sadsad x
asdasd

Güneş

364 ürün

Güneş ışınları vücudumuzun D vitamini ihtiyacını karşılamakla birlikte uzun süre bu ışınlara maruz kalmak cildi yıpratıp zarar verir. Güneşten yayılan zararlı UV ışınları özellikle yaz aylarında daha fazla hissedildiğinden güneş koruyucu kremlerle önlem almak gerekmektedir. Bu koruyucular yaz aylarında ve hassas ciltler için mümküne kış aylarında da mutlaka kullanılmalıdır. Böylece ciltte güneş kaynaklı erken yaşlanma, lekelenme, çillenme ve kırışıklıkların önüne geçilebilir. Cilt yapınızı belirledikten sonra Avène, Bioderma, Coppertone, Daylong, La Roche-Posay, Solante, Lierac ve daha pek çok alanında güçlü markayı sunan Dermokozmetika’da bebekler ve çocuklar için de özel geliştirilmiş güneş koruyucular bulabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde korunarak bronzlaşmak için de yüksek koruma faktörlü bronzlaştırıcı yağ ve sprey seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Güneş Kremi ve Güneş Koruyucuları

Hayat kaynağımız güneştir sözü ilkokul eğitiminden beri kulaklarımızdadır. Gerçekten de dünya gezegeni sakinleri olarak ısımızı ve ışığımızı yıldızımız Güneşten alırız. Ama büyüklerin söylediği gibi aynı zamanda her şeyin fazlası fazladır ve güneşten gelen ışığın altında yeterinden çok kalırsak bu kez hayat kaynağımız cildimiz üzerinde ultraviyole ışınları (UV) olarak bilinen zararlı etkilerini göstermeye başlar.

Yaz mevsimi gelip deniz sezonu açıldığında cilt hastalıkları uzmanlarının özellikle öğle saatlerinde, "güneş ışınlarının dik geldiği zamanlarda dışarı çıkmayın” diye yaptıkları uyarıların nedeni budur. Güneş sağlıklı bir vücut için gerekli olan D vitaminin en büyük kaynağıdır, ama bu amaçla güneşlenme süresinin uzun olmasına gerek yoktur. Güneşe çıkarken cildin her zaman için korunması en iyi çözümdür. Cilt bakımı konusu içinde yer alan güneş koruyucu ürünler de cildinize yakışacak değerde ve kalitede olmalıdır.

Güneş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bu soruya yanıt olarak pek çok kişinin aklına öncelikle güneş kremleri gelir. Plaj çantalarının içinde mutlaka yer alan güneş kremleri aynı zamanda koruyucu faktör sayısı ile yaz sohbetlerinin ve alışverişlerinin içinde sıklıkla konuşulur. Sadece konuşulmakla kalmadan, kaliteli bir güneş kreminin güneş altında cildi güneş ışınlarını geri püskürterek koruduğu bugün kesinlikle doğrulanmış bir gerçektir.

Özellikle ciltleri daha hassas olan çocukların yaz mevsiminde mutlaka güneş kremi koruması altında dışarı çıkarılması gerekir. Farklı markaların güneş koruyucu ürünleri, dermatolog imzalı gerçek korumayı sağlayan kaliteli ürünlerdir ve cilt sağlığının gerekli malzemesidir. Güneş bakım ürünleri arasında nemlendirme amaçlı kullanılan güneş losyonları, güneşlenme sonrası cildin kaybettiklerini geri veren güneş sonrası kremleri ve yağları ile sağlıklı bir güneşlenme sağlayan bronzlaştırıcılar da vardır. Saydığımız bütün bu ürün çeşitleri farklı dermokozmetik markalar ile her yaştan insanın ihtiyacını karşılamaktadır.

Güneş koruyucu ürünler krem, sprey, pudra ve nemlendirici formlarda kişinin ihtiyacına uygun olarak tercih edebileceği çeşitlilikte sunulmaktadır.  Dermokozmetik Ürünler arasında testleri yapılmış ve her tür cilt için uygun olan Bioderma güneş kremi ve La Roche Posay Güneş Kremi etkili ürünlerdir. Bu konuda kullanılabilecek  diğer seçenekler arasında ise Vichy güneş kremi,  Hamilton Güneş Kremi ve Solante Pigmenta  koruyucu ürünlerdir.

Güneş Korumalı Ürün Seçimi

Güneşe çıkarken güneş kremi sürün denir ama bu ürünlerin seçiminde dikkat edilecek hususları da konu içinde belirtmek gerek. Her cilt yapısı biyolojik açıdan farklıdır. Genelde kuru, yağlı ve karma ciltler olarak üç grupta toplanır. Farklı markaların güneş cilt bakım ürünlerini alırken de bu ayrımı unutmayın, ancak cilt tipine uygun ürün seçerek istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Güneş kremleri, güneş yağları ve bronzlaştırıcı  seçimi yapılırken de doğal olarak cilt tipine göre yapılacaktır. Örneğin cilde yağını veren sebum enziminin çok olduğu yağlı cilt tipleri doğal olarak yağlı kremlere ihtiyaç duymazlar. Bu üçlü ayrımdan başta ciltte akne oluşumu, kırışıklık, lekelenme ve gevşeme gibi sorunlar da görülebilir. Sahip olunan şikayete göre ürün seçmek her zaman için mantıklıdır.

Çok satan veya arkadaşlardan duyulan cilt bakım ürünlerini kullanmak yerine kendi cilt tipinize uygun ürünü seçmek hem genel cilt bakımında hem de güneş korumalı ürün seçiminde dikkat edilecek noktalar arasında ilk sırada gelir. Nemsizlik, sıkılık kaybı, kızarıklıklar, koyu halkalar sıklıkla görülen diğer cilt şikayetleridir.

