sadsad x
asdasd

Yüz Güneş Ürünleri

313 ürün

Yüz bölgesi güneş ışınlarından çok hızlı etkilenen hassas bir bölgedir. Güneş ışınlarının doğrudan geldiği bölgede bu ışınlar sebebiyle lekelenme, çillenme ve kızarıklık gibi durumlar ortaya çıkabilir. Korunmadan güneşe uzun süre maruz kalmak yüzde erken yaşlanma belirtilerine, çizgilere ve kırışıklılara bile sebep olmaktadır. Şapka ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar yüzün her tarafını korumak için yeterli olmayabilir. Bu neden cilt tipine uygun bir güneş koruyucu krem sürülerek güneşe çıkmak önem taşır. Hassas yapıdaki ciltlere kış aylarında da koruma uygulanmaya devam edilmelidir.

Yüz Güneş Ürünleri  

Antik çağlardan kalan büst formundaki heykellere müzelerde baktığınızda son derece kararlı ifadelerle birlikte sağlıklı çehreler de görürsünüz. Pürüzsüz bir ten hayranlık verici bir güzelliği yansıtır. Günümüzde bu ideal güzelliğe ve sağlıklı görünümlere kavuşmak kozmetik ürünlerin desteğiyle sağlanıyor. Artık güzel bir cilde sahip olmak kıskanılacak durum olmaktan çıktı. 

Cilt bakımı içinde bugün yüz bakımı en önemli konu olarak öne çıkıyor. Fakat temizleme, nemlendirme ve makyaj gibi günlük cilt bakım işlemlerinin yanında özellikle yaz mevsiminde yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak da cildinize göstereceğiniz kişisel özenin bir parçasıdır. Üstelik sadece güzellik amaçlı değil sağlığınız açısından da kendinizi ve yüzünüzü güneşten korumanız gerekmektedir. Yüzün cilt tipine uygun olarak seçilecek dermokozmetik ürünler bu konuda ihtiyaç duyulan desteği sağlayacaktır.  

Cilt Tipleri  Yağsız Güneş Kremleri

Yüz bakımında ürün seçimi cilt tipini belirlemekle başlar. Dermatolojide cilt tipleri çok genel bir sınıflamayla yağlı, kuru ve karma ciltler olarak ele alınırlar. Cilt tipini belirlemenin en pratik yöntemi sabah uyandığınızda yüzünüzü (özellikle burun çevrenizi) temiz bir kağıt mendil ile bastırmadan silmenizdir. Mendil yağlanmışsa doğal olarak yağlı bir cilt tipine sahip olduğunuz anlaşılır. Mendilde yağ lekeleri az ise kuru cildiniz, normal ölçüdeyse karma cildiniz var demektir. Karma ciltler yüzün bazı bölümlerinin yağlı olduğu anlamına gelir ki çoğu kişi zaten bu normal cilt yapısına sahiptir. Bu minik deneyden sonra artık günlük cilt bakımı çok daha bilinçli yapılabilir. 

Cilt Ürünlerini Seçmek 

Hassas ciltler için gerekli olan günlük bakımda yüz güneş ürünleri de devreye girer. Hemen akla gelen çok faktörlü güneş kremleri, nemlendirmeyi sağlayan güneş losyonları ve kremler, cildin kurumasını engelleyen güneş yağları ve tende sağlıklı bir renklenmeyi sağlayan bronzlaştırıcılar bu ürün grubu içinde yer alırlar. Kullanma biçimleri ise krem, sprey veya pudra gibi formlardadır. Sağlıklı dermatolojik ürün standartlarında olan bu çeşitler yüzde yüze varan oranlarda antialerjik yapıdadırlar. Daha işin başında cilt tipine göre ürün seçildiği için bu risk zaten sıfırlanmış sayılabilir.  

Güneş kremi ve benzeri ürünleri seçerken dikkat edilecek bir diğer husus kaliteli markaları tercih etmektir. Çünkü bütün kozmetik çeşitleri sonuçta cilde veya yüze direk temas edecektir. Alışverişlerinizi yaparken bu noktayı özellikle göz önünde bulundurmanız gerekir. Cildiniz için merdiven altında yapılan ucuz markalardan kaçınmalısınız. Güneş korumalı yüz bakım ürünleri özenle seçilmelidir. Vücudu saran cildiniz ve özellikle yüzünüz özen göstermeyi hak eder. Kaliteli vücut nemlendirici ürün seçimi bu özenin başlangıcıdır. Kozmetikte tercih edilen kaliteli markaların ürünleri yıllarca yapılan araştırmaların ve verilen emeklerin sonucudur. 

Yüz bölgesi ve güneşe karşı koruma konusunda karşınıza çok faktörlü güneş kremleri, güneş sütü olarak da bilinen losyonlar, güneşlenme sonrası ciltte görülebilecek kurumalara karşı  sürülen kremler, nemlendirme de sağlayan güneş yağları ve bronzlaştıcılar çıkacaktır. Sayılan bütün bu ürün çeşitliliği içinde en çok satan marka veya arkadaş tavsiyelerinden uzak kalarak kendi cilt tipinize uyan, kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Hassas, kuru, karma, normal ve yağlı şeklinde kategorize edilmiş cilt tipleri alışverişlerinize bir çeşit filtreleme yapabilir ve aramalarınızı daraltabilir. Aynı şekilde bronzlaştırıcılar, güneş koruyucuları ve yüz nemlendiriciler olarak yapılan etki gruplaması da alışverişlerde zaman kazandırabilir.

