sadsad x
asdasd

Çatlak Bakım Ürünleri

31 ürün

  Özellikle hamilelik dönemlerinde kadınların yaşadığı sıkıntılar arasında yer alan çatlak oluşumları hızlı kilo alıp verme ve susuz kalan ciltlerde meydana gelmektedir. Cilt esnekliğini bozan bu durumlar çatlak önleyici ürünler ile giderilmektedir.

  Çatlak Önleyici Vücuda Etkisi

  Cilt yapısı oldukça esnektir. Bazı zamanlarda bu esneklik etkinliğini kaybetmeye başlar. Özellikle gebelik durumlarında karın bölgesinin büyümesi ve cildin susuz kalmasından dolayı bu bölgelerde çatlaklar oluşması oldukça normaldir. Spor ve hızlı kilo alıp verme cilt yapısını bozmaya elverişli yıpranmalara neden olmaktadır. Kadınların karın, bacak ve basen bölgesinde oluşan çatlaklar en sık şikâyetçi olunan yerlerdir. Bu konuyla alakalı birçok markanın hazırlamış olduğu çatlak önleyici ürünler bulunmaktadır. Cildin esnekliğini korumaya yardımcı olan çatlak bakım kremleri kısa sürede etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcı olmaktadır. Çatlaklar aynı yara izleri gibi cilt üzerinde meydana gelen baskı sonucu ortaya çıkmaktadır. İlk olarak pembe bir görüntüye sahip olan çatlaklar daha sonra beyaz bir görünüm oluştururlar. Çatlak önleyici ürünler hem çatlak oluşumunu hem de var olan çatlakların düzelmesine yardımcı olmaktadır. Çatlak bakım ürünleri içerisinde bulunan hyalüranik asit, elastin ve vitaminler ile oldukça kısa bir sürede etkisini göstermeye başlar. Kötü görünen bölgenin üzerine uygulanan ürünler masaj hareketleri ile düzenli bir şekilde bakım yapıldığında pürüzsüz ve kusursuz bir görüntünün meydana gelmesini sağlamaktadır. Çatlak önlemek adına kozmetik ürünler haricinde evde uygulanan yöntemlerde yeterli etki sağlayabilmektedir.

  Çatlak Önleyici Ürünler

  Mustela Stretch Marks Prevention Çatlak Önleyici Set, çatlak oluşumunu önlemek adına çatlakların oluşması öncesinde kullanılan bir üründür. Cilt bariyerlerini güçlendirerek yeterli vücut bakımını sağlamaktadır. Cildin rahatlamasına ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Esnekliğini kaybetmiş cilt yüzeyinde oldukça etkili olmaktadır. Gerilmelere karşı cilt esnekliğini mümkün oldukça ileri düzeyde koruma sağlamaya yardım eder. Genel olarak hamilelik döneminde oluşan çatlakların önlemesinde kullanılan bir üründür. Nemlendirici Balsam ile beraber set olarak kullanılan bu ürün cilt bakımını en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Set olarak kullanılan bu ürünler kısa sürede mükemmel sonuçlar çıkarır.

  Sebamed Çatlak Giderici Krem, hamilelik döneminde meydana gelen pembe görünümlü çatlakların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Tamamen doğal bitki özlerinin bir araya getirilerek oluşturulduğu bu formül anne ve anne adaylarının cildine iyi gelmektedir. Esneklik kaybı yaşayan ve aşırı kilo alımlarında obezite, vücut geliştiren kişilerinde kullandığı çatlak bakım ürünleri içerisinde yer alır. Oluşumu tamamlanmış çatlaklar üzerinde de etkisini göstermektedir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.