sadsad x
asdasd

Dermalogica Power Bright - Leke Bakımı

3 ürün

  Cilt bakımında en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi cilt lekeleridir, kadınların kâbusu olmaktadır. Güneşin zararları ışınları, dış etmenler; hava, kir, toz, yaşlanma belirtilerinden kaynaklanan lekeler, gebelik süresince meydana gelen lekeler ve dermokozmetik operasyonlardan kaynaklanan lekeler olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Ciltte oluşan bu lekeler zamanla aynaya baktıkça göze batmaya başlar. Pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler için can sıkıcı bir hale gelir. Dermalogica leke kremi özellikle hassas ciltlere sahip kişilerde etkili formül içeriğiyle sorunları çözmeye yardımcı olur.

  Dermalogica Leke Kremi

  Cilt sorunları bu kez karşımıza cilt lekeleri olarak çıkıyor. Hem çevresel hem de yaşlanma sonucu ciltte renk değişimleri, koyu kahverengi lekelenmeler zamanla görülebilir. Dermalogica leke kremi ile önceden önlem alabilir, cildinizin renk tonu üzerinde eşitlemeler yaratıp lekesel görünümleri yok edebilirsiniz.

  Cilt Lekeleri Nedir, Neden Oluşur?

  İnsan vücudu denilen harika yapının dışını kaplayan cilt dermatologlar tarafından en geniş organımız olarak kabul ediliyor. (Bu uzmanların içinde markamızın eğitimli cilt terapistleri de var.) Dermatolojiye göre epidermis olarak tanımlanan cildin en üst tabakası içinde cilde rengini veren pigmentler var ve melanin maddesi bu pigmentlerin başında geliyor. Melanin karışık yapıda bir hücre yapısı ve epidermis içinde dağılmış halde bulunuyor.

  Cildimizin doğal rengi böylece oluşuyor. Farklı sebeplerden bu melanin hücreleri belli yerlerde toplanmaya başlarsa ciltte ben, çil, yaşlılık lekeleri ve diğer renk değişimlerini oluşuyor. Bu nedenler arasında başta güneş olmak üzere çevresel etkenler ve yaş faktörü başta gelir. Büyükannenizin elinde gördüğünüz lekelenmelerin nedeni budur. Yaşlılıkta görülen deri değişimi lekeleri en fazla iki santim çapında, iki huylu lezyonlar olarak kabul edilir. Melazma olarak bilinen ve hormon değişiklikleri sonucu olanlar ise hamile kadınlarda oluşur. Günlük dilde buna hamilelik maskesi de denebilir.

  Doğum lekeleri ise farklı konudur ve anormal kan damarları nedeninden kaynaklanırlar. Bahsedilen bu doğum lekeleri sağlık açısından risk taşımazlar. Sorun genelde estetik açıdan çıkar ve kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle görünür bölgelerdeki lekeler (özellikle yüzde) kişinin görünüş bakımından rahatsız olmasına yol açabilir.

  Derideki renk pigmentlerinin beyaz renge dönüşmesi ve deri üzerinde parça parça görülen renk değişimi vitiligo, deride hiç pigment olmayıp cildin, kaşların, kirpiklerin beyaz renkli olması ise albino olarak bilinir. Fakat bu durumlar artık kozmetik çarelerin üzerine çıkan tıbbi çözümler gerektirir.

  “Kozmetik çareler” ifadesinin gerçek hayattaki karşılığını ise Dermalogica leke kremleri vermektedir. Örneğin firmanın ilgili serileri içinde yer alan ve yüksek seviyede yapılan araştırmalar sonucu elde edilen Dermalogica leke karşıtı ürün serisi bu konudaki ilk seçenektir.

  Dermalogica C-12 Concentrate

  Kısaca ton farklılıklarını azaltıcı kişisel bakım malzemesi olarak tanıtılan bu ürün Dermalogica cilt tonunu dengeleyen ve hiperpigmentasyon lekelerini azaltan serum çeşididir. 50 miligramlık tüplerde ambalajlanmıştır. Cilt tarafından kolayca emilir. Lekeleri yok edici, dengeleyici, cildin koruma bariyerlerini yükseltici ve kırışıkları azaltıcı fonksiyonları vardır. Bütün serumlar gibi besleme özelliği mevcuttur, A, E ve C vitaminlerini ihtiva eder. İçinde suni renklendirici veya koku veren madde yoktur. Sabah akşam, günde iki defa, önceden temizlenmiş yüzünüze sürünüz. (İhtiyaç varsa göğüs aralığına da sürülebilir.) Yüz serumu, yaşlanma karşıtı bakım, leke kremi gibi, hangi kategoriye bakarsanız bakın karşınıza bu ürün çıkacaktır, çünkü kendi alanının güvenilen tercihidir. Onarıcı ve renk dengeleyici etkisini bütün cilt tipleri rahatlıkla kullanabilirler.

