Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Phyto Saç Boyası

Filtrele

Kategoriler
Seçilen Filtreler
Filtre-Sil {{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Phyto Saç Boyası Ürünleri ve Serileri

Asırlardır saç rengi ve renklendirme konusunda kullanılan bitkisel içerikler, Phyto saç boyası çeşitlerinde birleşti. Saçlarınıza doğal renkler katarken, bakımını da sağlayabilirsiniz.

Bazen erken çıkan beyaz saçlar, bazen de değişiklik arzusu saçınızı boyamanıza neden olabilir. Bu durum saça yoğun biçimde kimyasal uygulanmasıdır. Bu uygulama saçın yıpranmasına neden olur ve saçlarınızda sönüklük, dökülmeler ve kırılmalar meydana gelebilir.

Saç boyası seçiminde bitkisel ürünler tercih edildiğinde bu yıpranmaların azalması söz konusu olabilir. Phyto, saç boyama konusunda oluşturduğu formüllerde saça doğal rengini veren ürün, resorsinol ve paraben içermez. Bitkisel saç boyası isteyenler için tercih edilen Phyto saç boyaları ile saçlarınızı mükemmel bir renkle buluşturabilirsiniz.

Renk açma işlemleri için kullanılmayan saç boyaları, doğal saç renginizdeki beyaz saçları kapamak ya da saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlamak için tercih edilebilir. Renk paletinde genelde doğal saç renkleri bulunmaktadır.

Saç beyazlarını %100 oranında kapatan ve doğal renklerle saçınızın doğal güzelliğini ortaya çıkaran renkleri tercih edebilirsiniz. 40 dakikada saçlarınızı istediğiniz renge ulaştıran markanın ürünlerini sitemizden temin edebilirsiniz.

Phyto Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

İlk bitkisel saç boyasına imza atan bu marka, 18 farklı renk tonu bulunan Phytocolor saç boyası kartelasıyla her saç rengi için iyi birer alternatif sunuyor. Phyto Gloss ile birlikte kullanılan ve saç renginin belirginleşmesi için en iyi alternatiflerden biri olan saç boyaları, Phytosolba Laboratuvarları tarafından kullanılan bitki özlerinden formüle edildi. Brezilya ağacı ve Katırtırnağı gibi birçok aktif bileşeni bulunan ürün, saç telinin ultra parlak görünmesini sağlar.

Saçların %50’sinden fazlasının beyaz olması durumunda ana renk ve yansımalı rengin karşılaştırılması gerektiğini ifade eden uzmanlar, renk koruyucu şampuan, maske ve saç kremi ile birlikte ürünlerin kullanılmasını önermektedir.

Saç diplerinden başlayarak sürülen saç boyası, 3 ayda bir tüm saça uygulanmalıdır. Saç renginin farklı olması durumunda ise tüm saça boya uygulaması yapılmalıdır.

Phyto Bitkisel Saç Boyaları

Gazetelerde zaman zaman karşımıza çıkan saç boyası alerjisi haberleri çoğumuzun dikkatini çekmiştir. Bu haberlerin büyük kısmı, saç boyalarında bulunan kimyasallar nedeniyle yaşanan yan etkilerdir, bu tarz olumsuz etkilere maruz kalmak istemiyorsanız siz de dermatologların önerdiği dermokozmetik ürün testleri yapılmış kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz..

Phyto bu konuda da bitkilerin gücünden yararlanıyor ve saç boyasında bitkisel özlerden yararlanarak kimyasaldan uzak bir kişisel bakım imkanı sağlıyor. Bitkisel saç boyası denildiğinde ilk akla gelen markalardan olmanın hakkını veren Phyto ile saçlarınız kanserojen etkilere maruz kalmadan boyanıyor.

18 yaşından büyük her üç kadından biri, 40 yaşından büyük her 10 erkekten biri saçlarını boyuyor. Saç boyası ciddi bir endüstri olduğu gibi, aşırı toksik maddeler kullanılarak sağlık açısından zararları da ciddidir.

Danimarka’da yapılan bir araştırmada idrarda ve rahmi alınan kadınlarda boya maddeleri tespit edilmiştir. Bu durum gerçekten de ciddi bir sonuçtur. M.Ö. 3000 yıllarında bile insanların saçlarını boyadığına dair işaretler olmasına rağmen, teknolojinin gelişimi saç boyası konusunda hayal kırıklığı yaratmıştır.

Asırlar önce insanlar doğal bitkileri kullanırken, günümüzde kimyasal fışkıran boyalar istenen renkleri yaratsa da insanın güzelleşmek için sağlığından olmasına yol açmıştır. Bu durum insanları zararları her geçen gün biraz daha artan kimyasal saç boyalarının alternatiflerini aramaya yöneltmiştir.

Neden Bitkisel Saç Boyaları Tercih Etmelisiniz?

Bitkisel saç boyaları renk değişimi ve beyaz kapama konusunda çok fazla etki göstermese de sağlığa zararlı olmadıklarından “doğal” bir güzellik sağlarlar. Bitkisel boyaların avantajları şu şekilde sıralanabilir.

