sadsad x
asdasd

Mustela Stelatopia - Kuru ve Atopik Cilt

7 ürün

  Anne ve bebek bakımının öncü markası Mustela’nın Stelatopia serisi çok kuru bebek ciltleri için yani atopik ciltler için çözüm sunmaktadır. Formülündeki bitkisel yağlar ve katkı maddelerinde arındırılmış içerik ile bebeklerin cildinde alerjik reaksiyon ihtimalini en aza indirgeyerek derinlemesine bakım sağlar. Yoğun besleme, nemlendirme ve rahatlatma etkisi veren Stelatopia serisinde banyo yağı, özel bakım kremi, yenileyici balsam, şampuan ve yüz kremi gibi farklı formlarda ürünler bulunmaktadır. Bebeklerine bakım yaparken anneler de bu serinin ürünlerini rahatlıkla kullanabilirler.

  Mustela Stelatopia

  Anne ve bebek bakım ürünleri sektörünün tanınan ismi Mustela Stelatopia serisi ile birlikte dermatolojinin ayrıntılı konularına giriyor ve adeta kişiye özel üretim yapmış oluyor. Büyük markaların ürün koleksiyonun genişlemesi ve spesifik hale gelmesi zaten onlara duyulan güveni artıran bir olgudur.

  Atopik Cilt Nedir?

  Dermatolojide (tıpta deri hastalıkları) cilt tipleri kuru, karma, normal veya yağlı olarak ayrılır. Bunlara ek olarak bir de çok kuru cilt tipinden söz edilmektedir ki bunlar atopik cilt olarak tanımlanırlar. Stelatopia markamızın bu cilt tipi için ürettiği ve adına tescil ettirdiği özel bakım serisidir. Kuru ciltler gerilen, kızaran, yeteri nemi olmadığı için susuz topraklar gibi adeta çatlayıp çizgileşen, üzerine su değdi mi sızlayan, kaşınan ve bu yüzden pul pul dökülebilen ciltlerdir. Koruyucu cilt tabakası bu tipte zayıftır, dış etkilere karşı hassastır. Bu çeşit dış etkiler (örneğin güneş veya deterjanlar) hemen alerjik reaksiyonlar yaratırlar. Alerjenler kolayca derinin alt tabakasına sızar, vücudun bağışıklık sistemi de harekete geçer, görülen reaksiyonların nedeni budur. Çoğunlukla egzama gibi dertleri çekerler. (Bu arada cildin aşırı kuruması tiroid hastalıklarından ya da menopozdan da kaynaklanabilir. Yazımızın konusu nedenler değil, alınacak kozmetik önlemlerdir.)

  Bu önlemler içinde yeni nesil Mustela Stelatopia cilt bakım ürünleri başta gelmektedir. Çünkü kuru ciltleri her gün kaliteli nemlendiriciler ile beslemekten başka çare yoktur.

  Aşırı kuru cilt tipini yetişkinlere ait bir özellik diye düşünmeyin. Çocuklar, hatta bebekler bile bu grupta yer alabilirler. Dünyada doğan her beş çocuktan birinin kuru ciltli olduğu medikal gözlemlerin sonucu ortaya çıkmıştır. 60 yılı aşan üretim tarihi içinde kendine ait pek çok seri yaratan Mustela markası içinde yer alan kuru ciltlere özel bebek bakım ürünleri içinde;

  • Yenileyici balsamlar,
  • Özel temizleme kremleri,
  • Banyo yağları,
  • Kremli şampuanlar ve
  • Emolyent (yumuşatıcı) kremler vardır.
  • Kuruluğun çaresi yeterli nem olduğu için bütün bu ürünlerin ortak paydasının yüksek nemlendirme olduğu tahmin edilebilir.
  • Bebek bakım ürünü olarak geçse bile tüm çeşitleri anneler rahatlıkla kullanabilirler.
  • Yenidoğan bebeklerde bile (yoğun bakımdan çıkanlar dahil olmak üzere) rahatça uygulanmaktadırlar.
  • Kuru ciltlerde olduğu gibi kurumaya meyilli ciltler için de bu seri çok uygundur.

  Mustela Stelatopia Lipid –Replenishing Balm

  Mustela atopik ciltlere özel yenileyici balsam (merhem) olarak kullanıcısına sunulan bu ürün vücutta ve yüzde yaşanan aşırı kuruluklar için idealdir. 200 miligramlık şişelerde bulabilirsiniz. İçeriğin doğallık özelliği ayçiçeği oleodistilatı, candelilla cera (balmumu), gliserin, ksantan sakızı ve erik yağı gibi çeşitlerden gelmektedir. Bu zengin içerik sürüldüğü andan itibaren cildin rahatlamasını sağlar. Lipid üretimi desteklenir. (Lipidler yağda erimeyen organik bileşiklerdir ve her vücudun ayrı lipid metabolizması vardır.) Balsamın kullanılması çok kolaydır. Sabah akşam önceden temizlenmiş yüze ve vücuda uygulanır. Hafif bir masaj cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır.

