sadsad x
asdasd

Makyaj Bazı ve Sabitleştiriciler

76 ürün

Her kadın yaptığı makyajın cildinde pürüzsüz ve kalıcı olmasını ister. Fakat bazı sebeplerden dolayı bu etkiye sahip olmak pek de mümkün olmaz. Bu nedenle makyajın kalıcılığını arttıran ürünlere ihtiyaç duyulur. Bu ürünlerin başında ise makyaj bazı ve sabitleyici ürünler gelmektedir.

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Aslına bakacak olursak makyaj bazı cildi makyaja hazırlayan temel bir üründür. Ciltteki pürüzleri giderir, yağlanmayı kontrol altına alır ve makyajın kalıcılığını sağlar. Ten makyaj bazı ve göz makyaj bazı olarak kendi arasında çeşitliliğe ayrılmaktadır.

Ten Makyaj Bazı

Her kişinin cilt tipi ve problemi farklıdır. Cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi makyaj ve baz ürünlerinde cilt tipi son derece önem taşır. Etkili bir sonuç ve profesyonel uygulama için cilt tipine uygun makyaj bazı tercih edilmelidir. Peki cilt tipine göre baz tercihi nasıl olmalıdır? Gelin birlikte inceleyelim.

Yağlı Cilt: Bu cilt tipinin yaşadığı en büyük sorunlardan biri fazla yağlanma ve gözenektir. Yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen makyaj bazları ciltteki yağlanmayı kontrol altına alır, gözenekleri küçültür ve cilde mat bir görünüm kazandırır.

Kuru Cilt: Bu cilt tipi kuruluk ve gerginlik problemiyle karşı karşıyadır. Fondöten veya pudra uygulandığı zaman cilde eşit bir şekilde dağılmayabilir ve parça parça bir görünüm sağlayabilir. Bu sebeple kuru cilde sahip kişiler nemlendirici makyaj bazı tercih etmelidir. Cildi nemlendiren ve canlandıran ürünler makyajında daha ışıltı görünmesini sağlayacaktır.

Normal Cilt: Bu cilt tipine sahip kişiler makyaj bazı seçiminde özgürdür. Cildinde istediği etkiye göre seçim yapabilirler. Örneğin mat bir görünüm istiyorsa matlaştırıcı baz, daha ıslak ve canlı bir görünüm istiyorsa nemlendirici baz kullanabilirler.

Göz Makyaj Bazı

Far bazı ve maskara bazı olarak kendi arasında ikiye ayrılmaktadır.Far bazı; göz kapağındaki yağlanmayı kontrol altına alarak farın göz kapağında topaklanmasını engeller ve akma dağılma yapmadan gün boyu kalıcılığını korur. Maskara bazı ise kirpikleri besleyerek daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar. Takma kirpik etkisi yaratır.

 Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

 Öncelikle temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır. Makyaj yapmadan önce cilde sürülmeli ve bir iki dakika beklendikten sonra makyaj uygulamasına geçilmelidir.

Dünyaca ünlü Flormar, Maybelline, Missha, Jane Iradele, Essence ve daha bir çok markanın kapatıcı ürünlerini Dermokozmetika’da bulabilir, uygun fiyat hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.