sadsad x
asdasd

Anne Bakımı

67 ürün

Gebelik ve onu takip lohusalık döneminde anne adaylarının ihtiyaç duyduğu bakım ürünleri bu hassas süreçleri en rahat şekilde geçirmelerini sağlamaktadır. Anne adayları özellikle doğum sonrası görülen vücut çatlakları konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Düzenli olarak kullanılan kremler sayesinde çatlakların oluşmasını önlemek veya azaltmak mümkündür. Bunun dışında cilt dostu emzirme ürünleri, göğüs kremleri, vücut sıkılaştırıcılar ve süt saklama ürünleri gibi annelerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünler ile bakımlarını yapmaları için Dermokozmetika’ya güvenle başvurabilirsiniz.

Anne Ürünleri

Gebelik itibariyle başlayan annelik süreci, kadınların cilt bakımında hassas olması gereken dönemin  de başlangıcıdır. Yüz ve vücut bakımı için tercih edilen anne ürünleri ile çatlak ve kuruluk gibi cilt sorunlarına parmak basıyor.

Cilt bakımında tercih edilen birçok ürün gibi hamilelik, emzirme, kilo verme süreci gibi süreçlerde cilt bakım ürünleri kullanılmaktadır. Bebek nedeniyle esneyen anne vücuduna uyum sağlayacak cilt bakım ürünleri kullanılarak, cildin çatlamasının önüne geçilebilir. Gevşeyen cildin sıkılaşmasını sağlayan birçok ürün vardır.

Sağlıklı bir gebelik geçiren anne adayları, gebelik döneminden başlayarak cilt bakımına gereken özeni gösterdiklerinde çatlak ve gerilmelerin de ortadan kalkması mümkün olabilir. Anneler için çatlak kremleri, meme ucu kremleri, süt saklama poşetleri ve göğüs pompası gibi birçok ürün grubuna Dermokozmetika ile sahip olmanız çok kolay!

Kullanıcıların en çok memnun kaldığı ve geri dönüşüm oranları yüksek olan markaların satıldığı kategorimizde, çatlak oluşumunu önleyen ve çatlak görünümünü azaltan kremler, göğüs bakımı ve pompa ürünleri gibi birçok anne dermokozmetiği temin edebilirsiniz.

Bebek ürünleri gibi anne ürünlerinin de kimyasal içeriği az olan ürünlerden yana tercih edilmesi oldukça önemlidir. Hassasiyetin artabileceği hamilelik döneminde vücut bakımı için tercih edilen genel ürünler oldukça önemlidir.

Çatlak Kremleri

Hamilelikteki çatlakları önlemenin en iyi yolu, çatlaklar oluşmadan tedbirli davranmaktır. Gebeliğin ilk günlerinden itibaren kullanacağınız çatlak kremi çeşitleri ile göbek, göğüs ve kalça bölgesindeki çatlakların oluşumunun önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Burts Bees, Dr. Murad, Lierac, Elancy, Mustela, Sebamed, Bioderma gibi ürünleri tercih ederek hamilelik çatlaklarını engelleyebilirsiniz. Cildinizin elastikiyetini geri kazandıran çatlak kremi çeşitleri ile doğuma kadar olanki cilt bakımında tercih edeceğiniz bakım rutinini oluşturabilirsiniz. Hafif çatlakların giderilmesi konusunda da iyi sonuç alabileceğiniz birçok ürün haraben ve sülfat benzeri ürünler cildinize nüfuz etmeden bakımınızı sağlar.

Hipoalerjenik özellikleri bulunan ürünler, günde iki kez kullanılarak cildin bakımı sağlanır. Gebelik boyunca kullanılan ürünler, gebelik sonrasında da tüm vücuda sürülebilir. Göbek, bacak, göğüs ve kol bölgesindeki çatlaklar için bütçenize uygun çatlak kremleri tercih edebilirsiniz.

Göğüs Kremi

Gebelikte anne vücudunda bebeğin beslenmesi için gerekli olan süt üretimi de başlar. Bu da göğüslerin büyümesine rol açar. Doğal olarak büyümeye başlayan göğüsler de çatlamaya meyillidir. Özellikle açık renk tenli olan kadınlarda görülen çatlaklar yeterince nemlendirme sağlanan ciltlerin sorunu olmaktan çıkıyor. Göğüs için kullanılan çatlak kremleri ile süt üretimi sürecindeki dolgunlaşmanın etkisiyle görülen çatlakların oluşması da engellenir.

Göğüs kremi ve çatlak kremi gibi, emzirme döneminde tercih edilen meme ucu çatlakları ve yaraları için tercih edilen kremler de oldukça önemli ürün grupları arasındadır. Meme ucu çatlak kremi hem yanlış emzirmeden kaynaklanan sorunların giderilmesi için hem de bebeğin meme emmeye konforlu devam edebilmesi için her emzirme sonrasında sürülmelidir.

Emzirme Ürünleri

Emzirme ürünleri grubunda göğüs pompası, süt saklama poşetleri, göğüs pedleri ve meme ucu çatlak kremleri bulunmaktadır. Süt saklamak ve bebek için süt sağmak gerektiğinde tercih edilen göğüs pompaları, güvenli biçimde sütün sağılmasını sağlar. Sağılan sütün saklanabilmesi de hijyenik olan süt saklama poşetlerini kullanabilirsiniz. Bakımınız için de meme ucu çatlak kremleriyle meme ucundaki yaraların tedavisini sağlayabilirsiniz.