  Dermalogica Multivitamin Power Serum

  Seride yer alan bir diğer ürünü 22 miligramlık ambalajlarda tüketicilerin beğenilerine sunulan Dermalogica olgun ve zamansız yaşlanan ciltler için serum olarak bulacaksınız. Cilt lekelerinin nedenleri arasında yaş önemli olduğu için bu çeşit bakım malzemelerinin aynı zamanda anti aging – yaşlanma karşıtı ürün serileri içinde yer alması normaldir. Vitamin katkılı serumunuz cilt bariyerlerini güçlendirecek, onu çevresel faktörlere karşı daha dirençli hale getirecektir. Çünkü yapısında vitamin moleküllerinin cildin alt katmanlarına kadar taşınması hedeflenmiştir. Böylece cilt onarılacak, beslenecek ve sıkılaşacaktır.

  Olgun cilt ifadesinin orta yaşı geçmiş ciltleri kapsadığını belirtmek gerek. Fakat ürün cilt tipi açısından bir farklılık gerektirmez, bütün cilt tipleri rahatça kullanabilir. Temizlenmiş yüze ve gene tonikler yardımıyla günlük bakımı yapılmış boyun bölgesine sabah akşam sürülmesi tavsiye edilmektedir. Bütün yüz bakım ürünlerinde olduğu gibi, ister krem, ister tonik, isterse serum olarak üretilsinler, temel amaçlardan birisi de ciltte yeterli nemlendirmeyi sağlamaktır.

  Aynı serinin bir başka ürünü Dermalogica multivitamin power firm – sıkılaştırıcı komplex krem de size 15 miligramlık tüplerde kullanacağınız bir başka vitamin katkılı, besleyici yüz bakım kremi olarak sunulmuştur. Bütün ürünlerde güneş dahil olmak üzere çevrenin cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkiler, hamileliğin getirdiği cilt lekelenmeleri ve pürüzlü görünüm ortadan kalkacaktır. Paçuli, lavanta, sandal ağacı gibi doğal bitkisel özler bu serideki kozmetik malzemelerin ortak içeriğini oluşturmaktadır. Dirseklerde, bileklerde, topuklarda sıklıkla rastlanan yaşlılık lekelerine karşı da  sağlam bir tedbir almış olacaksınız.

  Yaşlanma karşıtı bakım dendiği zaman artık duygusallık söz konusu olmuyor, moraller bozulmuyor. Çünkü günümüzün bilinçli tüketicisi kaliteli anti aging bakım ürünleriyle zamanın yıpratıcı etkisini yavaşlatmayı biliyorlar. Özellikle Dermalogica Pure Night – gece bakım kremi cilde sürekli ihtiyaç duyduğu nemi gece boyu sağlıyor, ona tıpkı sulanan çiçekler gibi canlılık veriyor. (Cildimizin geceleri daha çok neme gereksinim duyduğu bir gerçektir.)

  Cilt Lekeleri ve Tıp Bilimi

  Bu yazılarımızın kozmetik amaçlı olduğunu ve Dermalogica markası hakkında bilgi verdiğini okumaktasınız. Bu yüzden bütün ürünler destekleyici bakım malzemesi olarak kabul edilmelidir. Tedavi amaçlı ilaçlar değillerdir. Bu yüzden vücutta çıkan lekeler neyin belirtisi gibi bir sorunun yanıtı tıp bilimi çerçevesinde, doktorunuz tarafından verilmişse önce gelen konunun sağlığınız olduğunu belirtmeye gerek yoktur. Kozmetik kaygıları ve uygulamaları bir yana bırakın ve bir an önce sağlığınızı geri kazanmaya bakın. Derideki renk değişimleri bazen önemli hastalıkların belirtisi olabilmektedir.

  60 yaş ve üstündeki cilt lekelerinin ise en büyük nedeni ise zamandır. Bunlar psikolojik açıdan sizi rahatsız etmesin. Hem Dermalogica cilt lekelerine karşı kremler ile işin çaresini bulabilir hem de geçirdiğiniz yıllardan mutlu olabilirsiniz. En ideal yaşlılık insanın kendisiyle barışık halde geçireceği yaşlılıktır. O küçük kahverengi lekeler sizin hayatınızın bir parçasıdır. Ama daha kaliteli bir yaşlılığa da gençlik yıllarında kullanılmaya başlanan Dermalogica anti aging bakım ürünleri ile ulaşılabilir.