Güneş sütü akıllara tarihin en ünlü kraliçelerinden biri olan Kleopatra’yı da getiriyor. Bu güzel kadının cilt güzelliği için yaz kış süt banyosu yaptığı tarihin efsanelerinden birisidir. Kozmetik sanayi belki de bu ipucunu günümüzde yeniden değerlendiriyor ve güneş sütleriyle hem güneş koruması hem de cilt bakımı sağlanıyor.

Güneşin Yüzdeki Etkileri 

Güneşimizi hayat kaynağımız olarak kabul ederiz ama aynı zamanda bu ısı ve ışık topundan dünyaya zararlı ışınımlar da gelir. Kısaca UV olarak adlandırılan bu ışınlar cilt kanserlerinin başlıca nedenidir, bir çeşit radyasyon etkisi denebilir. Üstelik dünyamızı bu çeşit ışınlardan koruyan ozon tabakası yaşanılan çevre sorunları sonucunda yırtıldı, yani dünyaya artık daha çok UV geliyor. İklimlerde sera etkisi yaşanırken insan sağlığında cilt kanserleri her yıl yüzde 2 oranında artıyor. Bu yüzden özellikle yazın, güneş ışınlarının yıl boyu en dik ve en kuvvetli geldiği mevsimde cildi ve yüzü korumak zorunlu hale gelmiştir. Kaliteli yüz güneş ürünleri kullanmak genel sağlığı korumak açısından da yararlıdır.   

Fakat sürekli karamsar olmaya gerek yok, bilinçli şekilde kullanılan yüz güneş ürünleriyle ve yeterli miktarda güneşte kalarak teninizde veya yüzünüzde sağlıklı bir güneşlenme  yaratabilirsiniz. Bronzlaşmış bir ten ise hem sağlığın hem de moda dünyasında güzelliğin göstergesidir. Teninize uyan bir kıyafet ve doğru makyaj seçimiyle böyle kişisel tarzlar yaratılabilir. Aslında modanın ve bir adım ötesi olan güzelliğin gerçek tanımı zaten insanın kendine özel stilini yaratmasıdır.  

Güneş, vücut için gerekli olan D vitaminin en doğal kaynağıdır. D vitamini kalsiyum üretimi için gerekli olan bir bileşiktir ve direkt olarak güneşten gelen ışınlarla vücutta üretilebilir. Güneşli bir günde camın arkasında oturduğunuz zaman bile gerekli miktarı alamazsınız, direk temas elzemdir. Burada üzerinde önemle durulmaya çalışılan nokta bu direk temasın korunarak yapılmasıdır. Kaliteli yüz güneş ürünleri bu açıdan sağlığınız için gereklidir.  

Güneşin yüzdeki etkileri içinde güneş lekeleri, çillenme ve cildin kuruyarak kırışmaya başlaması da sayılıyor. Erken yaşlanma denen yüzün çizgilerle kaplanmasının en büyük nedeni güneşte fazla kalmaktır. Sürekli açık havada çalışanlar bu durumu çok yaşarlar. Şapka ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar yüzünüzü güneşin zararlı etkilerinden bir dereceye kadar korur. Yüzün güneşin altında kalarak kaybettiği nemi ve yumuşaklığı sizin ona yeniden geri vermeniz gerek.

Doğru kozmetik ürün seçimi ile bu rahatlıkla yapılabilir. Hatta dermatologlar yüzü güneşe karşı koruyan kozmetik ürünler kış mevsiminde bile kullanılabilir diyor. Güneş kremi ve benzeri ürünlerin yaşlanmaya karşı (anti-aging) etkide olduğu ise özellikle belirtiliyor. Sonuçta ömür boyu genç görünmeyi istemek, kadın veya erkek fark etmeden insanın doğasına özgüdür. Kozmetik kimya bu açıdan bizi rahatlatıyor. 

Yüzünüzü Koruyun 

Yüzümüz dış görünüşümüzün ve kişiselliğimizin en önemli parçasıdır. Hem görüntü hem sağlık açısından ona göstereceğimiz özen bize beğenilme hissi olarak geri yansıyacaktır. Ruh güzelliği daha önemlidir ifadesi çok doğrudur fakat insan psikolojisi fiziksel açıdan beğenilmeye de ihtiyaç duyar, bu mutluluk vericidir. Yüzünüze göstereceğiniz kişisel bakım sonuçta kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar.

Ek olarak, toplumsal bir varlık olan insanın kişisel bakımına, özellikle yüz bakımına özen göstermesi sosyal açıdan elzem bir olgudur. Cilt ve yüz bakımını tamamlayan tenin güneşe karşı korunmasını bu olgunun içinde saymak gerekiyor. Kurumamış, çizgilenmemiş, lekelenmemiş, ihtiyacı olan nemi almış, bronzlaşmış ve yazı gerekli bakım sonucu hırpalanmadan geçirmiş bir yüz sizin yıl boyu beğenilme ve mutluluk kaynağınız olacaktır.  Unutmamak gerekir; yüz ruhun aynasıdır cümlesi de çoğu atasözü gibi gerçeği anlatır.  

Bakımlı bir yüz aynı zamanda güçlü bir karakterin ifadesidir. Bu da cilt bakımında ürün tercih ederken kaliteli seçimler yapmanızı gerektirir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.