  Mustela Stelatopia Cleansing Cream

  200 miligramlık ekonomik ambalajlarda piyasaya sunulan bir başka marka ürününü Mustela atopik ciltlere özel temizleme kremi olarak göreceksiniz. Tahriş etmeden temizleme özelliği sayesinde çocuklar, hatta bebekler için bile uygundur. Özel bir banyo yağı olarak tarif edilen ürün banyo suyuna eklenerek kullanılmaktadır. Temizleme kreminin esas amacı kuru ciltlerde sıklıkla görülen ve kişide çok rahatsızlık yaratan cilt döküntülerini azaltmaktır. Papatya yağı içeriğe eklenmiştir ki bu doğal madde cildi yatıştırır. (Banyo yağı tipindeki bakım ürünlerini kullanırken suya karıştırılan ve kolayca yayılan çeşitlerin bebek küvetini daha da kayganlaştıracağını lütfen unutmayınız.) Kullanımdan sonra durulanmaya gerek yoktur. Temizleme ürünü çalkalamadan suya eklenmelidir.

  Mustela kuru cilt bakımı içinde yer alan ürünlerin açıklamalarında aktif relipidasyon şeklinde bir ifade vardır. Bu lipidlerin daha aktif hale getirilmesi, cildin koruyucu bariyerlerinin doğal yollardan desteklenmesidir. Bu işlem markanın kendine özel, patenti alınmış bir uygulamasıdır.

  Mustela Stelatopia Milky Bath Oil

  Banyo yağlarının bir başka çeşidini de Mustela sütlü banyo yağı – Mustela Stelatopia milky bath oil olarak 200 miligramlık ambalajlarda bulabilirsiniz. Kullanımı temizleme kremi ile aynıdır.

  Banyo yağlarının içinde yer alan papatya yağı aynı zamanda huzursuzluk çeken bebeklerin sakinleşmesini de sağlayacaktır. Muhteviyata tatlı badem yağı da katılmıştır.

  Kuru ciltler ve atopik eğimli ciltler konusunda sağlıklı sonucun alınması için serinin ürünlerinin düzenli kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu serinin ortak özelliği yoğun nemlendirme, besleme ve ferahlatmadır.

  Kuru ciltler adeta parşömen kağıdı gibi, sanki hışır hışır olan bir yapıdadır ve bu desteğe ihtiyaç duymaktadır. Size düşen kaliteli ürün tercihidir.

  Mustela Islak Mendil

  Annelerin vazgeçilmez temizleme gereci olan ıslak mendiller Mustela ürünleri arasında vardır. Hatta çok kuru ciltler için özel üretilmiş liflerle zenginleştirilen, diğer mendillerden yüzde 47 daha kalın bir yapıya sahip, ellilik paketlerde piyasaya sunulan Mustela Stelatopia ıslak mendil markanın ürün koleksiyonu içindedir. (Bu ürünü de sanki kişiye özel bir çeşit olarak kabul edebiliriz.) Yeni doğan bebeklerde, kuvözden çıkıp hayata katılan bebeklerin günlük temizliğinde bile rahatça kullanılabilir. Bu mendiller ciltte yapışkanlık hissi bırakmaz. Bebeğin el, yüz ve bez bölgesi temizliği için idealdir. Kullandıktan sonra ambalaj kapağının sıkıca kapatılması ve mendillerin tuvaletlere atılmaması firmanın eklediği notlar arasındadır.

  Çok Kuru Ciltlerin (Atopik Cilt) Dikkat Edeceği Hususlar Nelerdir?

  Kuru ciltler, çok kuru ciltler ve bu tipe meyilli olan kişiler için, yazımızın başından beri belirttiğimiz gibi, en çok dikkat edilecek husus yüzün ve vücudun nemlendirilmesidir. Mustela nemlendiriciler sabah ve akşam temizlenmiş cilde sürülmelidir. Bundan başka güneş altında koruma sağlamadan dolaşmamaya özen gösterilmelidir. Bu konuda Mustela güneş kremleri, losyonları ve güneş sütleri yardımcınızdır. Özellikle bebeklerin çok daha hassas olan ciltleri mutlak surette güneşten korunmalıdır.

  Bu cilt tipine sahip olanlar ayrıca temizlik sırasında kimyasal içerikleri kullanmaktan kaçınmalıdırlar. Çamaşırda kullanılan deterjanlar bile onlarda alerji ve deri yanması yapabilir. Deride kuruluk sonucu oluşan çatlaklardan bakteri ve virüs girmesi, cildin tabakalarından geçerek kana karışması da muhtemeldir.

  Kuru ciltlerin genelde kalıtımsal olduğu kabul edilir. Sıcak ve kuru ortamlarda iş görenler, örneğin hemşireler, kuaförler, fabrikalarda ve madenlerde çalışanlar, sürekli güneş altında olan inşaat işçileri ve denizciler risk altındadırlar. Hamamlar gibi yoğun buharlı ortamlarda ter dökenlerde ve tropik bölgelerde yaşayanların ciltlerinde görülen kırmızı kabartılar da cildin kurumaya başladığının göstergesidir. Kuru ciltlerin gözenekleri sıkıdır, özellikle yıkandıktan sonra deri iyice gerilir ve çoğunlukla da pul pul dökülür. Erken yaşlanma bu cilt tipinin karşılaşacağı bir başka riskli durumdur.

  Genelde konu yetişkinleri akla getirse bile anlatılan bu ürünler bebek bakım ürünleridir. Hangi yaşta olurlarsa olsunlar, kuru cilde sahip olan bütün bebekler için uygundurlar.

  Nemlendirme söz konusu olduğu zaman Mustela avokado perseose olarak geçen ve yine firma tarafından patenti alınmış bir içerik olan bitki özünden de bahsetmek gerek. Avokado meyvesinin özü olan bu içerik cildin zenginliğinin korunması açısından kuru ciltlerin bakımı için geliştirilmiş bütün bebek ürünlerine eklenmiştir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.