Menü
Hesabım
Göster
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sepetim

Lierac Sunific - Güneş Serisi

Filtrele

Kategoriler
Seçilen Filtreler
Filtre-Sil {{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Lierac Güneş Kremi

Sevgili güneşimiz dünyamızın hayat kaynağıdır. Bizi ısıtır, enerji verir, bitkileri büyütür. Ama korunmasız olarak altında fazla kalırsanız da canınızı yakar, cildinizi tahrip eder, kurutur. Bu yüzden güneşin tadını çıkarmak için Lierac güneş kremi kullanmak en iyi çözüm olacaktır.

Güneş ve D Vitamini

Vücut metabolizması ismiyle adlandırılmış o harika sistemin çalışması için çok değişik bileşiklere, örneğin vitaminlere, minerallere ve tabii ki en başta suya ihtiyaç var. Bu bileşikler içinde sayılan vitaminler grubuna dahil D vitamini vücutta kalsiyum ve fosforun emilmesini sağlıyor.

Kalsiyumun önemini herkes duymuştur. İskelet sistemimizin ve dişlerin temeli kalsiyumdur. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için son derece gerekli bir mineraldir. D vitamininin görevi vücutta kalsiyumu düzenlemek ve denetlemektir, onun sayesinde kalsiyum emilir ve kemiklere gider. Eksikliği çocuklarda raşitizm denilen eğri bacaklara neden olur. Yetişkinlerde de çeşitli kemik yetersizliği hastalıkları yaratır. Bu vitamin yağda çözülen bir bileşiktir.

Ve D vitamininin yüzde 80’i güneş ışınlarından gelir. Bu gerçekten harika bir işleyiştir.

Güneş altında özellikle Mart ve Ekim ayları arası günde 15 dakika koruma almadan güneşlenmek D vitamininin vücuda katılması için yeterlidir. Fakat bu güneşlenmeyi lütfen ışınların dik geldiği 11:00 ile 16:00 saatleri arasında yapmayın. Ya da bu saatlerde güneşe çıkacaksanız Lierac güneş kremleri güvencesini kabul edin. Yoksa ne olur sorusunun yanıtı giderek korkutucu hale geldi. Atmosferdeki ozon tabakası delindi, artık güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarına çok daha fazla muhatap oluyoruz. Bu da son yıllarda çok artan cilt kanserlerinin en büyük nedenini oluşturuyor. Yoksa ne olur mu demiştiniz?

UVA ve UVB olarak gruplanan ultraviyole ışınlarından UVA daha derin cilt katmanlarına bile geçebilen bir yapıdadır. UVB ise derinin üst kısımlarına hasar verir. Siz sıcaktan bunalıp terlersiniz, cildiniz ise adeta kavrulur. Siz gölge yer ve serin içecek ararken cildiniz de güneş korumalı ürünlerin korumasına ihtiyaç duymaktadır. Zira ultraviyole ışınları onlar tarafından filtrelenecektir.  

Ayrıca bu hasar verme işlemini yaza mahsus bir olay sanmayınız. Kış mevsiminde de cildinizi korumanız gereken zamanlar oluyor.

Güneş Erken Yaşlanmanın Nedenidir

Güneşin altında korunmasız dolaşırsanız kısa vadede cilt yanığı olursunuz, uzun vadede ise yaşlanırsınız. Açık havada sürekli çalışanların dertlerinden biri cildin nemini kaybederek kuruması, kırışması ve erkenden yaşlı bir görünüm almasıdır. Fakat güneş koruyucuları ile birlikte seçkin eczanelerde kolayca bulabileceğiniz Lierac yaşlanma karşıtı bakım ürünleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Lierac Güneş Korumalı Ürünlere Genel Bakış

Bahsettiğimiz serinin ürünleri gibi Lierac güneş koruyucular da krem, losyon, sprey ya da güneş sütü gibi formlarda üretilmişlerdir. Diğer muadil ürünlerde olduğu gibi markamızın ürünleri üstünde de SPF yazısı ile rakamdan oluşan bir ibare vardır. Bu güneş koruma faktörünün (sun protection factor) gücünü gösterir. Bazı yanlış anlaşılmaları önlemek için bu rakamların güneşte kalma süresi ile ilgili olmadığını yenilemekte fayda var.

Konu çocuklarımızı da ilgilendiriyor. Onlar güneşten özellikle korunmalılar. Sadece çok sevdikleri deniz kenarlarında ya da yüzme havuzlarında değil, pikniklerde, çocuk parklarında hatta araba yolculuklarında bile çocuklarınızı fazla güneşten koruyun. Çünkü UVA ışınları camlardan da geçer.

Bu genel hususlar içinde cilt tipine uyun güneş korumalı ürün seçmek, güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce ürünü vücudun açıkta kalan terlerine sürmek ve özelikle çocuklarda iki saatte bir ürünü yenilemek verilen öğütler arasındadır. Bronzlaşacağım derken lütfen cilt sağlığınızı tehlikeye atmayın. Lierac güneş korumalı ürünler sizi bu tehlikelerden uzak tutmak için hazırlandı.

