x

Mevsimlerin değişmesiyle cilt kendini yaz sıcaklarına bırakır ve gevşer. Güneşin yarattığı zararlı ışınlardan kendini koruyamayan cilt yüzeyi savunmasız kalır.

Yaz aylarında her insan deniz güneş kum hayali kurmaktadır. Güneş altında uzun süre kalmak hem faydalı hem de zararlı olduğunu varsayarsak yazın yeryüzüne gelen UVA/UVB ışınlarından cildi korumak gerekmektedir. UVAUVB yazın ve kışın cilde temas eden zararlı ışınlardır.

İnsan sağlığı için güneş ışınlarına ihtiyaç vardır. Dışardan alınan D vitamini kemiklerin gelişiminde etkin rol oynar. Özellikle yeni doğan bebeklerin hassas ciltlerinde ihtiyaç duyulan bu vitamini alması gelişimi için önemli bir etkendir. Yetişkin insanların ise güneş altında kalarak bronzlaşmaya çalışması aslında cildin verdiği bir tepkidir. Ciltte oluşan renk değişiminden korunmak gerekmektedir.
Tüm cilt tiplerine uygun olarak seçilen güneş koruyucular hem cilt bakımı hem de vücut bakımı için ayrıca yarar sağlamaktadır. Nemlendirici içerikleri bulunan güneş kremleri bebekler, çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına uygundur.

Güneş altında kalınan süre, koruyucu faktörünüzü seçmenizde yardımcı olur. Cildinizin güneşte kalma sürenize uygun faktöre sahip olan güneş koruyucuyu yüz, el, kol, gövde ve bacaklara sürerek dışarıya çıkıp dolaşmanızı daha güvenli bir hale gelir. Birçok marka tarafından hazırlanmış patentli ve özel formüllere sahip olan güneş koruyucular her cilt tipine uygun olarak tasarlanmaktadır.
Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda en kullanışlı güneş koruyucular arasında yerini alır. Bu sayede güneş ışınlarının sebep olduğu çillenme, güneş lekeleri, yaşlanma ve kırışıklara engel olarak doğal koruma ve bakım sağlar.

Bilinen en iyi güneş koruyucu markaları olan Bioderma, La Roche Posay, Avene, DDF, Nuxe, Vichy Güneş ürünleri kullananlar tarafında en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

La Roche Posay Anthelios Güneş Ürünleri

Fransa’da yer alan termal su kaynağından üretilen La Roche Posay, Anthelios serisi ile güneşin zararlı etkenlerine karşı güvenli koruma sağlar. İçeriğinde termal su ve doğal bitkisel özler barındıran seri güneşin altında etkilenmeden uzun süre kalmanıza yardımcı olur. Bebek çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun olan anthelios serisi cilt yüzeyinde oluşan lekeler, kırışıklıklar ve çillenmeleri engeller. Yaşlanmayı geciktirir.

Bioderma Photoderm Güneş Ürünleri

Bioderma ürünleri doğal içeriklerle hazırlanmış biyolojiden yardım alarak ürettikleri son teknoloji koruyucu krem, losyon ve sütleriyle kullananların ilgisini çekmektedir. Yeni doğan çocukların hassas ciltlerine karşı geliştirdikleri formüller sayesinde güvenli bir koruma sağlamaktadır. Bioderma Photoderm serisi tüm ciltlere uygun olarak tasarlanmış patentli ürünlerdir. Yaşlanmanın önüne geçerek cilt sorunlarının oluşmasını engeller ve cilt kanserine karşı koruma sağlar.

Avene güneş ürünleri

Avene markası cilt bakım ürünleri yanı sıra adını güneş koruyucu ürünleri ile de kullananların dikkatini çekmektedir. Güneşin zararlarından koruyan avene güneş koruyucular cilt sorunlarında da yarar sağlamaktadır. Nem dengesini koruyan içeriği ile cildi uzun süre korur.

Güneş

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.