  • Saçların rengi çok açık ya da çok koyu olmaz,
  • Saçlar zarar görmez,
  • Saçların parlaması sağlanır,
  • Saç bakımına yardımcı olur,
  • Renk seçimi kimyasal ürünlere nazaran daha doğaldır,
  • Saf bitkisel maddeler içerdiğinden zayıf saçları daha zayıf yapmaz.

Bu gibi birçok etkisi olan bitkisel saç boyaları, saç bakımının vazgeçilmez parçaları arasında yerini almıştır. Son dönemde doğal güzelliğin ön plana çıkması nedeniyle kadınlar tarafından daha sık tercih edilen bitkisel saç boyaları, saç bakımının en etkili sonuçlarının alınmasını sağlamaktadır.

Saçlarınızın canlılığını yitirmemesi ve saç sürekli kimyasal işleme maruz kaldığı için zayıflayıp incelmemesi için saç boyası seçiminizi kimyasal içermeyen bitkisel ürünlerden yana yapabilirsiniz. Saç boyası seçeneklerinde 18 farklı renk alternatifi sunan markanın ürünleri, ihtiyacınızı karşılayacak niteliktedir.

Hangi Phyto Saç Rengini Seçmeliyim?

Bitkisel saç boyası kullanmak istiyorsanız saç renginizle çok farklı bir ton seçmemeniz önemlidir. Doğal renginize en yakın tonu seçerek daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Ülkemizde birçok kişi gibi birçok farklı bitki içeriği bulunan formüllerle, farklı renklere sahip saç boyaları yaratmak mümkün olabilir ancak sürelerine bağlı olarak renklerin zaman içinde özelliği farklılaşabilir. Bu yüzden farklı renkler oluşturmak için bir uzmandan faydalanmakta fayda vardır.

Hangi bitkisel boyayı seçmeliyim diyenlerdenseniz, doğal saç renginize en yakın tonu seçmeniz gerektiğini belirtmemiz gerekir. Saçlarınız sarıysa siyah, siyahsa sarı renge dönüştürmeniz ciddi bir kimyasal işleme maruz kalmanıza neden olacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca doğal renkleri tercih etmelisiniz.

Saç Boyası ve Kanser

Sürekli saçını boyatanlarda meme kanseri riskinin 5 kat arttığı görülmüştür. Piyasadaki dermokozmetik olmayan seri üretim ile üretilmiş saç boyaları, özellikle yüksek oranda kanserojen madde içeriğini amonyak ve diğer maddelerden almıştır. Bu durum saç sağlığını olumsuz olarak etkilediği gibi, vücut sağlığı hususunda da oldukça zararlıdır.

Yapılan deneyler, kanser etkisini kanıtlamıştır. Her ne kadar yarı bitkisel ürünler üretilmeye başlamışsa da, saç renginin açılması söz konusu olduğunda kimyasal işlem olmadan bu sonucun alınması da mümkün değildir. Bu yüzden saç renginizi köklü bir değişiklikle açmak isterseniz ve sürekli saç boyası uygularsanız, sonuç olarak kanserojen etkiden de etkilenirsiniz.

Çeşitli kimyasal maddelere uzun süre maruz kalanların lenfoma gibi kanser türleriyle karşı karşıya kalabilecekleri ifade edildi. Bilimsel açıdan direkt olmasa da dolaylı etkileri bulunan kimyasal maddelere ne kadar az maruz kalınırsa o kadar doğru etkilerin yaşanması söz konusu olacak. Bu yüzden de sadece bitkisel kaynaklı ürünler ile sentez gerçekleştire Phyto gibi sitemizdeki diğer kaliteli markalar arasından seçim yaparak sağlığınıza değer vermenizi öneririz.

Bitkisel Saç Boyaları Nasıl Etki Ediyor?

Bitkisel saç boyaları, bitkilerin özlerinden elde edilen karışımlar kullanılarak saç rengini değiştirmektedir. Asırlardır alternatif tıp adını verdiğimiz bu uygulamalar sonucu ortaya çıkarılan boyalar, sınırlı renk alternatifleriyle olsa da doğala en yakın sonuçları vermektedir. Bitkisel saç boyası denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden olan kına gibi, farklı maddelerden üretilen özler saç boyasının bitkisel olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Phyto Saç Boyası Kullananlar

İstediğiniz rengi seçtikten sonra, uygulama için saçlarınızın kirli olmasını beklemenize gerek yoktur. Aksine kirli saçların boyanması daha başarısız sonuçlara neden olabilecektir. Saçlarınızı tarayarak bölümlere ayırmanız, daha sonra da diplerden başlayarak sürmeye başlamanız gerekir.

Saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar sürdüğünüz boyayı, 40 dakika saçınızda beklettikten sonra, temiz su çıkana kadar yıkamanız gerekmektedir. Saçınıza boya sürdükten sonra poşet geçirmek ya da ısıya tutmak gerekmez. Bu yüzden doğal bir biçimde süreyi bekleyebilirsiniz.

Saçınızı şampuanladıktan sonra iyice boyayı akıtarak, bakım kreminizi sürün. Banyodan sonra saçınızı tarayarak doğal kurumasına bırakın ve saç renginizi korumak için Phyto saç rengi koruyucu şampuan kullanın.
Daha fazla oku Daha az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.