x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Çocuklarda meydana gelen pişik, uzmanlar tarafından amonyak dermatit olarak adlandırılmaktadır. Pişik oluşumuna neden olan asıl neden olan amonyaktır.  İdrar içerisinde bulunan amonyak cilt ile temas etmesi sonucunda kızarıklık ve yanma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bebeklerin beline bağlanan bez içerisinde biriken idrar uzun süre cilt ile temas halinde kalırsa pişik meydana gelir. Çok kilolu çocuklarda normale kıyasla koltuk altında ve diz kapağında da pişik meydana gelmektedir.

Çocuklarda oluşan pişiğin en önemli nedenleri arasında uzun süre idrarın havasız kalması yer almaktadır. Yanmaya neden olan pişik bebeklerin hareketsiz kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bebeklerin altları kuru tutulmalıdır. Düzenli olarak değiştirilen bezlerin arkasından ince yağ dokusunun yıkanması gerekmektedir. Bebeklerde oluşan tahrişin önlenmesi için Mustela pişik kremleri annelerin yardımına yetişmektedir. Sürekli huysuzluk çıkartan bebeklerin rahatlaması için geliştirilmiş pişik kremleri cilde temas ettiği ilk andan itibaren yanma ve sızıntıyı önlemeye yardımcı olur. Cildin koruyucu bariyerlerini geliştirmeye destek olan Mustela pişik kremleri içeriğinde bulunan bitkisel özlerle uzun süre koruma sağlamaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış Mustela pişik kremi dermatologların annelere tavsiye ettiği ürünler arasındadır. Bebeklerin hassas cildini korumaya özen gösteren Mustela pişik kremi bebek ve çocukların mutlu ve huzurlu hareket etmelerine yardımcı olmaktadır. Pişik kremleri annelerin elinin altında bulunması gereken en önemli dermokozmetik ürünlerdendir.

Mustela Pişik Kremi Ürünleri

Mustela Tahriş ve Pişik Önleyici Bakım Kremi, yeni doğmuş ve çocukların idrar sonrası cilt yanmasını engelleyen bakım kremidir. İdrar ve dışkı bezde uzun süre kalması sonucunda cilt bariyerleri hasar görür. Bunun sonucunda ciltte kızarıklık ve yanma belirtileri başlar. Huysuzluk ve acı yaratan bu durum bebeklerin sürekli olarak ağlamasına neden olur. Mustela tahriş ve pişik önleyici bakım kremi bebeklerin huzurlu ve mutlu olmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan avokado özü ile patentlenmiş pişik kremi cildi yatıştırır. Cilt bakımında destekleyici ürünler arasında yer alan Mustela tahriş ve pişik önleyici bakım kremi kullanan annelerinde huzurlu olmasını sağlamaktadır.

Mustela Onarıcı Bakım Kremi, iyileştirici ve cildi onarmaya yardımcı olan bakım kremi tüm bebeklerin hassas cildine uyum sağlamaktadır. İdrar ve dışkı yanı sıra oluşan tüm tahrişlerin giderilmesini sağlamaktadır. Kurumuş ciltlerde meydana gelen kızarıklık ve tahrişinde yok olmasına yardım etmektedir. Yüz ve vücut bölgesinde kullanımı sağlanmaktadır. Cildin kendini yenilemesine imkân sağlar. İçeriğinde bulunan nemlendirici özelliği ile cilt bariyerlerini mümkün oldukça hızlı bir şekilde onarır.

Mustela Pişik Kremi

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.