  O zaman yaşınızı söylemekten gurur duyacaksınız. “ Hiç göstermiyorsunuz” sözü sizin için büyük bir moral kaynağı olacak, kendinizle gurur duyacaksınız. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin kadın veya erkek farkı olmaksızın herkes için üretildiğini de bir kez daha hatırlatmış olalım. Yani oyun parklarında genç görünümlü büyükannelere ve büyükbabalara rastlamak mümkündür. (Minik bir not olarak eklemek gerek; gençlik yıllarında edineceğiz sağlıklı beslenme alışkanlıkları da cilt sağlığınız için gereklidir.)

  Leke Giderici Kremler ve Cilt Temizliği

  Dermalogica ürün serileri incelenirken söz konusu leke giderici malzemelerin cilt temizliğinden sonra kullanıldığını unutmamak gerekiyor. Bu çeşit bakım kremleri temizlenmiş ciltler üzerinde maksimum sonuçları veriyorlar. Bu husus Dermalogica cilt terapistleri tarafından belirtiliyor. Banyo dolabınızda ya da çantanızda cilt temizleme ürünleri de olsun. Sabah akşam yapılacak bir cilt temizliğini adeta diş fırçalamak gibi alışkanlık haline getirmek gerek. Sonuç parlayan ve sağlıklı bir cilt yapısı olacaktır. Dermalogica cilt temizleme ürünleri de, aynen leke giderici ürünlerde olduğu gibi, daha güzel bir cilde sahip olmak için, size yardımcı olmak üzere üretilmişlerdir. İçeriklerinin doğal muhteviyatı bütün dünyadaki kullanıcılara güven vermektedir.  

  Leke kremi, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Ton farklılıkları olan ciltlerde etkisini kısa sürede göstermektedir. Cilt bariyerlerinde biriken kir ve tozun giderilmesini sağlayan leke kremi yüz bakımında etkili sonuçlar çıkarmaktadır. Pürüzsüz ve daha düzgün bir görünüme kavuşmak için hazırlanmış Dermalogica leke kremi güneş ışınlarının neden olduğu cilt lekelerinin oluşmasını engeller. Gebelik döneminde ciltte lekelenmeler görülmektedir.  Bu lekeler cildin görünümü olumsuz olarak etkilemektedir.  Nemlendirici özelliği de bulunan Dermalogica leke kremi dermatolojik uzmanlar tarafından klinik araştırmalardan ve testlerden geçerek başarılı sonuçlar almıştır. Cilt bakımında mükemmel sonuçlar çıkarmayı sağlayan Dermalogica ürünleri kullananlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir.

  Dermalogica Leke Kremi Ürünleri

  Dermalogica Leke Giderici, cilt lekelerinin giderilmesini nemlendirme ile tamamlayan yüz bakım kremi hassas, karma, normal tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Cilt yenileyici özelliğe sahip olan Dermalogica C-12 Concentrate temizleyici olarakta etkisini göstermektedir. Dermalogica C-12 Concentrate paraben içermez. Suni koku ve renklendirici içermez. Hipoalerjik bir üründür. Ciltte homojenliği sağlamaya yardımcı olur. Ton farlılıklarının giderilmesini sağlar. Ciltte kadifemsi bir yumuşaklığın oluşmasını sağlar.

  Dermalogica Daily Resurfacer, cilt yenileyici özelliği bulunan yüz bakım ürünü her cilt türü için kullanıma uygundur. Cilt yüzeyinde meydana gelen kahverengi lekelerin giderilmesinde yardımcı olan Dermalogica Daily Resurfacer birçok formüle göre daha fazla etkinlik sağlamaktadır. Cildi yenileyici, düzgünleştirici, parlaklık verici özellikleri ile mükemmel bir görünüm elde etmeye yardım eden cilt bakım ürünleri özellikle dirsekler, bilekler ve topuklarda oluşan lekelerin giderilmesini sağlar. Portakal kokusu doğal içerik maddesinde bulunmaktadır. Suni koku içermez. Kozmetik ürün maddeleri bulundurmaz. Paraben ve renklendirici içermez. Paçuli, lavanta, sandal ağacı gibi özlerle oluşan yağ vücudun sağlıklı görünmesini sağlar.

  Dermalogica gece bakım kremi hassas dâhil tüm ciltlerin kullanıma uygun olan paraben içermeyen Dermalogica leke kremi ürünleri arasında yer almaktadır. Yaşlanma belirtileri içinde fayda sağlayan Pure Night gözeneklerin daha çok gece olan nem ihtiyacının giderilmesini sağlar. Gece yapılan bakımlar cildin altında bulunan dokuyu nemlendirmeye daha uygundur. Bu sayede daha yumuşak ve ipeksi bir dokunuş sağlayan ciltler aydınlanarak lekelerinin ortadan kalkmasını sağlar. Derin ve ya ince çizgilerin doldurulmasında etkili olan yüz bakım ürünü cildin erken yaşlanmasını önler.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.