sadsad x
asdasd

Dermalogica Clearing - Yağlı Akneli Cilt

2 ürün

  Kozmetik üretim içinde spesifik (özgül) ürünler ayrı bir yer tutar, bunlar adeta şikayetlere özel yapılan, özel ürünlerdir ve konuda uzmanlaşmayı gerektirir. Kendi alanında bilimsel araştırmalara ve kaliteli üretime önem veren Dermalogica medibac clearing adını verdiği serisi ile matlaştırıcılar olarak bilinen özgül ürün grubunu yaratmıştır.  

  Dermalogica Medibac Clearing

  Yağlı Ciltlerin Sorunları Nelerdir?

  Cilde normal yağını veren sebum, yağ bezleri tarafından salgılanan ve tüm memeli türlerde görülen yağ sıvısıdır. Yaşlandıkça salgılanma miktarı azalır ve cilt kurumaya başlar. (Normalde cildin pH değeri 5,5 seviyesinde olmalıdır ve sebumun yağ asitleri bunu sağlar, bu cildin doğal asit mantosu olarak tanımlanmaktadır.)

  Ergenlik çağında başlayan yağlı cilt sorunu aslında hormonal bir durumdur, normaldir ve ömrün bu evresi tamamlanınca durum normale döner. Fakat kişinin cilt tipi yağlı gruba dahilse kırklı yaşlara kadar problemler sürebilir.

  Cilt tipleri içinde yağlı cildin sorunları fazladır. En basitinden sivilce ve akne gibi dertleri hep bu cilt tipi çeker. Yüzün yağdan parlaması bile yaşanır ki güzelce makyajı yapılmış bir cildin yağdan parlaması ve sürülenlerin birbirine karışması hanımların kabusudur. İşte bu parlamayı önleyen, cildi matlaştıran ürün grubu Dermalogica matlaştırıcılar olarak bilinmektedir.

  • Yüzde gözle bile görülebilen geniş gözenekler,
  • Sırtta ve göğüste sıklıkla çıkan sivilceler,
  • Gene yüzde eksik olmayan siyah noktalar ve
  • Özellikle gün ortasında cildin parlaması yağlı cilt tipinin sıklıkla karşılaştığı sorunlardır.
  • Ama aynı zamanda avantajları da vardır. Örneğin kuru ciltlere oranla yaşlanma belirtileri daha az görülür, çünkü cilt aslında beslenmektedir. Bu yüzden doku yumuşak kalır. Yağlı ciltler ayrıca çok daha kolay bronzlaşırlar. Kozmetik bakımları da kuru ciltlere oranla daha zahmetsizdir.
  • Bu cilt tipi parlak, kalın dokulu, büyük gözenekli ve sert görünümlüdür. Karma cilt tiplerinin bazı bölgelerinde görülen yağlanma bu cilt tipinde bütün yüzü kaplar.

  Cildin yağlı olmasının kirlilik ile ilgisi yoktur. Bu yüzden yağlı cilt tipinde olanların sürekli yüzlerini yıkamalarına gerek yoktur. Hatta aksine siz yıkadıkça cilt daha fazla yağ üretir. Yıkadıktan birkaç dakika sonra bile burun çevrenizi ellediğinizde elinizde yağlanma hissederseniz. Özellikle sabah uyanınca cildin yağlanması çok görülür. Yapılması gereken doğru cilt ürününü kullanmaktır. Bu da bizi Dermalogica yağlı cilt bakım ürünleri seçimine götürüyor. (Evde yapılan doğal maskeler konusunu akla getirmeyin. Ne yapsanız evde bu ürünlerin ulaştığı sonuca ulaşamazsınız. Günümüzde pratik ve kaliteli çözümler artık kapınıza kadar geliyor.)

  Bu ürünlerde kesinlikle cildi kurutan sabun özlü maddeler kullanılmamıştır. Örneğin Dermalogica Clearing Mattifier olarak piyasaya verilen kremi yakından incelemek kullanıcılara bilgi vermek açısından yararlı olacaktır.

  Dermalogica Clearing Mattifier

  Yağlı ciltler için matlaştırıcı nemlendirici Dermalogica imzası ile yağlı ciltlere destek sunan bir kozmetik çeşididir. (Mattifier kelime olarak zaten matlaştırıcı anlamındadır.) 40 miligramlık tüplü ambalajlarda kullanıcısına sunulan bu krem “azaltan bakım kremi” olarak tanımlanıyor. Akneye meyilli, yağdan parlayan ciltlerin yağını azaltmak, cildin dengesini sağlamak için üretilmiştir. (Bu yüzden yetişkinlerin kullanımına uygundur, ergenlerin yeter ki sivilceler yok olsun endişesi ile her şeyi yüzlerine sürme merakından lütfen uzak tutunuz.

  Aynı şekilde ergenler için hazırlanan sivilce kremleri bazen yetişkin ciltlerde tahrişlere neden olabilir. Kozmetik ürünlerin kullanma talimatlarına ve kimler tarafından kullanılabileceğine dikkat ediniz.) Kremin çalışma şekli ciltteki yağ fazlasını emmek ve cilde mat bir görünüm vermek üzerine formüle edilmiştir.

