sadsad x
asdasd

Mustela Pişik Kremi

2 ürün

  Mustela Pişik Kremi, bebeklerin cildinde oluşan tahriş ve kızarıklık problemleri için en doğal çözümlerden birini sunmaktadır. Nemlendirici ve cilt yenileyici özelliğiyle tahriş olmuş bölgeleri onaran ve klinik olarak kanıtlanmış etkinliğe sahip Mustela ürünleri, ciltleri son derece hassas olan bebekler için bez değişimi sürecini keyifli bir hale getirmektedir. Bu süreçteki yanma ve kızarıklık sebebiyle huzursuz anlar yaşayan bebeklerin sorunlarını parfüm ve paraben ilavesiz içeriği ile rahatlatan Mustela Pişik Kremi dermatologlar tarafından da önerilmektedir.

  Mustela Pişik Kremi

  Bebeklerin her zaman karşılaştığı dertlerden biri de pişiklerdir. Özellikle sıcak havalarda bu sıkıntıyı yaşamamış anne ve bebek neredeyse yoktur. Mustela pişik kremi özenli formülü ile bu konunun çözümünde size yardımcı olacaktır.

  Pişik Nedir?

  Candida albicans olarak bilinen bir mantarın neden olduğu pişik, bebeklerde kolayca çözülen bir cilt sorunudur. Bu mantar bebeklerde daha sık görülür, çünkü bu mikroskobik canlı altı bağlı bebeklerin kaka ve idrarından beslenir. Popo kısmındaki sıcaklık ve nem arttıkça mantar da çoğalır, geçmesi de zaman alır. Bebeğin kalça kısmındaki deride kızarıklıklar varsa ve mantarın yoğunluğuna bağlı olarak bu kızarıklıkların üzerinde beyazımsı bir su toplanmışsa bebeğin pişik olduğu söylenir. Çok ileri vakalarda deri kabarır ve soyulur, bebek de sürekli ağlar.

  Pişikleri engellemek için neler yapılır sorusunun en bilinen tedbiri ise bezin sıkça değiştirilmesidir ama Mustela pişik kremleri kullanmak da bebeği çok rahatlatacaktır. En sık görülen yaş dönemi olan dokuzuncu ve on ikinci aylarda bebeğinizin bez bölgesine bolca sürmeyi ihmal etmeyiniz. Diş çıkarma dönemlerinde de pişik oluşumunda artış görülebilir.

  Konuya ek olarak pişiğin zaman zaman yetişkinlerde de görüldüğünü söyleyebiliriz. Çoğunlukla sürtünmeden kaynaklanan bu durum vücudun kıvrımlı bölgelerinde oluşur. Yatalak hastaların sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Zaten yetişkinlerde pişik genelde çevresel şartlar sonucu görülür. Islak, sıcak ve havasız kalan deri sonuçta böyle bir tepki verir.  Alınan önlemlere rağmen geçmeyen yetişkin pişikleri artık kronik hale gelmiş demektir ve bir cilt rahatsızlığıdır.

  Pişiklere karşı yapılacaklar konusu merak edildiğinde bir sürü ev yapımı reçetenin öğütlendiği görülüyor. Bu kadar uğraşmaya hiç gerek yok. Mustela bebek bakımı ürünleri arasında çok kullanılan pişik kremi sorunun çözümü hakkında sağlıklı ve pratik bir çözüm sunmaktadır. Ebeveynlerin aklına hemen içerik konusunun gelmesi de normaldir. Marka bebeklere özel ürünlerinde zaten bu konuyu sürekli göz önünde tutmaktadır. Kozmetik üretim içinde yer alan çeşitlerin içerikleri bugün yüzde doksanları geçen oranda bitki özlerine dayanıyor. Özellikle Mustela bebek ve çocuk bakımı ürünleri söz konusu olduğunda bu oranın yüzde 98’leri bulduğunu göreceksiniz.

  Örneğin bu alanda ilk sırada yer alan özel bir ürün yakından incelenebilir.

  • Mustela Vitamin Barrier Cream 1.2.3

  Dünyaca ünlü Mustela pişik ve tahriş oluşumunu önleyici bakım kremi size 100 miligramlık ambalajlarda sunulmaktadır. Her bez değişimi sonrası bebeğin popo kısmına bolca sürülmelidir. Daha önce de belirtildiği gibi ürün yüzde 98’lik doğal bir içerik ile hazırlanmıştır. Mustela markası kendi laboratuvarlarında yaptığı ayrıntılı dermatolojik testler sonucu yarattığı avokado meyvesi ekstresinin patentini almıştır ve bu bileşiği hemen her ürününde kullanmaktadır. Avokado (persea gratissima) cildi besleyen, nemlendiren, koruyucu bariyerlerini güçlendiren bir meyvedir. Bu meyveden yapılan bileşik ve meyvenin doğal yağı pişik kremleri içindeki etkin maddedir. Ayrıca gliserin, ayçiçeği tohumu yağı (helianthus annuus), balmumu (cera alba), cildi koruyan çinko oksit ve alkasya oxeoline muhteviyatın diğer bileşenleridir.

