sadsad x
asdasd

Dermalogica

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
59 ürün
  1 2

30 yılı aşkın süredir dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Dermalogica, dermatologların da en çok önerdiği dermokozmetik ürünlerin başında geliyor. Ciltte alerjik reaksiyon, tahriş veya sivilce yaratacak maddelerde arınmış bir şekilde hazırlanan Dermalogica formülleri anlık çözümler değil uzun süreli etki yaratacak ve cilt sağlığına iyi gelecek ürünler sunuyor. Kadın ve erkekler için tüm cilt tiplerine uygun ürünler sunan Dermalogica’da akne, cilt yaşlanması, temel cilt bakımı, güneş bakımı, tıraş sonrası bakım gibi farklı alanlarda etkisi klinik olarak test edilmiş ürünler bulabilirsiniz. Sağlıklı ve bakımlı bir cilt için ihtiyaç duyacağınız her şeyi Dermologica güvencesiyle Dermokozmetika’dan temin edebilirsiniz.

Dermalogica

Bundan yaklaşık 35 yıl önce ABD’de, Güney Kaliforniya’da, cilt uzmanı Jane Wurwand kendi alanında araştırma yapmak ve eğitim vermek için The International Dermal Institute isimli cilt merkezini kurdu.

Kozmetik üretime yeni bir bakış getirmek amacını taşıyan kuruluş geçen yıllar içinde hem Dermalogica markasını yarattı hem de tüm dünyada cilt terapisti olarak tanımlanan uzmanları yetiştirmeye başladı. Sonuçta bugün marka dünyada 80 ülkede birden satılmaktadır.

Dermalogica Nedir?

Tıp sözlüğünde cilt bilimi olarak geçen dermatoloji markamızın adının ilk kısmını oluşturuyor. Önemli olan ikinci kısım diyebiliriz. Yunanca’da mantık anlamına gelen logic kelimesi bu ünlü markanın ismine eklenmiştir ve sanki işin içine mantık ve akıl girdiği zaman insan cilt sağlığı ve tercih edilecek cilt bakım ürünleri hakkında daha bir güven duyulmaktadır.

Saç ve makyaj ürünleri üzerinde de çalışsa her zaman için esas ürün gamını uzman olduğu konu hakkında yoğunlaştıran Dermalogica cilt bakımı dendiği zaman bugün dünyada hemen hatırlanmaktadır. Firmanın ürünleri anlık çözümler sunmaz, uzun süreli kullanımları hedefler, amaç herkes için sağlıklı bir cilttir. Aknelerin tedavisi, erken yaşlanma, traş sonrası bakımı veya güneşe karşı cildin korunması gibi sorunlar sürekli ele alınan konular arasındadır.

Dermalogica Serileri

Genel anlamda cilt bakımı konularını kapsayan serilerden başka özelleşmiş hususlarda beğenilere sunulan seriler ürün koleksiyonları içinde yer almaktadır. İhtiyaca göre yaratılan bu seriler örneğin;

 • El ve ayak bakımı,
 • Güneş kremi,
 • Leke kremi,
 • Nemlendiriciler,
 • Maskeler,
 • Tonikler,
 • Göz Kremleri,
 • Yüz temizleme ürünleri,
 • Peeling ürünleri,
 • Makyaj bazlı ürünler,
 • Yağlı ciltler için matlaştırıcılar,
 • Besleyici serumlar gibi konularda hazırlanmıştır. Ayrıca;
 • Saç bakımı,
 • Vücut bakımı,
 • Traş bakımı gibi Dermalogica serileri ana ürün grupları olarak seçilebilir.

Cilt Bakım Ürünlerinin İhtiyaca Göre Seçimi Nasıl Olur?

Kişisel bakımın ayrılmaz parçası olan günlük cilt bakımı için ihtiyaç duyulan malzeme seçiminde öncelikle cilt tipinin bilinmesi çok yararlı olacaktır. Kuru bir cilt üretilmiş krem şüphesiz aknelerin giderilmesinde işe yaramaz. Yağlı cilt, kuru cilt, karma cilt, normal cilt, hatta çok kuru cilt anlamına gelen atopik cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunu kullanıcının bilmesi, seçimini de kolaylaştıracaktır. Sonrasında her zaman için kaliteli ürün tercihi öğütlenmektedir ki bu konuda Dermalogica ürünleri söz konusu olduğu için sorun çıkmayacaktır. Cilt bakımı ürün seçimi daha sonra dudak bakımı, göz çevresi bakımı, yüz bakımı, makyaj ürünleri, erkekler için saç bakımı, güneşe karşı bakım, genel vücut bakımı, el ve tırnak bakımı gibi konularda ayrıntılara girebileceğiniz şekilde yapılabilir.

Aynı seçimleri yaşadığınız şikayeti göz önüne alarak da yapabilirsiniz.

 • Akne ve sivilce,
 • Gözeneklerin temizliği,
 • Kırışıklıklar,
 • Kızarıklıklar,
 • Koyu halkalar,
 • Cilt lekeleri,
 • Nemsizlik,
 • Sıkılık kaybı,
 • Siyah noktalar,
 • Tahrişler gibi şikayete yönelik ipuçları size yardımcı olabilir. Şüphesiz kadın ve erkek olarak ayrılan ürün grupları da seçimde göz önüne alınacaktır.

Cilt bakımı ürünleri yarattıkları etkiler üzerinden de seçilebilir.

