sadsad x
asdasd

Vücut Güneş Ürünleri

92 ürün

Yaz aylarında sıcak günlerin keyfini deniz kenarında ve kumsalda çıkarırken sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak bu keyfi arttıracaktır. Güneşin zararlı ışınlarından yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler ile korunmak ciltte oluşabilecek hasarları önlemek için gerekmektedir. Uzun süre bu ışınlara maruz kalmak ciltte yanık, tahriş, lekelenme ve uzun vadede cilt kanseri gibi önemli sorunlara yol açabilir. Güneşe çıkmadan önce tüm vücudunuza uygulayacağınız suya dayanıklı krem ve yağlar ile cildinize zarar vermeden bronzlaşabilirsiniz. Güneş sonrası losyonlar ile devam ederek cildinizi nemlendirebilir ve yatıştırabilirsiniz.

Vücut Güneş Ürünleri 

Her mevsim özen gösterdiğimiz cilt bakımında sadece yüzümüz değil, vücudumuz da hak ettiği özenle bakımlı hale gelmelidir. Vücut güneş ürünleri dört mevsim cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak, bakımını da yapar.

 Yüzümüz dış görünüş açısından tenimizin en önemli parçası sayılsa bile sonuçta bütün vücudumuzu kaplayan cildimizin her bölümü güneşin yarattığı hasarlardan korunmalıdır. İlk olarak, gittikçe çoğalan kansere ve özel olarak cilt kanserlerine karşı alınacak en köklü tedbirlerden birisidir. Kumsallarda veya havuz başlarında güneşlenirken yazın tadını çıkarırken, aynı zamanda teninizi güneşin zararlı etkilerine karşı korumak kaçınılmazdır. Fazla güneşte kalmadan ve dışarı çıkarken de vücut güneş ürünleri olarak bilinen malzemelerin kullanılması gerekir.

Vücut Güneş Ürünleri Nelerdir? 

Bu gruba öncelikle güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülen güneş kremleri girer. Bu süre koruyucu malzemenin cilt tarafından iyice emilmesine imkan tanır. Koruma faktörleri ambalajlardaki SPF (sun protection factor) işareti ile belli olur. Bu kremler güneşlenme süresini uzatır ve cilde koruma sağlar. Söylenilen rakam zararlı ışın olarak kabul edilen UVB’nin engellenme ölçüsüdür.

Örneğin 50 faktör korumalı kremlerin UVB ışınlarını yüzde 98’lik bir oranda engellediği açıklanmıştır. Açık tenlilerin güneş altında çok daha hızlı yandığı göz önüne alındığında bu kişilerin öncelikle ciltlerine uygun bir güneş kremi kullanma zorunluluğu ortaya çıkar. Sonrasında sıralamada buğday ve esmer tenliler gelir. Açık renk ten güneşte 10 dakikada kızarmaya başlar, esmer tenlilerde bu süre yarım saate kadar çıkar. Fakat ten renginiz nasıl olursa olsun güneşlenme sırasında mutlaka kendinize uygun bir güneş kremini kullanmalısınız. 

Ayrıca güneşlenme sonrası ihtiyaç duyulan ve güneş sütü olarak da bilinen losyonlar, yüksek korumalı vücut sütleri, iz bırakmayan güneş spreyleri, güneş alerjilerine karşı koruyuculu kremler, tende sağlıklı bronzlaşmayı sağlayan krem veya losyonlar bu ürün grubu içinde yer alırlar. Ürün çeşitleri tek tek veya kofre ambalajlarda satın alabilirsiniz.

Güneşe karşı koruma sağlayan ürün alırken, güneş yanıklarına karşı olanlar, güneş lekelerinden koruyanlar, nemlendiriciler, sıkılaştırıcılar, bronzlaştırıcılar ve nemlendiriciler olarak, oluşacak etkiye göre seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde normal, yağlı, kuru ve hassas ciltlere göre de ürün seçimi yapılabilir. Sivilceleriniz varsa, yüzünüzde siyah noktalarınız fazlaysa, kızarıklıklar veya koyu halkalar görülüyorsa, teninizde kırışıklık ve kuruluk istemiyorsanız da bu şikayetlerden yola çıkarak direk ürün belirlemesi yapmak mümkündür. Güneş korumalı kozmetik ürünü seçme yöntemi ne olursa olsun, bu konuda üzerinde önemle durulan husus cildi korumasız bırakmamaktır.  

Anti- Aging – Yaşlanma Karşıtı  Güneş Ürünler i

Anti aging dilimizde yaşlanma karşıtı olarak bilinmektedir. Özellikle kozmetik üretiminde sıkça kullanılan bu kavram aslında bütün hayat biçimini kavrayacak kadar geniş kapsamlıdır. Doğal olarak yaşlanmayı yani hücrelerin ve dokuların yıllar geçtikçe yıpranmasını önlemek mümkün değildir. Fakat sağlıklı bir beslenmeyle ve kişinin kendine özen göstermesiyle süreç geciktirilebilir.

Kaliteli kozmetik ürünler bu amaçla üretiliyor ve destek sağlıyor. Güneşin de cilt üzerinde tahribat yapması yaşlı görünmenin bir nedenidir. Bu yüzden güneşe çıkarken mutlaka koruyucu ürün kullanılması gerekir. Sadece sahilde güneşlenirken değil, dört mevsim boyunca her dışarı çıkıldığında bu korumanın sağlanması yararlı olacaktır.