  Yeşil çay, üzüm çekirdeği yağı, atkestanesi özü, maya ekstreleri ve meyan kökü muhteviyatında bulunan doğal malzemeler arasındadır. (Firma tarçın kabuğu üzerinde araştırmalarını sürdürdüğünü ve bu konuda patent beklediğini açıklamaktadır. Tarçın kabuğunun siyah noktaları azaltıcı ve bakteri oluşumunu engelleyici etkisi vardır. Bu çeşit bilimsel dip notlar Dermalogica markası özelliği olarak dikkat çekiyor.) Ürün açıklamaları içinde konjesyon kelimesi de geçer. Tıkanıklık anlamına gelen bu ifade gözeneklerde yaşanan ve fazla yağdan dolayı oluşan tıkanmaları belirtir. Konjesyon karşıtı bu krem ile cildiniz nefes alır hale gelecektir.

  Krem yağ fazlasını emme özelliğini tüm gün korur. Bütün özel bakım ürünleri gibi cildin gene cilt temizleme ürünleri ile yapılacak sabah temizliği sonrası kullanılması önerilmektedir. Sonrasında cilt makyaj için hazır hale de gelecektir. Bu açıdan ürün makyaj altı hazırlama malzemesi olarak  kabul edilebilir.

  Yukarda sayılan doğal muhteviyatın hepsinin antioksidan özellikli olduğunu ve cildin hasarlara karşı direncini artırdığını da eklemek isteriz. Krem aynı zamanda yüzdeki ince çizgilerin yok edilmesini sağlayacaktır. Bu ürünün tanıtımında kullanılan matlaştırıcı kelimesi cildin kurutulması anlamında değildir, ürünün arındırıcı etkileri ön plandadır. Bu etki 24 saat sürer.

  Serinin Diğer Ürünleri Nelerdir?

  Yağlı ciltler için bakım serisi içinde Dermalogica sivilceleri temizleyici köpük, sivilce engelleyici maske, ince koruyucu, yağ emici ve nemlendirici gibi ürün çeşitlerini bulacaksınız. Fakat bu matlaştırıcı markanın kendi alanında en çok tanınan ve kullanılan bakım kremidir. Söz konusu bakımın genel yüz bakımından öte, özel şikayetlere göre üretilmiş ve ayrıntılandırılmış bir bakım olduğunu ve çok yağlı ciltlere göre hazırlandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Yağlı cilde mümkün olduğunca nazik davranın, onu ovalamayın, fazla yağı yok etmek için sık yıkamayın gibi uzman tavsiyeleri sonunda Dermalogica matlaştırıcı krem kullanın öğüdüyle sonlanıyor.

  Yağlı Ciltler, Güneş ve Beslenme

  Güneş altında diğer ciltlerden çok daha çabuk bronzlaşan yağlı ciltlerin güneş kremi kullanımında da dikkatli olmaları gerekiyor. Seçim yağsız güneş kremleri formunda olmalıdır. Gözeneklerin tıkanmaması sağlayan jel tipi ürünler daha uygun olacaktır. Nasılsa cildim yağlı, bir şey olmaz demeyin, ozon tabakası delindi ve güneşin zararlı etkileri günümüzde çok daha fazla görülüyor.

  Bu çeşit cilt tipinden ve sorunlarından bahsederken beslenme hakkında da birkaç cümlenin söylenmesi gerekiyor. Yeşil yapraklı sebzelerin ve taze meyvelerin tüketilmesi çok yararlı olacaktır. Sözü buradan alıp ergenlerin vazgeçemedikleri yağlı yiyecekler, fast food türü hazır gıdalar, yağdan parlayan pizzalar, kolalı meşrubatlar ve cips türü atıştırmalıklara getirmek istiyoruz. Bu tür yiyeceklerin hepsi sivilcelerinizi çoğaltacaktır, vazgeçin. Bu çeşit alışkanlıklarınız sürdükçe kozmetik ürünlerin desteği de giderek işe yaramaz hale gelir. Sigara kullanmanın da ciltteki gözenekleri yok yere büyüttüğünü ve cildin doğal sağlığını bozduğu bilinmektedir. Bu tavsiyeler Dermalogica yağlı cilt bakımı içinde sunulan genel doğrulardır.

  Yağlı Ciltler ve Nemlendiriciler

  “Yağlı ciltlerin nemlendirici kullanmalarına gerek yok, ciltleri zaten yağlı” sözünü de cilt bakımı hakkında söylenen hatalı ifadelerden sayıyoruz. Yağ farklı, nem farklıdır ve her cildin neme ihtiyacı vardır. Bu çeşit cilt tipi de nemin az olması sonucu esnekliğini kaybedebilir. Bu yüzden seçiminiz yağsız nemlendiricilerden yana olmalıdır ve Dermalogica cilt bakım serileri içinde bu çeşit nemlendiricileri de bulacaksınız. Vazelin gibi yoğun nemlendiricilerin kullanılmadığı bu ürünler çok daha hafif dokudadırlar.

  Son olarak tanıtımı yapılan bütün bu kozmetik çeşitlerinin asla ilaç olmadığını, medikal amaçlarla üretilmediğini belirtmek gerekiyor. Bu yüzden akne gibi sorunlarınız çok fazlalaşmışsa lütfen ilgili doktora gidip tıbbi yardım alınız.  

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.