Base II koruyucu özelliği ile Likit formundadır. İnce tabaka halinde sürülmesi kolay olan bu ürün yağlı ciltler için saten bir görünüme kavuşturur.

Yüz Makyajı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.