Güneş bakım ürünleri her cilt tipine uygun olarak bulunmaktadır. Cilt bakım ürünü seçerken aynı zamanda istenen etkiye göre de seçim yapılabilir. Yaşlanmaya karşı (anti-aging), kapatıcı etkisi olan, leke karşıtı, sivilce karşıtı, temizleyici veya nemlendirici gibi daha bir çok ürün çeşidinin arasından cilt yapınıza uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Sonuçta cilt bakımına başlamak için önce cilt yapısını tanımak sonra da uygun güneş koruyucu ürünler içinden uygun olanı seçmek gerekiyor.

Temizlenmiş ve hazırlanmış cildinize yapacağınız uygun makyaj için de dermokozmetik ürünlere her zaman güvenebilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Ürünler

Güzellik anlayışı çağlara göre değişse bile genelde beyaz tenlere övgüler sıralanır. Fakat son bitirdiğimiz yüzyılla birlikte özellikle siyahi mankenlerin moda dünyasında isimlerini duyurması ve onların çikolata rengi ciltlerinin cazibeli görünüşü tende bronzlaşmayı öne çıkardı.

Plajlarda ve havuz kenarlarında yatıp saatler boyu güneşin altında kalmak artık hiç tercih edilmiyor. Bunun yerine şimdi daha bilinçli güneşlenme tercih ediliyor ve böylece ciltte bronzlaşma sağlanıyor. Bilinçli güneşlenmenin yolu ise bronzlaştırıcı cilt ürünleri kullanmaktan geçiyor. Cilt bakım ürünleri içinde gruplanan bronzlaştırıcılar o güzel çikolata rengi teni bütün bir yaz boyu size sağlayabilir.

Doğal bronzlaşma sağlayan cilt ürünleri sizin de teninizde yeni bir rengi taşımanızı sağlayabilir. Yaz boyu kendi tarzınızı cildinizde yaratabilirsiniz. Bronzlaşma kremleri gerekli ürünü kullanarak ten renginin esmerleştirilmesine, yüzünüzde ve vücudunuzda  göz alıcı bir güzellik yaratmanıza yardımcı olur.

Doğal bronzlaşmayı sağlayan kozmetik ürünler cilt tipine uygun olarak seçilerek makyaj malzemeleri ile birlikte kullanıldığında kadınlara yepyeni bir görünüm sunmaktadır.

Dört Mevsim Güneş Koruması

Güneş korumalı ürünlerin sadece yaz aylarına özel bir cilt bakım ürünü olduğu söylenemez. Hassas ciltlerin kışın bile bu ürünü kullanabileceği  dermatologlar tarafından açıklanmaktadır. Şüphesiz bu mevsimdeki korumada daha az miktarda güneş kremi kullanılır. Koruma kullanılırsa güneşin neden olduğu lekelenmelerin, kırışıklıkların veya çillenmelerin önüne kış güneşi altında dolaşırken bile geçilebilir.

Güneş bakım ürünlerini yaz aylarında sadece plajda veya havuzda değil, balkonlarda otururken, bahçelerde çalışırken veya araba sürerken yolculukta bile kullanmak gerek. Güneş kremi veya losyonların güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürülmesinin ve iki saatte bir yenilemenin ise çok daha iyi olacağı belirtilmektedir. Böylece cildin ürünü emmesi için yeterli süre verilmiş olur.

Güneşli havalarda nemlendirici cilt bakım ürünleri kullanımı ise her mevsim yapılmalıdır çünkü insan vücudunun suya ihtiyacı olduğu gibi cildin de dört mevsim nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Çantanızda tercih ettiğiniz markada bir güneş koruyucu krem bulundurmanız, güneşin olduğu her an cilt bakımınızı yapmanızı da sağlayacaktır.

Yetişkinler gibi çocuklar da güneş kremleri ve koruyucular hakkında doğal olarak ayrı bir özeni hak ediyorlar. İşin uzmanları altı aydan önce bebeklere bu ürünlerin sürülmemesini, sonrasında ise mutlaka doktora danışılarak kullanılmasını belirtiyorlar.

Neden Cildinizi Güneşten Korumalısınız?

Cilt bakımı içinde geçen ve her zaman yenilenen “Teninizi güneşten koruyun” sözü sadece güzellikle veya yaşlanmayı geciktirmekle ilgili bir öneri değil. Konu ne yazık ki her yıl giderek artan kansere yakalanma oranları ile birebir bağlantılıdır.

Kanser hastalığı bugün Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyada en çok ölüme sebebiyet veren hastalık olarak kabul edilmiştir. Deri kanserlerinin en büyük nedeniyse direkt olarak güneş ışığına yoğun miktarda maruz kalmaktır. Özellikle açık tenli, açık göz rengi olan ve cildinde kolaylıkla güneş yanığı oluşan kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Çocukluk çağında güneş yanığına maruz kalmak da cilt kanserinin başlıca nedenleri arasında sayılıyor. Doktorlar yaz mevsiminin sıcak geçtiği yerlerde en az 50 faktörlü güneş kremlerinin ve diğer koruyucuların kullanılmasını öğütlüyorlar. Cilt tipinize uygun olan güneşe karşı yoğun koruma sağlayan cilt bakım ürünlerini sadece güzellik ve bronzlaşma amaçlı değil, sağlık açısından da kullanmak doğru seçim olacaktır.

Seçtiğiniz markaların güneş koruma ürünlerini kullanarak, cildinizin UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasını sağlayabilirsiniz. Farklı cilt sorunlarına uygun olan antialerjik ve atopik cilt koruyucu ürünlerle aşırı hassasiyet gösteren ciltlerin dahi güneşe karşı daha dayanıklı olması mümkün olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.