sadsad x
asdasd

SkinCeuticals - Siyah Nokta ve Gözenek

4 ürün

  Siyah nokta ve gözenek problemi en çok yağlı ve karma ciltlerde gözlemlenmektedir. Çünkü bu cilt tiplerinin sebum (yağ) seviyesi yüksektir. Bu nedenle karma ve yağlı ciltler yağlanmayı kontrol altına alacak, matlaştırıcı ve ince yapılı ürünler tercih etmelidir. SkinCeuticals siyah nokta ve gözenek problemlerini gidererek cildin mat ve duru görünmesini sağlar. Sizde kategorimiz üzerinden ürünleri inceleyebilir cildinizin bakımını tamamlayabilirsiniz.

  Siyah Nokta Nasıl Oluşur?

  Cilt problemlemleri arasında sıkça duyduğumuz siyah noktanın nasıl oluştuğunu biliyor musunuz? Ergenlik döneminde başlayan ve zaman zaman olgun yaşlara kadar devam eden siyah nokta sağlık acısından tehdit edici bir unsur olmasa da estetik görünüm açısından kişiyi son derece rahatsız etmektedir.  Peki siyah nokta cilt yüzeyine nasıl yerleşir gelin birlikte inceleyelim.

  Toz, egzoz dumanı, makyaj kalıntıları gibi faktörler farkına olmadan cilt yüzeyine yerleşir. Cilt yeteri kadar temizlenmediğinde gözenekler tıkanmaya başlar. Tıkanan gözeneklerin içeriğinde biriken yağ  siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. Gözenekler içinde aynı şeyi söyliyebiliriz. Gözeneklerin içi yağ dolduğunda ve temizlenmediğinde zamanla genişlemeye başlar. Buda cilt gözeneklerinin olduğundan daha fazla geniş görünmesini sağlar. Peki bu durumları önlemek için nasıl bir bakım rutini uygulanmalıdır?

  Öncelikle kadınlar için makyaj yapılıyorsa bir makyaj temizleme suyu ile ön temizlik yapılmalıdır. Sonrasında cilt yapısına uygun temizleyici jel, köpük gibi ürünlerle cilt arındırılmalıdır. Onarcı etkili bir serum uygulayarak ciltteki yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz. SkinCeuticals Blemish Age Defense serum oldukça ideal bir tercih olabilir. Olgun ve yağlı ciltler için gelişirilmiş bu ürün;

  • Ciltteki fazla yağlanmayı kontrol altına alır.
  • Cildi ölü derilerden arındırır.
  • Cilt bariyeirni güçlendirir.
  • Çizgi ve kırışıklık karşıtı bakım yapar.
  • Hücre yenilenmesini destekler.
  • Cilde canlılık ve doğal bir parlaklık kazandırır.

  Yağlı, karma bir cilde sahipseniz siyah nokta ve gözenek problemlerinden şikayet ediyorsanız SkinCeuticals ürünlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla sahip olabilirsiniz.

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.