Gençken cilt kendini kolayca onarabilir, yeniden nemlendirebilir, fakat yıllar geçtikçe bu gücü azalır. Öncelikle yüz ve boyun bölgesinde kırışıklıklar başlar. Cildin her daim ihtiyacı olan nemi ve kaybettiği mineralleri anti aging kremler geri verir. Çeşitli renk tonlarında bulabileceğiniz bu kremleri özellikle cilt kurumalarının yoğun olduğu güneşlenme sırasında veya sonrasında (kullanma biçimine göre belirlenir) kullanmak cilt bakımının vazgeçilmez bir parçasıdır. Güneş sonrası kullanacağınız cildinize uygun bir bakım kremleri her kadının çantasında bulunmalıdır.  

Akne ve Sivilceli Ciltlerin Güneş Korunması 

Bütün ciltlerin güneşten korunması gerekir ama sivilceli ciltlerin güneşlenme sırasında korunması daha hassas bir konudur. Ergenlerin en büyük dertleri arasında olan akne ve sivilce oluşumu aslında her yaşta yaşanabilir. Bu ciltte fazla yağ olması anlamına gelir.

Akneli ciltlerin güneşe karşı korunmasında yağ içermeyen, hafif içerikli malzemelerin tercih edilmesi mantıklı bir çıkarımdır. Kaliteli kozmetik ürünler gerekli bakımı yapmada yardımcınızdır. Böylece aknelerin güneşe karşı reaksiyon vermesi önlenmiş olur. Akne tedavisinde bir yandan bu güvenilen kozmetik çeşitlerini kullanırken bir yandan da beslenmede yağlardan kaçınmak kesin sonuç sağlayacaktır. Hassas ve reaktif (tepkili) bir tip olan akneli ciltler özellikle güneş altında mutlak korunmaya ihtiyaç duyarlar.  

Güneş Lekeleri 

Açık havada güneşin altında çalışanlar bir süre sonra başta yüz olmak üzere el üstlerinde ve kollarda küçük lekelenmeler görmeye başlarlar. Tabii yaş ilerledikçe de bu kahverengi lekelere cildinizde rastlayabilirsiniz.

Deride bulunan melanin maddesi buralarda birikmeye başlamıştır. Lekeler bu nedenle oluşmuştur, güneş ışınları da oluşumu tetiklemiştir. Yapılması gereken öncelikle riskli saatlerde güneşten kaçınmaktır. Sonrasında oluşan güneş leke kremi kullanarak onları soldurmak için renk açıcı kozmetik ürünler kullanılabilir. Fakat her işte olduğu gibi burada da önceden tedbir almak ve leke oluşmadan önlemek çok daha sağlıklıdır. Uygun koruma sağlanırsa ciltte oluşan güneş lekeleri nasıl önlenir diye endişe duymaya gerek kalmaz.  

Yağlı Ciltlerin Güneşte Korunması 

Güneş koruyucularının genelde rastgele seçildiği malumdur, bu yüzden bir kez daha cilt tipine uygun ürün kullanılmalı diyoruz. Örneğin yağlı ciltler sebum enziminin fazla salgılandığı cilt tipidir ve gözenekler bu fazla üretimden dolayı tıkanmaktadır.

Gerekli sıvı temizleyiciler yağlı cilt bakımının temel malzemesi olduğu için güneşten korunma konusunda da kullanılacak ürünün sıvı özellikte olması tercih edilmelidir. Ancak her güneş koruyucu ürün bir miktar yağ içereceği için yağlı cilt tipinde olan kişilerin her akşam cilt temizlemesi yapması çok iyi sonuçlar verecektir. Kuru ciltlerin ise önce bol bol güneşe çıkarken su bazlı ürünleri tercih etmesi uygundur.  

Kişisel Bakım Herkes İçindir!

Güneşe karşı yüz ve vücut korumasının cinsiyetten uzak bir konu olduğunu belirtmek gerekir. Konu içinde geçen kişisel bakım, kremlenme ve yaşlılığa karşı önlemler gibi ifadeler ilk anda akla kadınları getirse bile paydanın kesinlikle ortak olduğunun altını çizmek isteriz. Güneş herkesi etkiliyor, yaşlandırıyor ve her iki cins üzerinde de sonucu cilt kanserine kadar çıkan hırpalanmalar yaratıyor.

Sonuçta insanın kendisine gösterdiği özen hem topluma hem kendine saygı göstermesi anlamına gelir. Kişisel bakım dünyanın her yerinde geçerli olan ilk intiba kavramını her zaman için pozitif etkiler. Vücut güneş ürünleri kullanarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmak da kişisel bakım konusu içindedir.   

Vücudun güneşten korunmasını öncelikle genel sağlığınız içinde düşünün. Ne yazık ki atmosferimizin koruyucu ozon tabakasını yırttık, dünyamız artık çok daha fazla zararlı güneş ışınlarına maruz kalıyor. Gelecek kuşaklar bu sorunu çok daha büyük boyutta hissedecekler. Bu yüzden güneş koruyucu ürün kullanımı her yaş ve cinsiyetten insan için günlük rutinin bir parçası olmalıdır.

Kaliteli dermokozmetik markaları değerlendirmesini cilt tipinize uygun yaparak, yüz ve vücut bakımınıza uygun olanları seçerek yorumları okuyarak tamamlayabilirsiniz. Kişisel bakımınıza özen göstererek her zaman yaşlanma etkilerini geciktirebilir, güneşten her mevsim korunarak genç görünümünüzü uzun süre koruyabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.