sadsad x
asdasd

Sensodyne

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
35 ürün
    1 2

Diş sağlığı her birey için oldukça önem taşımaktadır. Yiyecek ve içecek tüketimi sonrasında diş etlerinin temizlenmemesi sonucu, diş üzerinde plaklar oluşmaya başlar. Sarı renkli ve lekeli görüntü hem sizi hem de çevrenizde ki insanları rahatsız eder. Bu durumda düzenli olarak dişleri fırçalamak gerekmektedir. Uzmanlar günde 3 kere yemeklerden sonra dişlerin fırçalanmasını önermektedir.

Sensodyne Diş Sağlığı Ürünleri

Diş hekimlerini günde onlarca insan ziyaret etmektedir. Ağız sağlığının korunması ve diş etlerinin onarılması için doğru ürünlerin kullanılması daha faydalıdır. Dişte oluşan sorunlara uygun olarak geliştirilmiş Sensodyne diş macunu, hekimlerin önerdiği 1 numaralı markadır. Sensodyne diş macunu ürünleri günde 2 kere uygulandığında hassasiyetin neden olduğu sızıyı gidermeye yardımcı olur.

Sensodyne markası, 1980 yılında ilk ürünleri olan Sensodyne F yi piyasaya sürmüştür. İçeriğinde potasyum nitrat bulunan diş macunu, ağız sağlığının oluşmasına, kötü kokuların giderilmesine ve nefesin yeniden tazelenmesini sağlamaktadır. Günde 2 kez yemek sonrasında kullanıldığında hassas dişlerde meydana gelen sızlamayı azalttığı ve giderek yok ettiği kanıtlanmıştır.

Hassas dişetleri bazı belirtiler sonucunda varlığını ortaya koyar. Sıcak, soğuk, tatlı, ekşi gibi yiyecekler ve içecekler sonrasında dişte acı ve sızı hissi uyanıyorsa, dişlerinizde hassasiyet meydana gelmiş demektir. Her bireyde görülebilen bu durum Sensodyne diş macunu markası sayesinde çözüme kavuşmaktadır.

Dişetlerinin sert kıllı fırçalarla yıkanması dişetlerinin geri çekmesine neden olmaktadır. Dişüzerinde meydana gelen çatlaklar ve çürük gibi birden çok görülen sorun, fırçalama tekniğinin doğru uygulanmamasından kaynaklanmaktadır. Doktorlarının gösterdiği biçimde fırçalanan dişler kısa sürede eski haline döner ve beyaz görünüme kavuşturur.

Sensodyne Pronamel, 2006 yılında üretilmiştir. Optimize edilmiş yapıdaki florür dişminesinde bulunan asit erozyonunun etkilerine karşı koruma kalkanı oluşturmasına izin verir. Daha sonra 2010 senesinde Onarıcı ve Koruyucu macun üretime girmiştir. %5 oranında bulunan NovaMin formülasyonu, narin bölgelerin onarılmasına yardımcı olmaktadır.

2013 yılına gelindiğinde ise diğer geliştirilen ürünlerle beraber büyük başarı sağlayan marka, Sensodyne True White macununu piyasaya sürmektedir. Kahve, çay, sigara ve diğer içecek ya da yiyeceklerin neden olduğu lekelerin temizlenmesine yardım eder. Birçok beyazlatıcıya nazaran 10 kat daha az aşındırma sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.