sadsad x
asdasd

Listerine

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
16 ürün

  Diş sağlığı her birey için önemlidir. Kirli, sarı ve kötü kokan ağız pek çok kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Bu nedenle ağız sağlığının düzenli şekilde kontrol edilmesi gerekir. Listerine sıvı ağız bakım ürünü, diş hekimlerinin sıklıkla tavsiye ettiği temizlik sağlayan bir üründür.

  Modern tıbbın başlangıç dönemlerinde temellerini atmıştır. 130 yıldan daha fazla bir geçmişe sahiptir. 1860 senesinde Sir Joseph Lister, çalışmalarına başlamıştır. O dönemlerde insanlar ağız ve tıp konusunda Louis Pasteur’ u dinliyorlarmış, ortaya attığı teoriler görünmeyen bakterilerin vücut sağlığını olumsuz olarak etkilediği yönündeymiş, bu mikroplar ayrıca birçok enfeksiyonunda nedenleri arasında yer aldığını belirtmektedir.

  1865 yılında Sir Joseph Lister, havada dolaşan pulverize antiseptik ile temizlenmiş bir odada ameliyat yapan ilk cerrahtır. Ölüm oranının düşmesinde önemli rol oynamaktadır. Daha sonraki yıllarda çalışma faaliyetleri ile bağlantılı olarak konferans sonrası Lister, iki adamın yarattıkları çalışmaları dikkatini çeker ve bu Listerine markası adına önemli bir adımdır. Joseph Lawrence, Lister’ in çalışmalarından esinlenerek kendi laboratuvarlarında yeni bir formül tasarladı ve bu formüle Listerine ismini verdi. Eczacı olan Jordan Wheat Lambert ile bir olup Lambert Pharmaceutical Company’ i kurdular.

  Yeni kurulan bu firmada, ameliyathanelerde dezenfektan, kazalarda da yaraları temizleyici su olarak kullanılan Listerine ürününü hazırladılar ve kullanıcıların hizmetine sundular. Günümüzde ağız bakım suyu olarak kullanılmaya başlandı. Günlük kullanılan ağız bakım suyu, diş temizliğinin yanında hijyen amaçlı olarak destek olmaktadır. 2008 yılından bu yana Listerine ağız gargarası Türkiye’ de satışa sunulmaktadır.

  Listerine Ağız Bakım Suyu Ürünleri ve Özellikleri

  Listerine Teeth & Gum Defence: Günümüzde diş fırçalamak doktorların tavsiyesi üzerine yapılması gereken öncelikli kişisel bakım uygulamaları içinde yer alır. Listerine ağız gargarası Nane aromasıyla diş ve diş etlerinde biriken kir, plak ve bakterilerin sterilize olmasını sağlar. Etkili biçimde temizler ve koruma konusunda kullanıcıların yardımına koşmaktadır. Nefesi tazeler 24 saat boyunca etkisini kaybetmez.

  Cool Mint: Sadece dişleri fırçalamak gün içinde ağız temizliğinin yapılmasında eksik kalabilir. Destekleyici ve güçlü etki yaratan yardımcı ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için Listerine ağız gargarası diş ipi veya fırçanın uzanamadığı her bölgeye kolaylıkla ulaşır. Naneli tadı, ağız içinde etkisini 24 saat boyunca hissettirir. Hoş koku bırakır. Leke ve tartar oluşumunu azaltır. Dişleri fırçalıktan sonra çalkalanarak uygulanır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.