Doğru emzirme  konusunda bilinçsiz olan anne adaylarının yaşadığı meme başı yaraları tedavi edilmediğinde, emzirmek de işkence haline gelmektedir. Bu durumu önlemek için  özel formüllerle üretilen meme ucu kremleri ile memedeki problemin giderilmesi sağlanır.

Vücut Sıkılaştırıcı Ürünler

Hamilelikte ve sonrasında olduğu gibi kilo verme süreci ve yaşın ilerlemesiyle de sarkan vücudun toparlanması çok önemlidir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz yapılması gibi, vücut için dıştan uygulanacak çözümlerin de etki gösterdiği bilinmektedir.

Hamilelik sonrası kullanılan vücut sıkılaştırıcı ürünler, başta göbek bölgesi olmak üzere, kollar, bacaklar ve kalça bölgesine uygulanır. Her gün masaj yapılarak kullanıldığında, cilt altındaki yağ dokusunun da parçalanması mümkün olur. Sıkılaştırıcı ürünler tercih ettiğinizde vücudunuzu egzersizlerle geliştirerek daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Her yaşta yer çekimi karşısında önemli olan vücut sıkılaştırıcı ürünlerle tanışmak şarttır. Kilo verenler ve yaşın ilerlemesiyle vücudunun sarkmasıyla karşılaşanlar, vücut sıkılaştırma ürünleri kullanarak cildin daha diri görünmesini sağlayabilir.

Anne Bakım Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

Anne adayları hamilelik döneminden itibaren kendilerine özel bir bütçe ayırarak cilt bakım ürünlerini kullanabilir. Anne bakım ürünleri, başta çatlak kremleri olmak üzere, hamilelik sürecinde ihtiyaç duyulacak olan göğüs bakım ürünleri, meme çatlakları ve yaraları için krem, göğüs pompası ve gelen kullanım için vücut sıkılaştırıcı kremler olarak tercih edilebilir.

Yüz için de birçok ürünün tercih edileceği cilt bakım ürünleri için hamilelikte oluşan lekelenmeler için bir güneş koruyucu tercih edebilirsiniz. Anne bakım ürünleri ve bebek bakım ürünlerini alırken hassas ciltlere uygun, parabensiz ve sülfatsız ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca anne bakım ürünleri ve bebek bakım ürünlerini alırken son kullanma tarihlerinin yakın olmamasına dikkat ederek alışverişinizi yapmalısınız.

Anne ve bebek bakımı konusunda ürün seçerken, dermatoloğunuz genelde size dermokozmetik ürünler tavsiye edecektir. Bu ürünler arasından bütçenize en uygun ürünleri seçebilir, maddi olarak kazançlı çıkacağınız alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Hamilelikteki Çatlakların Oluşmaması İçin Ne Yapılmalı?

Hamilelik öğrenildiğinde çatlakların oluşmaması için ilk aydan itibaren tüm vücuda çatlak önleyici kremler kullanılabilir. Mustela ve Elancyl gibi birçok popüler marka, anne adaylarının tercih ettiği ürünler arasındadır.

Çatlak oluşumunun önüne geçmek ve oluştuktan sonra tedavi etmek iki ayrı uygulamadır. Bu durumda var olan çatlak görünümün azalması için çatlak önleyici serum ve kremler kullanılır. Görünümün azalması tamamen yok olmasını da sağlayabilir. Ancak her çatlak kesin olarak ortadan kalkmayabilir.

Bu yüzden her gün bebe yağı, çatlak kremi ya da serum gibi ürünler kullanılarak cilt bakımı bir rutine bağlanmalıdır. Hamilelik sonasında da kremin kullanımına devam edilmelidir. Vücudun esnekliğini arttıran kremler sayesinde cildin çatlamasının da önüne geçilmektedir.

Çatlakların Görünümünün Azalması Mümkün Mü?

Çatlakların görünümünün azalması için de birçok dermokozmetik çözüm vardır. Çatlaklar önce kırmızı, daha sonra da beyaz renge dönüşür Bazı kişilerde çok derin ve belirgin olan çatlaklar bazı ciltlerde zamanla geçebilir. Bu yüzden cilt bakımında tercih edilecek ürün, kişinin çatlak probleminin derecesine göre seçilmelidir.

Hafif çatlakların kremlerle giderilmesi mümkün olurken, derin çatlak görünümlerinin giderilmesi için oldukça zordur. Çatlaklar silikleşirken, ameliyat izi şeklinde beyaz bir çizgi gibi iz bırakırlar. Bu yüzden kullanılacak ürün tercih edilirken cilt durumu incelenir.

Bazı çatlaklar ise çok ciddi bir derinlikte olur. Genelde cildi aşırı hassas olan ve ince bir deriye sahip olan kişiler, yeterli nemlendirme sağlamadıkları sürece daha derin çatlaklarla karşılaşabilir. Bu durumda ise ameliyatsız estetik uygulamaları tercih edilerek, çatlak tedavisi krem ve serumlarla desteklenir.

Cildiniz henüz çatlamadan önlem almanız durumunda, bu sorunu ciddi ölçüde önleyebilir, çatlaklar oluşsa bile derinleşmelerine izin vermeden cildin elastikiyetini arttırabilirsiniz. Anne ürünleri kategorimizden istediğiniz ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.