 • Anti-aging (yaşlanma karşıtı),
 • Güneş koruyucu,
 • Kapatıcı,
 • Leke açıcı,
 • Nemlendirici,
 • Sıklaştırıcı,
 • Sivilce karşıtı,
 • Temizleyici gibi varılmak istenen sonuçlara göre kullanıcı tercihini yapabilir. Bütün bu ürün arama çabalarının ulaşacağı sonuç ise temelde aynıdır; Dermalogica cilt bakım ürünleri.

Bugün toplum içinde yaşayan bireyler olarak kişisel bakım çok önemli hale gelmiştir. En basitinden toplu taşım araçları kullanan kişiler olarak temizlik diğer insanlara karşı olan görevimiz ve kendimize duyduğumuz saygının ölçütüdür. Üstelik kozmetik dünyası kullanıcısına artık doğal ürünlerden elde edilmiş, uygun ambalajlarda kolayca taşınan, kullanımı pratik, kesinlikle alerji diye bir soruna yol açmayan ürünler sunmaktadır ve bu ürünler kulaktan dolma bilgilerle evlerde hazırlanan bitkisel çözüm reçetelerinden çok daha sağlıklıdır. (Nitekim firma tarafından seyahatlere uygun boy ürün ambalajları bile düşünülmüştür.)

Özellikle markamızın arka planında konusunda eğitilmiş cilt terapistleri vardır ki bu husus onun farkını yaratmaktadır. Kurucu isminde adı geçen Jane Wunward’ın zaten hedeflediği de cilt bakımının uzman eller ve kaliteli ürünler kullanılarak yapılmasıydı.

Neden Cilt Bakımı ve Cilt Terapistine İhtiyaç Var?

Cilt bakımı için neden bir cilt terapistine ihtiyaç duyulur sorusu ve ayrıntılı yanıtı da firmanın tanıtım yazıları içinde, merak edilen konular arasında yer alıyor. Gerçekten neden ihtiyaç duyulsun ki? Dermalogica cilt sorunlarına karşı çözümler üretirken soruyu da diş hekimlerini örnek göstererek yanıtlıyor. Dişlerden dişçilerden sorumludur. Kontrollere gider, bir sorun çıktığında gene onlara başvurursunuz. Cilt bakımını da aynı şekilde gören firma, cildi çevresel şartlardan en çok etkilenen organ olarak kabul etmektedir ve cildi vücudun en geniş organı olarak düşünmektedirler. (Bu yüzden firma adında akıl ve mantıktan bahsedilmektedir.)

Bir işin bilenlerce yapılması her zaman en güvenli yoldur. Bu arada unutulmaması gereken bir başka hususu bir kez daha hatırlatmak gerek. Güneş korumalı ürünler gibi etkisini hemen gösterecek ürün grubu dışında kalan çeşitler uzun süreli bakım ürünleridir. Örneğin göz çevresi bakım kremini kullanıp bugünden yarına sonuç beklemeyin. Böylesi mucize çözümlerin mantıkta (logical) yeri yoktur. Önemli olan sürekli bakım ve cilde sürekli ihtimam göstermektir. Tıpkı dişlerin her gün fırçalanması gibi. Kazancı uzun dönemde elde edeceksiniz.

Dermalogica Gece Nemlendirici Bakım Kremi

Markanın ürün gamı içinde yer alan ve bütün cilt tipleri için uygun olduğundan pek çok kişinin kullandığı Dermalogica gece nemlendirici bakım kremi bahsedilen özelliklerin örneklenmesi açısından ele alınabilir. 50 miligramlık ambalajlarda satılan ürünü çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Herkesin bir gün karşılaşacağı cilt sorunu olan “yaşlanma”ya karşı onarıcı etki gösteren krem ciltteki gözeneklerin geceleri çok daha fazla ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacak, doku içi ve doku altındaki yapıyı nemlendirecektir. (Cildimizin geceleri normal zamandan daha fazla neme ihtiyacı vardır. Bu çeşit bilgiler markanın cilt terapistleri tarafından bir dip not şeklinde kullanıcılara sürekli verilmektedir.) Yüz, boyun, el, kol, ense gibi bölgelere geceleri yumuşak hareketlerle sürünüz. En doğru zamanlama yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine otuz yaş civarı başlamaktır. Böylece ilerleyen yılların cildiniz ve özellikle yüzünüz üzerinde göstereceği çizgisel etkilere karşı en iyi tedbiri almış olacaksınız. Pure night ismi ile tanınan krem adı gibi saf ve kusursuz gece bakımını size sunacaktır.

Dermalogica ve Sosyal Sorumluluklar

Bugün dünya çapında faaliyet gösteren ünlü markalar artık sadece satış ve kar ile ilgilenmiyorlar. Çeşitli sosyal faaliyetlerin içinde onların isimleri sık sık görülüyor. 80 ülkede birden satışa sunulan Dermalogica markası da bu çeşit sosyal sorumluluk projeleri içinde adından söz ettiriyor. Esas hedef kitlesi kadınlar olduğu için daha çok kadınları desteklemesi de normal. Örneğin yurdumuzdaki Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) firmanın desteklediği kurumlar arasında. Özel kuruluş yıldönümlerinde firma dünyada satılan her beş ürününden bir doları bu vakfa aktarıyor. Ya da “Her Şey Çocuklar İçin” isimli kampanyalara sponsorluk yapıyor.

Dermalogica kişisel bakım ürünleri cildinizle buluştuğu zaman cilt sağlığı yeniden tanımlanır sözü boşuna söylenmiyor. Profesyonellerin ürettiği ve bilinçli tüketicilerin kullandığı marka her zaman tam not aldı.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.