Artık yaz aylarında plaj çantanızdan kendiniz ve aileniz için eksik etmeyeceğiniz Lierac güneş korumalı ürünler serisi daha yakından tanınabilir.

Lierac Güneş Korumalı Sunissime&Sunnific Serisi Ürünleri

Markamızın bu kategorisi Lierac Sunisisme serisi ürünler üzerine kurulmuştur.

  • Sunissime yaşlanma karşıtı enerji veren güneş sütü,
  • Sunissime güneş korumalı ve çeşitli faktörlü kremler,
  • Yüz ve dekolte bölgesini koruyan ve nemlendiren kremler bu serinin içindedir.
  • Güneş sonrası yüz ve vücut bakımı ürünlerini de Lierac markası güvencesinde bu seride bulabilirsiniz.

Lierac Sunissime Energizing Protective

Vücut için yaşlanma karşıtı enerji veren Lierac güneş sütü 50 faktör korumalıdır ve 150 mililitrelik hacmiyle pratik kullanım sağlayacaktır. Paraben veya silikon gibi katkı maddeleri yoktur. Çeşitli bitki özlerinin yağları ile zenginleştirilmiştir ki aloe vera bu bitkilerin içinde en tanınmışıdır. Yeşil renkli, kenarları tırtıklı ve üçgen biçiminde sivri yaprakları olan bu bitkinin içinde 75’den fazla bileşen vardır ve çok uzun yıllardır kozmetik sektörü tarafından hammadde olarak doğal içeriklere katılmaktadır.

Lierac doğal içerikleri hakkındaki açıklamalar kahverengi cilt lekelenmelerine karşı canavarotu bitkisinin de kullanıldığını belirtiyor. Bu çeşit doğal özler markanın doğallığa yönelik üretim anlayışını destekliyor.

Yüksek güneş koruması sağlayan Lierac ürünleri kategorisinde vücut için yaşlanma karşıtı enerji özelliğine sahip diğer çeşitler güneş sütleridir. 15 faktör güneş koruması olan sütler genel olarak 150 mililitrelik ölçülerde kullanıcılara sunulmuştur. Lierac güneş sütleri bütün cilt tipleri için uygundur. Bu çeşidin dekolte bölgesini koruyan ürünler olduğunu da eklemek gerek.

Güneş Korumalı Ürünler ve Nemlendiriciler

Bütün cilt ve vücut bakımı ürünlerinin ortak özelliği olan nemlendirme fonksiyonu güneş korumalı ürünlerde de yüksek derecede vardır. Böylece teninizde sağlıklı bir bronzlaşmayı da yaşayabilirsiniz. Bu ürün koleksiyonunun güneş öncesi bakım ürünleri şeklinde sınıflandığı gibi aynı zamanda bronzlaştırıcılar ve güneş sonrası bakım ürünleri olarak da kategorize edildiği görülüyor. Ürün seçimini kolaylaştırmak için yapılan bu sınıflama bir yanıyla nemlendiricilere bir yanıyla yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine bağlanıyor. Çünkü her zaman belirtildiği gibi bütün cilt ve vücut bakımı ürünlerinin ortak özelliği olan nemlendirme fonksiyonudur.

Güneş Korumalı Ürünler ve Bebekler

Güneş korumalı ürünler kadın erkek farkı olmaksızın herkes için hazırlanmıştır. Bazen çocuklar için üretilen seriler de görebilirsiniz. Altı aydan sonra bebeklere güneş kremi veya sütü sürülebilir. Bu cilt uzmanlarının ortak önerisidir. Fakat bebekler zaten güneş altında bırakılmazlar, bunun süresini lütfen birkaç dakikadan fazla tutmayınız. Plajda kovası küreği ile oynayan tatlı bebek fotoğrafları uzun süre güneş altında kalmayı işaret etmez.

Bu ürünler hakkında yazılan yazılarda kimyasal ve fiziksel koruma sağlayan çeşitler şeklinde bir ifadeye de rastlayabilirsiniz. İddialara göre mineral katkılı olanlar deri içine fazla nüfuz etmiyor ve sanki tişört giymiş gibi sadece fiziksel koruma sağlıyor. Sıcak yaz günlerinde öncelikle tatilinizin keyfini çıkarın ve fazla kafanızı karıştırmayın. Lierac güneş korumalı ürünler serisi her bakımdan görevini tam olarak yapacaktır. Kimyasallık konusu kozmetiklerde doğal içeriklere yönelerek aşılmıştır. Plaj çantanıza koymanız ve güneşe çıkmadan yarım saat önce ailenin tüm bireylerine sürmeniz yeterli olacaktır.

Daha fazla oku Daha az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.