  Siz evde ne kadar uğraşırsanız uğraşın, böylesi etkin bir karışımı elde edemezsiniz. Kaliteli ve dünyaca tanınan kozmetik markalarına, özellikle Mustela pişik ve tahriş kremi tarafından yaratılan benzersiz korumaya güvenin. Üstelik krem yeni doğan bebeklerde bile rahatlıkla kullanılacak yapıdadır. Parfüm, phthalate, phenoxyethanol ve paraben gibi katkı maddeleri kullanılmamıştır. Bu durumda annelerin aklına bu kez de peki nasıl bozulmuyor sorusu gelebilir. Eser miktarda kullanılan lanolin bunu sağlar. (Lanolin koyunların yapağısından elde edilen, sarı renkli bir yağdır.) Sonuçta kremin kıvamı böylece oluşmaktadır.

  Pişik kremi bir ay boyunca 120 bebeğin pediatrik denetimine dayanarak test edilmiştir. Pişiğin tekrarlama oranının bu testlerde yüzde seksen düştüğü gözlenmiştir. Aynı ürünün 50 miligramlık formu da ikinci bir seçenek olarak tercih edilebilir. Böylece yolculukta ve el çantasında krem rahatlıkla taşınacaktır.

  Markanın belirttiği bir dip notu burada yenilemek ayrıca fayda sağlayabilir. Geri dönüşüme katkı sağlanması amacıyla karton ambalajın çöp atık kutusuna, boş tüpün ise evdeki çöpe atılması firma tarafından rica edilmektedir.

  Yetişkinler ve Mustela Pişik Kremleri

  Yukarıdaki satırlarda kısaca bahsedildiği gibi pişik zaman zaman yetişkinlerin de çektiği bir sıkıntıdır. Akla hemen yatalak olan hastalar gelmektedir ama kilo sorunu olan yetişkinlerin vücutlarının kıvrımlı yerlerinde sürtünmeden dolayı pişiklerin oluşması sık görülür. Özellikle kalın bacakların üst kısımları yürürken birbirine sürter ve oluşan deri tahrişi zamanla insan acı vermeye başlar. Yanma hissi kuvvetlidir. Pudra sürülmesi hemen akla gelir ama tam bir netice alınamaz. Pudra döküldükçe dert devam eder. Pişik önleyici kremler özellikle yazları, hatta pişik başlamadan önce kullanılırsa, yaz mevsimi ve sıcak havalar çok daha rahat geçecektir. (Böylece elbisenin altına kısa tayt giymekten kurtulursunuz.) Bikini bölgesi olarak geçen kıvrımlı kısımlar, göğüs altı ve arası gibi katlanan bölgeler ve belirtildiği gibi birbirine sürten baldırlar pişik görülmesine aday yerlerdir. Bu arada Mustela pişiğe karşı krem olarak anlatılan kozmetik çeşidinin temelde bebek bakım ürünü olduğunu, yetişkinlerin derdini çözmede yeterli olamayabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu konu tıpkı saçların daha yumuşak olması amacıyla bebek şampuanlarının yetişkinlerce kullanılmasına benziyor. Kremin muhteviyatı tıpkı şampuanlar gibi, bebek ciltleri esas alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden yetişkinlerde beklenen olumlu sonuç için yeterli olmayabilir.

  Bebeklerde Bez Değişimi

  Annelerin hayatında normal bir hale gelen bez değişimi eğer bebek huysuzluk ediyorsa zorlaşmaya başlar. Ama bebeğin huysuzlaşmasının mutlak bir nedeni vardır. Yoksa normalde bez değişimi bebeğin keyif aldığı dakikalardır, poposu açık kaldıkça hoşuna gider. Hassas bez bölgesi için uygun bakım ürünleri kullanıldıkça ufaklık rahatlayacaktır. Örneğin pişikten dolayı canı yanan ve kaşınan bebek, kremler sürüldükçe ferahlayacaktır. Sonuçta her iki taraf için de bez değişimi mutlu iletişim dakikaları olabilir. Bu arada temizlik için ıslak mendillerin çoklukla kullanıldığı görülmektedir. Eğer bebeğin kalça bölgesinde pişikler başlamışsa bunlar için bu ıslak temizleme mendillerini kullanmayınız, canını daha çok yakarsınız. Bebeğe özel pişik kremleri Mustela güvencesiyle bu gibi durumlar için, hatta pişikler oluşmadan önce kullanılsın, bebekler rahat etsin diye var.

  Mustela Pişik Kremi ve Cilt Bariyerleri

  Dermatoloji ve bebek bakımı gibi konularda sık sık bariyer kelimesinden de söz edilmektedir. Pek de bilinmeden kullanılan bu ifade cildin suyu tutması ile ilgilidir. Böylece vücutta su kaybı önlenmiş olur, iç organlar da kuruyup kalmazlar. Çünkü bildiğiniz gibi insan vücudunun neredeyse yüzde sekseni sudur. Cilt yapısı da her zaman için neme muhtaçtır.

  Cilt bariyerleri ayrıca vücudumuzu dış etkilerden korumaya yarar ki mikroorganizmalar ve güneş ışınları bu dış etkilerin içinde başta gelir. Epidermis olarak isimlendirilen cildin en üst katmanının en üstü cildimizin fiziksel bariyerlerini kapsayan Stratum Corneum’dur ve zengin bir hücre ve yağ tabakasından oluşur. Cilt bariyerleri kesinlikle estetik bir konu değildir, hayati önem taşıyan bir dermatoloji konusudur.

  Mustela ürünleri gibi kaliteli kozmetik üreticileri bu yüzden neredeyse her ürün tanıtımında cilt bariyerlerinden söz ediyorlar. Konu bebeklerin hijyeni olduğunda bu husus daha da önem kazanıyor.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.